Szlagier Futbolowej Ligi Szóstek już w środę!

18-10-2016 13:58,
Redakcja

W środę o godzinie 21, na boisku ze sztuczną trawą przy Kolporter Arenie, dojdzie do szlagierowego meczu w Futbolowej Ligi Szóstek. Obrońca tytułu, drużyna BANG Futsal Team zmierzy się z Hydrogeotechniką. Spotkanie to może zadecydować o tym, który z wymienionych zespołów sięgnie po mistrzostwo w sezonie Jesień 2016 FLS.

Obie drużyny zajmują obecnie pierwsze dwie lokaty w tabeli i obie zgromadziły po 15 punktów. W lepszej sytuacji jest jednak Hydrogeotechnika, która zanotowała do tej pory komplet pięciu zwycięstw i ma jedno spotkanie rozegrane mniej. BANG dopiero czeka na serię gier, w której i on będzie pauzował, a w międzyczasie obrońcy tytułu zanotowali wpadkę, przegrywając z rozpędzonym zespołem Radia ZET Gold. Jeśli więc w środę wygra Hydrogeotechnika, to będzie to praktycznie oznaczało, że drużyna Roberta Banaszka sięgnie po tytuł. Zespół ten bowiem miałby na rozkładzie wszystkich najgroźniejszych ligowych rywali.

A kto ma większe szanse na triumf w środowy wieczór? W poprzednim sezonie, po zaciętym spotkaniu i golu tuż przed końcem meczu, 3:2 wygrał BANG Futsal Team, ale od tamtego czasu sporo się jednak zmieniło. Obrońcy tytułu nie mogą w obecnym sezonie liczyć na tak liczną kadrę, jak w poprzedniej edycji, tracą też więcej bramek, a potwierdzeniem tezy o gorszej dyspozycji mistrza, jest wspomniana wyżej porażka z Radiem ZET, dodajmy pierwsza porażka w historii występów BANG w FLS.

Hydrogeotechnika z kolei co prawda nie strzela tak wielu goli, jak wiosną (najlepsza ofensywa w lidze), ale za to zespół ten bardzo uszczelnił swoją defensywę. Obecnie to właśnie wicemistrz poprzedniej edycji legitymuje się najmniejszą liczbą straconych goli, a sposób w jaki zespół Banaszka rozprawił się w ostatniej kolejce z trzecią siłą ligi Ślichowicami (wynik 5:1), wskazuje, że to wicemistrz FLS z wiosny jest obecnie w lepszej dyspozycji. Jest więc nadzieja na udany rewanż, ale też można się spodziewać, że BANG Futsal Team, na to spotkanie "ostatniej szansy" wyjdzie maksymalnie zmobilizowany, co powinno zagwarantować emocjonujący pojedynek.

Wszystkich zainteresowanych przebiegiem środowego spotkania zapraszamy na boisko przy Kolporter Arenie, by zobaczyć w akcji, najprawdopodobniej, przyszłego mistrza jesiennej edycji Futbolowej Ligi Szóstek. Środa, 19 października, godzina 21:00!

Po więcej informacji dotyczących tego spotkania, jak również pozostałych meczów w Futbolowej Lidze Szóstek zapraszamy na stronę internetową: kielce.liga-fls.pl.

Wasze komentarze

stolarka-jamro.com2016-10-19 10:30:00
Jamrus gra?

Dodaj komentarz

Projekt i wykonanie: CK Media Group