Nie chciały go Kielce, wziął go Kraków. Jakub Meresiński nowym właścicielem Wisły!

29-07-2016 15:29,
Redakcja

Jakub Meresiński i Marek Citko mieli sprawować rządy w Koronie Kielce, ale wstępna umowa zawarta między spółką należącą do tego pierwszego a kieleckim ratuszem nie została zaakceptowana przez radnych. To jednak nie zamknęło drogi biznesmenów do inwestowania w profesjonalny sport. Dzisiaj poinformowano, że duet przejmie władzę w Wiśle Kraków. To jednocześnie blisko 20-letniego finansowania klubu przez firmę Tele Fonika!

- W ramach realizacji przyjętej strategii w dniu 23 lipca 2016 roku podpisana została umowa warunkowa o zbyciu posiadanych akcji i zmianie głównego akcjonariusza klubu Wisła Kraków SA. Dzisiaj - po wypełnieniu ściśle określonych warunków - Wisła Kraków SA zyskała nowego inwestora strategicznego. Dzięki porozumieniom z nowymi sponsorami oraz profesjonalnej kadrze menadżerskiej, nowy Właściciel Pan Jakub Meresiński oraz Pan Marek Citko odpowiedzialny za działalność sportową Klubu gwarantują rozwój najstarszego polskiego klubu piłkarskiego - poinformowała "Biała Gwiazda" na swojej stronie internetowej.

W komunikacie czytamy także: "Nie jest tajemnicą, że od wielu miesięcy prowadzone były rozmowy z firmami i inwestorami zainteresowanymi aktywnym zaangażowaniem się w budowanie przyszłości „Białej Gwiazdy”. Proces sprzedaży trwał długo ze względu na  wybór inwestora, który zapewni Klubowi jego rozwój i będzie dbał o wizerunek i tradycję Klubu.  Z kilku ofert została wybrana ta, która po wszechstronnej analizie spełniła wszystkie postawione warunki i oczekiwania. Nowy Inwestor przedstawił wiarygodną i potwierdzoną listę sponsorów oraz przedstawił odpowiednie gwarancje realizacji umowy. Nowy Właściciel zaprezentował szczegółowy program rozwoju Klubu oraz kadrę menadżerską, która będzie odpowiedzialna za jego realizację. Wszelkie sprawy Klubu wraz z bilansem zostały przekazane nowemu Właścicielowi. Wspólnie z nowym Inwestorem oczekujemy dziś od zawodników i zespołu szkoleniowego bardzo dobrych wyników zarówno w lidze polskiej, jak i rozgrywkach europejskich".

Przypomnijmy, że Meresiński i Citko jeszcze kilka tygodni temu szykowali się do przejęcia władzy w Koronie. Biznesmeni uzgodnili warunki zakupu klubu w trakcie negocjacji z prezydentem Wojciechem Lubawskim. Na jej mocy do kasy miasta zamierzali przekazać 6 milionów złotych.

Po pogłoskach docierających z siedziby klubu o mało kulturalnych rozmowach inwestorów z zawodnikami drużyny, w Kielcach rozgorzała dyskusja na temat zasadności transakcji. Do gry włączyli się kieleccy radni, którzy najpierw odradzali prezydentowi jej sfinalizowanie, a potem samodzielnie zablokowali uchwałę dotyczącą sprzedaży klubu, głosując przeciwko.

Zgoda rajców była tutaj elementem koniecznym, bo wymagał tego jeden z zapisów kontraktowych. W dniu głosowania w sali konferencyjnej Urzędu Miasta pojawił się nawet Marek Citko, ale rajcy nie chcieli go wysłuchać - były piłkarz nie zabrał głosu publicznie. Po debacie w swoim gronie radni odrzucili uchwałę.

------------

Dziękujemy, że jesteś z nami i wspierasz twórczość dostępną na CKsport.pl. Kliknij w link poniżej i postaw naszej redakcji symboliczną kawę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wasze komentarze

kkk2016-07-29 15:50:58
Super wiadomość, zpuszcza wiselke z ligi
Ck2016-07-29 15:51:37
No to skisła w 1 lidze
Dzonson2016-07-29 15:55:24
Żebysmy się teraz nie zdziwili gorzko.
Tom2016-07-29 15:55:50
Kolejny dowód na niekompetencję Prezesa, ręce mi opadają i brak już słów na to co się dzieje. Paprocki niszczysz nasz klub, to już nie jest wogóle śmieszne tylko tragiczne. Zmieszałeś z błotem poważnych ludzi i poszli gdzie indziej a wzamian fundujesz pośmiewisko na całą Polskę z kupcami z Senegalu. Jesteś żałosny.
@kkk,Ck2016-07-29 16:01:56
..taaaa...w pierwszej lidze powiadacie? Oj chłopacy, chłopacy...wakacje macie na słońcu siedzicie i jeszcze po jakimś Vipie się pewnie wypiło... P.S pracujcie nad ortografią bo do gimnazjum ciężko będzie wam się dostać, mądrale.
ART2016-07-29 16:02:35
Oj, żebyśmy się z ręką w nocniku nie obudzili. Nogi na stole kładł, po Ultrafioletach chodził, pieniędzy podobno nie miał... Kontrakty słabiutkim piłkarzom chciał obniżać, a tutaj lament o to. Mamy Senegalczyków, którzy po prostu zniknęli. Umowa miała być podpisana tydzień temu, a nadal nic się nie dzieje. Wisła załatwiła to z Mesresińskim momentalnie, a u nas Senegalczycy negocjują od paru miesięcy i nadal nie ma umowy. To jest dramat.
Andrzej2016-07-29 16:04:46
A Korona jest w CZARNEJ DUPIE!

P.S. Jak wam redakcjo DUPA nie pasuje to ją wytipeksujcie!
Papcio2016-07-29 16:06:20
Skoro Wisła się na nich zgodzioła to chyba jednak nie są tacy źli?
Oj żeby nie było płaczu, oj żeby nie było.......
Gibo2016-07-29 16:07:57
W niedziele wszyscy którzy będą na stadionie musimy zaśpiewać wspólnie "paprocki niszczysz Koronę". I " gdzie ten senegal" do Lubawskiego
Niech widzą ze nie tylko kibicom z Młyna się to nie podoba.
Może się opamietaja i przestaną traktować nasz ukochany klub jako miejsce dla ciepłych posadek dla rodziny
ART2016-07-29 16:08:16
Chciałbym pogratulować wszystkim: radnym, kieleckim mediom, byłym piłkarzom Korony, którzy płakali w mediach na Citke i Meresińskiego, chciałem podziękować kibicom z m.in CK SPORT, którzy non stop płakali, jacy to nowi potencjalni właściciele są źli, bo Sierpinie kontrakt chceli obciąć. Niebywałe, zostaliśmy z Senegalczykami, którzy nagle zniknęli, to są poważni inwestorzy?
Kolo2016-07-29 16:19:25
Widze ze czesc kibicow nadal ufa w bajki fejsbuka, cksportu innych Ech dna. Skuteczna nagonka takze kibicow, ploteczki o nogach na stole wygonily Meresinskiego z Korony. Jestescie z siebie dumni? Jakos nikt w Krakowie nie pisze o zekomym hamstwie Citki... Dlaczego? Bo to byly gierku w ktore daliscie sie wciagnac. A teraz macie Senegal. Sraly muchy bedzie wiosna. Gratuluje cksport profesjonalizmu.
ART2016-07-29 16:23:12
"Warunkowa umowa została podpisana 23 lipca, ale Bogusław Cupiał czekał na gwarancje bankowe, które miał przedstawić nowy właściciel. Dotarły one dzisiaj i tym samym umowa o zbyciu akcji i zmianie głównego akcjonariusza Wisły Kraków weszła w życie." - świetnie, po prostu świetnie. Obawiam się, że za rok o tej porze obudzimy się w miejscu Widzewa, ŁKU - u czy Polonii Warszawa. Może to i nawet lepiej, bo to co dzieje się teraz, to jest kabaret. Zacząć wszystko od nowa, na zdrowych zasadach.
JanuszDariusz2016-07-29 16:24:47
Nie rozumiem waszego bolu dupy do prezesa Paprockiego. Przecież on nie jest właścicielem Korony tylko prezesem. Nie ma nic do gadania w sprawie sprzedaży klubu !!! A takie prawa ma nasz prezydent Wojciech Lubawski, ktory tego klubu nigdy nie sprzeda, mimo że jest potencjał by w niego finansowac, ponieważ nepotysta chce obsadzic cala rodzinke i prowadzic brudne interesy.Pamietajcie ze Paprocki jest tylko pionkiem w wielkiej grze Wojtka. Ta gra doprowadzi Kielce do bankructwa, a Koronę do upadłosci
ART2016-07-29 16:28:42
Oby się jednak okazało, że Meresiński - CItko to jednak nie jest duet, za którym będziemy płakać. Nawet nie chce sobie wyobrażać nastrojów społecznych w Kielcach wokół Korony, jeżeli się okaże, że ten gość ma jednak łeb na karku. Obyśmy tej decyzji nie żałowali. Ehhh, ręce opadają po prostu... Gdybyśmy mieli chociaż z tymi Senegalczykami umowe, a tu cisza.
ckst2016-07-29 16:41:49
W tydzień załatwili wszystko...wisła zmieniła właściciela!A u nas telenowela brazylijska pt "SPRZEDAJEMY KORONĘ" Brawo,brawo,brawo...
stary kibic2016-07-29 16:56:30
ciekawe co na to Paprocki i Lubawski i Senegalczycy hehehehe i Eskimosi
Rambo2016-07-29 16:56:40
Na Korone nie mieli a na wisle mają. Przekręt śmierdzi na odległość
ART2016-07-29 17:05:18
"Z kilku ofert została wybrana ta, która po wszechstronnej analizie spełniła wszystkie postawione warunki i oczekiwania. Nowy Inwestor przedstawił wiarygodną i potwierdzoną listę sponsorów oraz przedstawił odpowiednie gwarancje realizacji umowy. Nowy Właściciel zaprezentował szczegółowy program rozwoju Klubu oraz kadrę menadżerską, która będzie odpowiedzialna za jego realizację. Wszelkie sprawy Klubu wraz z bilansem zostały przekazane nowemu Właścicielowi. Wspólnie z nowym Inwestorem oczekujemy dziś od zawodników i zespołu szkoleniowego bardzo dobrych wyników zarówno w lidze polskiej, jak i rozgrywkach europejskich". - a u nas przyjechali do radnych i nikt nawet o nic nie chciał ich spytać, trzymał nogi na stole i chciał pogonić SIerpinów i tym podobnych, to do widzenia. Niebywałe.
miś2016-07-29 17:11:34
W dniu dzisiejszym magistrat dowiedzieć się mógł że jednak Senegalczycy wymiekają... ale ale ... Lubawski ma już następnego inwestora... tym razem ze Sri Lanki. Jedyne co trzeba zrobić to przelać 2 mln na ratowanie korony i zasponsorować wyjazd lubawskiemu żeby dogadał szczegóły.
Bryx2016-07-29 17:16:05
Spokojnie. Na długotrwały rozwój klubu trzeba mieć kasę, jakieś doświadczenie i umiejętność zarządzania ludźmi. Hurtownik nie ma nic z tych rzeczy. Świetlanej przyszłości Wiśle nie wróżę.
omc2016-07-29 17:21:58
Bo u nas najwazniejszym warunkiem przejecia klhbu jest gwarancja dalszego zatrudnienia obecnych pracow ikow.
Darko2016-07-29 17:24:26
No i za rok, może dwa Wisła bije się o europejskie puchary, a Korona o utrzymanie... w I lidze
Małpa2016-07-29 17:35:36
Jest mi przykro że kolporter nie sponsora ide na iskre
gnom2016-07-29 17:47:42
Na weszło jest wywiad z tym całym Kalubą. Ściemniacz pierwszej wody, więc nic dziwnego, że Prawdomówny Wojtek znalazł z nim nić porozumienia. Tylko czekać aż znowu będzie żebrał od miasta kolejną kasę ten "zbawca Korony".
kibic2016-07-29 17:48:45
Podobno Meresiński nie ma pieniędzy a tu nagle przejmuje rzekę. Ciekawe to jest, bardzo ciekawe. Może Meresiński przy ofercie kupna Korony nie oferował nic pod stołem więc się nasi włodarze i radni nie zgodzili? Niedługo się przekonamy czy ten cały Meresiński to sensowny inwestor.
Pixsta2016-07-29 18:29:22
Tak negocjacje trwały długo, jeszcze dwa tygodnie temu skamlał żeby mu dać Koronkę, chyba jednak dobrze że radni nie zgodzili się na sprzedaż temu krętowi
Paprocki grabarz Korony2016-07-29 20:26:49
Lubawski kompromitujesz się zatrudniając takich ludzi jak Paprocki który niszczy Korone konflikt kibiców jak ten klub jest zarządzany co robi dział marketingu? Drużyna wymaga wzmocnień a Paprocki grabarz tylko patrzy aby jak najwięcej kasy dla siebie przytulic. Korona to zakład pracy chronionej dla ludzi prezydenta
jastrzębiec2016-07-29 20:27:59
Coś tu jednak jest nie tak. Albo panowie: Meresiński i citko okażą się wiarygodni albo prezydent właściciel ponad ośmioletnim krętaczem razem z solidarnymi w kręceniu radnymi.
Jarek2016-07-29 20:31:49
Oni chcieli zrobić porządek w Koronie..ale Paprocki nie chciał ich dopuścić i inni..bo Korona to dojna Krowa!! Przekonacie sie, że Wisła bedzie działała OK!! A My-Korona-Senegal??!! ..i co??!!! Brak słów na to zarządzanie i niszczenie Korony,,,
Ta2016-07-29 21:28:26
Jaki Paprocki to radni zagłosowali przeciwko sprzedaży. Umowa przedwstępna z klubem była już podpisana. Niech teraz radni szukają inwestora bo ten Senegal to chyba ściema.
do gimbów2016-07-30 00:31:04
Już cieszyliście sie jak to Zawisza był szybko sprzedany przez Pinokia i gdzie macie Zawiszę gimby. Cupiał sprzedał szybko bo to trup do którego trzeba pompować kasę inaczej nie dostaną licencji. jak myslicie za co ujemne punkty mieli.
luka2016-07-30 05:53:36
Tak gwarancje bankowe chciałbym je zobaczyć u dwóch gołodupców
najwyżej że to prawda że to słup ptaka.
loop2016-07-30 07:42:42
Wojtek może sobie sprzedać lub nie, ale to radni zawsze na końcu podejmują decyzję i to oni są winni zaistniałej sytuacji. Wojdy, Chlodnicki, Zapały i inni politykierzy decydują tak czy nie. Poległ cały aparat władzy, sprzedają a nie mają pojęcia komu i to zarówno w przypadku Citki i teraz w przypadku Senegalczykow!! Swoje też robią media, bo to one zrobily z Meresinskiego bandyte a z Kaluby i Tiama biznesowych cudotworcow!!!! Czas pokaże .....
fish2016-07-30 08:53:28
W Wiśle zaczną się odejścia najlepiej zarabiającyh ,obniżki kontraktów,cięcia na każdej lini.Wdowczyk może zostać jeśli nie go nie ruszą lub gdy będzie miał kim grać.Wisła opierała się na jednym sposorze,którego już nie ma.Podobnie było w Koronie z Kolporterem,tylko u nas miasto jako właściciel miało środki by wrócić do extraklasy i zapewnić dosyć wysokie finansowanie klubu.W Wiśle kasy już nie ma i nie będzie.Na takim poziomie klubu tylko z kasy Canal Plus nie utrzymają.Koszty utrzymania Wisły przekraczają dwukrotnie wpływy z telewizji.....
obserwator2016-07-30 09:56:51
To jest pośmiewisko na całą Polskę. Nie ma w kraju takiego zakątka by nie ośmieszano nas kielczan za przystanki a teraz klub Koronę. Panie prezydencie W.Lubawski kiedy wreszcie ta farsa się zakończy. ??????
@Pixsta2016-07-30 10:03:19
Nie masz chłopiec żadnego pojęcia o biznesie to zamilcz.Wcisneli ci plotkę o złym zachowaniu i obrażaniu piłkarzy,a ty jak i wielu innych w to uwierzyłes. Zrobili by wreszcie porządek w Kubie i wywalili połowę darmozjadow na zieloną trawke. A miedzy innymi wyszły by wszystkie przekręty o zadluzeniu klubu. Czy to ci synku wystarczy.?
krym2016-07-30 10:09:41
Już wy się nie martwcie co będzie z Wisłą. Pytanie co z Koroną? Cały czas bla,bla,bla inwestor tuż, tuż, a prawda jedna, jak tu jeszcze przedłużyć fuchy kolesiow w klubie. Oby jak najdluzej brali kasę nic nie robili i klub spuścili do. I-ej ligi .
CK2016-07-30 11:06:10
W Koronie nigdy nie będzie dobrze, dopóki jej władze będą ją traktowały jak dojną krowę. Klubem musi rządzić ktoś, komu zależy na KORONIE a nie własnej pensji i posadkach dla rodziny.
Prezes musi klubowi oddawać SERCE i zapierdzielać w robocie, pozyskiwać sponsorów, jakieś akcje marketingowe robić, itd.
A nasz prezesina ma to w dup*e i potrafi tylko pieprzyć jakieś głupoty o oszczędzaniu, planie naprawczym, itd.
Najpierw niech sobie pensję obetnie i zwolni kilku pracowników niepotrzebnych, a dopiero potem niech zwalnia piłkarzy, którzy na boisku oddawali SERCE (np. Jova, Kiełb) .
Klub bez niepotrzebnych pracowników może się w Ekstraklasie utrzymać, a bez doświadczonych piłkarzy już nie.
Olek2016-07-30 11:37:33
Dzięki Bogu że nie kupili Korony bo byli byśmy tam gdzie Widzew czy Polonia
piasek2016-07-30 12:03:22
W Koronie najważniejsze aby znajomi prezesa i prezydenta mieli ciepłe posadki. Klub jest źle zarządzany dodatkowo konflikt z kibicami ale oni nie przejmują się tym patrzą żeby tylko mieć robotę . Paprocki zniszczyłes Koronę a Ty prezydencie kiedyś owszem ja uratowales ale takim działaniem Sprawisz ze lecimy z hukiem z ekstraklasy. I nie piszcie mi tu ze co roku tam mówią bo fart się skończy drużyna z roku na rok słabsza to musi się skończyć tragicznie. Żal tylko kibiców kielczan ze przez układy niszczy się pilke w mieście
Jarek2016-07-30 12:46:13
Co wy pierniczycie o Klickim! On zostawił Korone i myslicie,ze teraz wróci?! Nikt Korony nie chce sprzedac! Posadki i łatwe pieniądze z naszych kieszeni kto by to oddał..Paprocki i przydupasy Prezydenta!? Zrobili nagonke na Citke bo chciał w Koronie zrobic porządek a Wy daliście sie nabrać, a teraz wziął Wisłe i juz piszą, ze w Wisle bedą wzmocnienia! A wy macie teraz niby Senegalską "Siłę" hehe..
abcd2016-07-30 16:10:21
Radni od Wąsatego bali sie że ich rodzinki stracą pracę i wymyślili nogi na stole. Amen.
Adam2016-07-30 16:18:03
@Olek
No a bez nich lejemy Legię w pysk i walimy w majstra!!!
Ty luknij w tabelę
@Jarek2016-07-30 19:13:30
Czarna siła ejo, czarna siła ejo, czarna siła ejo, Koroneczka ejao!
Przypał2016-07-31 10:18:11
Niestety wisła Kraków będzie liderem tabeli w tym w tym lub przyszłym roku. A Wojciech Lubawski to chłopiec w krótkich spodenkach jak na razie. Korona miałaby dobre zarządzanie a tak nie ma.
KK2016-07-31 11:44:44
wisła kraków będzie kandydatem do spadku

Ostatnie wiadomości

Rozlosowano grupy turnieju olimpijskiego szczypiornistów. Do walki o medale może stanąć nawet ośmiu graczy Industrii Kielce.
Polonia Kielce zakontraktowała zawodnika z Iranu. Jest nim Mohamad Ali Rouintanesfahani, a więc były reprezentant swojego kraju.
Kolejna kolejka PKO BP Ekstraklasy upłynęła pod znakiem wielu rozczarowań. Jednymi z rozczarowanych mogli być kibice Korony Kielce, a także kilku drużyn walczących o Mistrzostwo Polski. Rozczarowani nie mogą być też statystycy, gdyż ponownie pod względem frekwencyjnym było nieźle.
Korona Kielce wypełniła limit rozegrania 3 000 minut przez młodzieżowców w trwającym sezonie. „Żółto-czerwoni” mają również szansę na nagrodę z Pro Junior System.
Kolejny gol zawodnika wypożyczonego z Korony Kielce oraz debiut byłego trenera „żółto-czerwonych” w drużynie kandydata do awansu. Za nami 28. kolejka 2 ligi.
Zmiany na miejscu spadkowym oraz zadyszka czołówki. Tak minęła 28. kolejka PKO BP Ekstraklasy.
Po trzy spotkania w piątek, sobotę oraz niedzielę rozegrali zawodnicy klubów z zaplecza Ekstraklasy. Ciekawie było m.in. w Gdańsku i Lublinie, gdzie niezłym spotkaniom towarzyszyła spora liczba kibiców na trybunach.
MTB Cross kolejny raz rozpoczyna sezon Świętokrzyskiej Ligi Rowerowe w Daleszycach. Na starcie wyścigu stanęło blisko 500 zawodników.
W 23. kolejce świętokrzyskiej IV ligi obejrzeliśmy kolejne spotkania kieleckich drużyn. Korona II Kielce zmierzyła się na wyjeździe z Wierną Małogoszcz, a Orlęta podjęły na własnym stadionie Arkę Pawłów.
Pięć spotkań rozegrały w ostatnim tygodniu drużyny z naszego regionu występujące na niższych szczeblach rozgrywkowych. Jak sobie poradziły?
Piłkarza Korony Kielce Marcusa Godinho czeka operacja zerwanego więzadła. To pokłosie zdarzenia, które miało miejsce w ostatnim meczu z Wartą Poznań.
Za nami 25. kolejka trzeciej ligi grupy czwartej. Star Starachowice przegrał w Krakowie z Garbarnią, KSZO zremisował w domowym starciu z Wisłoką Dębica, a Czarni Połaniec wywieźli punkt z Chełma.
Industria Kielce wygrała drugi ćwierćfinałowy mecz Orlen Superligi z MMTS-em Kwidzyn 40:25. – Myślę, że bardzo cieszymy się z tego, że spokojnie rozwiązaliśmy mecz i nie daliśmy przeciwnikowi zbyt wiele przestrzeni na pokazanie swoich umiejętności – powiedział po spotkaniu Paweł Paczkowski, rozgrywający „żółto-biało-niebieskich”.
Industria Kielce wygrała drugi ćwierćfinałowy mecz Orlen Superligi z MMTS-em Kwidzyn 40:25. – Uniknęliśmy tym samym długiej podróży do Kwidzyna, na czym też nam zależało, żeby móc w przyszłym tygodniu potrenować i przygotować się na kolejnego przeciwnika – powiedział po spotkaniu Krzysztof Lijewski, drugi trener „żółto-biało-niebieskich”.
Industria Kielce wygrała drugi ćwierćfinałowy mecz Orlen Superligi z MMTS-em Kwidzyn 40:25. Najwięcej bramek dla kielczan, osiem, zdobył Szymon Wiaderny. Dzięki temu triumfowi mistrzowie Polski awansowali do 1/2 finału rozgrywek.
Suzuki Korona Handball Kielce przegrała we własnej hali w meczu 21. kolejki Ligi Centralnej Kobiet z SPR-em Pogonią Szczecin 27:28. Najskuteczniejszą zawodniczką kielczanek była Magdalena Berlińska, zdobywczyni ośmiu bramek.
– Warta niczym nas nie zaskoczyła. Wiedzieliśmy, co będą chcieli grać i to nie jest drużyna, która stara się budować od tyłu, tylko dąży do strzelenia bramki najprostszymi środkami. To im się udało odbierając wysoko piłkę – komentuje Xavier Dziekoński, zawodnik kieleckiego klubu po meczu z Wartą.
Korona nie sprostała zadaniu w Grodzisku Wielkopolskim i przegrała z grającą tam na co dzień Wartą 0:1. – Nie wiem jak ocenić ten mecz. Wiedzieliśmy jaki jest ważny, jaka jest jego stawka. Chcieliśmy tutaj wygrać za wszelką cenę – stwierdza po meczu Marcel Pięczek, piłkarz kieleckiego klubu.
Industria Kielce rozegra w sobotę (13 kwietnia) drugi mecz ćwierćfinału Orlen Superligi. Jeśli „żółto-biało-niebiescy” wygrają starcie z MMTS-em awansują do kolejnej fazy rozgrywek.
W 28. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce przegrała wyjazdowy mecz z Wartą Poznań 0:1. Po spotkaniu swój zespół chwalił trener gospodarzy Dawid Szwarga.
W 28. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce przegrała wyjazdowy mecz z Wartą Poznań 0:1. Po spotkaniu wyraźnie niezadowolony z postawy swoich zawodników był trener drużyny gości Kamil Kuzera.
W 28. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce przegrała wyjazdowy mecz z Wartą Poznań 0:1. Rozstrzygającą bramkę w 10. minucie zdobył Adam Zrelák.
Industria Kielce organizuje wyjazd kibiców na ćwierćfinałowy mecz Ligi Mistrzów z S.C. Magdeburg.
Mikael Aggefors został nowym zawodnikiem S.C. Magdeburg. Wszystko za sprawą wykluczenia Nikoli Portnera z treningów i meczów niemieckiej ekipy.
Żółto-czerwoni przystępują do kolejnej ekstraklasowej rywalizacji. Zawodnicy Kamila Kuzery tym razem zmierzą się na wyjeździe z Wartą Poznań. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji tekstowej NA ŻYWO, którą będziemy dla Was tworzyć prosto z Grodziska Wielkopolskiego.
Korona Kielce bez dłuższej chwili wytchnienia przystępuje do kolejnego meczu na najwyższym szczeblu rozgrywek, a więc do konfrontacji z Wartą Poznań. Potyczka o tyle istotna, bo komplet punktów może dać Koroniarzom nieco spokoju w kontekście walki o utrzymanie i jednocześnie uwikłać na dobre w tę rywalizację Wartę Poznań.
Już w najbliższy piątek Korona Kielce zmierzy się na wyjeździe z Wartą Poznań. Będzie to kolejny bardzo ważny mecz w kontekście walki o utrzymanie w Ekstraklasie. Sprawdźmy więc czego kielczanie mogą spodziewać się po rywalu.
Industria Kielce zagra w drugim półfinale Orlen Pucharu Polski. Związek Piłki Ręcznej w Polsce podał dokładne godziny rozegrania meczów turnieju finałowego w Kaliszu.
Korona Kielce w 28. kolejce PKO BP Ekstraklasy pojedzie do Grodziska Wielkopolskiego na mecz z Wartą Poznań. Będzie to bezpośredni pojedynek sąsiadów w ligowej tabeli.
Podobnie jak 2 lata temu, w ćwierćfinale play-off Lotto Superligi Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów zagra z Polski Cukier Gwiazdą. Historia lubi się powtarzać i ponownie pierwszy mecz odbędzie się w Bydgoszczy, a drugi i decydujący – w Suchedniowie.

Copyright © 2024 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group