W niedzielę półmaraton w Kielcach. Duże utrudnienia w ruchu!

04-05-2016 11:12,
Redakcja

Już w najbliższą niedzielę, 8 maja odbędzie się 2.sieBIEGA Półmaraton Kielecki, czyli bieg uliczny na dystansie 21 km i 97,5 metra. W biegu wystartuje ponad 1000 biegaczy z Polski i zagranicy. Z tego względu w Kielcach mogą wystąpić utrudnienia w ruchu samochodowym, spodziewane są także zmiany w kursowaniu niektórych linii autobusowych.

Zmiany w organizacji ruchu na niektórych ulicach (np. na Ogrodowej) zaczną obowiązywać już od soboty, 7 maja od godziny 20:00. W niedzielę wiele ulic, którymi poprowadzony zostanie bieg, będzie nieprzejezdnych bądź z ograniczonym ruchem.

Aleja Legionów

Jezdnia ta, z uwagi na to że stanowi centrum zawodów, będzie zamknięta od godziny 7:00 do godziny 15:00.

ul. Krakowska (odcinek od ul. Gagarina)

Będzie zamknięta od godz. 10:00 do 10:15.

ul. Gagarina i Barabasza

Zarówno od strony ul. Krakowskiej jak i Alei Legionów (przy parkingu przed amfiteatrem) w godzinach 10:00 – 10:15 nie będzie możliwości wjazdu w ul. Gagarina.

ul. Ściegiennego i Jana Pawła II

Na odcinku od Barabasza do ul. Miodowicza – Ściegiennego będzie całkowicie zamknięta stałym wygrodzeniem, natomiast odcinek ul. Jana Pawła II (od skrzyżowania z Miodowicza do ul. Ogrodowej) będzie zamknięta jedynie jezdnia zachodnia. Zamknięcie tych jezdni planowane jest między godziną 9:30 a 13:00.

UWAGA! W godzinach 8.00 – 9.30 na odcinku ul. Ściegiennego mogą tworzyć się zatory z uwagi na duże natężenie ruchu – dojazd zawodników na parkingi w okolice stadionu.

ul. Ogrodowa

Na 15 minut, od godziny 10:10 do 10:25 całkowicie w dwóch kierunkach zamknięta będzie ulica Ogrodowa, później ruch samochodowy odbywał się będzie dwoma zwężonymi pasami w obu kierunkach.

5ondo im. Giedroycia

Utrudnienia na tym rondzie będą w godzinach 10:00 a 10:20 kiedy to będzie wyłączona możliwość poruszania się po rondzie w kierunku ul. Ogrodowej. Będzie natomiast możliwy skręt w ulicę Karczówkowską. Około godziny 10.20 będzie przywrócona możliwość wjazdu w ulicę Ogrodową.

ul. Biskupa Kaczmarka (wraz z dojazdem do Chęcińskiej)

Utrudnienia na tych ulicach nie powinny trwać dłużej niż około 30 minut (od 10:00 do 10:30). Ulica Kaczmarka będzie całkowicie wyłączona za wyjątkiem możliwości wjazdu w ul. Chęcińską.

ul. Krakowska (odcinek od Kaczmarka do skrętu w Armii Krajowej oraz Pakosz)

W tej części zawodnicy biegną dwuetapowo. Pierwszy etap podobnie jak przy ul. Bpa Kaczmarka będzie trwał około 15 minut. Policja zatrzymuje ruch pojazdów na odcinku ul. Krakowskiej przed skrzyżowaniem z Kaczmarka oraz możliwość skrętu (przez nawrotkę) z ul. Pakosz w lewo w ul. Krakowską/Armii Krajowej.

Drugi etap trwał będzie od godziny około 10:40 do godz. 12:50. Tutaj jednak zawodnicy będą już bardzo rozciągnięci i będzie możliwe poprzeczne przepuszczanie pojazdów przez policję. Pojazdy wyjeżdżające z ul. Pakosz będą mogły pojechać prawym skrajnym pasem jedynie do nawrotki, i tamże skręcić w ul. Krakowską w kierunku Jagiellońskiej.  Podobnie z pojazdami jadącymi od strony ul. Gagarina, czy bpa Kaczmarka. Ci kierowcy będą mieli możliwość skrętu w Pakosz – ten skręt także będzie wymagał zgody funkcjonariusza Policji.

ul. Armii Krajowej

Wyjazd z dzielnicy Pakosz z ulicy Zagonowej od strony Armii Krajowej zamknięty przez około godzinę i czterdzieści minut godz. 10:00 – 11:40.  Wyjazd z części osiedlowo sklepowej także pozostaje zamknięty. Wyjazd z okolicznych bloków i dojazd/wyjazd ze sklepów będzie możliwy od strony ul. Chęcińskiej. Dojazd/wyjazd z nowego bloku przy ul. Armii Krajowej będzie niemożliwy w godzinach 10:00 – 11:40.

skrzyżowanie Żytnia/Żelazna/Armii Krajowej/Grunwaldzka

Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu nie zostanie wyłączona na czas biegu. W ciągu ul. Grunwaldzkiej na jezdni południowej ustawione zostaną znaki drogowe, które będą zakazywać kierowcom skrętu w lewo w ul. Żelazną. Podobnie na zachodniej jezdni ul. Żytniej, będą ustawione znaki uniemożliwiające skręt w prawo w ul. Żelazną. Na czas tymczasowej organizacji ruchu funkcjonariusze Policji pilnują bezpieczeństwa i płynności ruchu drogowego.

ul. Sienkiewicza

Na tej ulicy (na wszystkich jej odcinkach) w celu ograniczenia ruchu pieszych między latarniami zostaną rozwieszone taśmy biało-czerwone. Na ulicach przecinających ul. Sienkiewicza, na których dopuszczony jest ruch pojazdów dodatkowo ustawione będą zapory U-20 (bez znaku B-1). Rozwiązanie takie pozwoli na przepuszczanie pojazdów chcących przeciąć w/w ulicę.

ul. Staszica / Zamkowa 

Zamknięcie dojazdu od strony ul. Solnej. Ulice te będą zamknięte przez krótki okres czasu więc, nie przewiduje się innego dodatkowego zabezpieczania trasy.

ul. Jana Pawła II / Czerwonego Krzyża / Wesoła / Mickiewicza / Plan Wolności

Dojazd do ul. Czerwonego Krzyża będzie zamknięty. Ulicą Jana Pawła II będzie można dojechać do wysokości parkingu przy Bazylice Katedralnej / Radiu eM.

rondo im. Grudzińskiego 

Na rondzie zamknięty będzie tylko zewnętrzy pas ruchu miedzy ul. Czarnowska i Paderewskiego, jednak aby zapewnić pełne bezpieczeństwo ruch zostanie skierowany na jeden pas ruchu już na ul. 1 – maja, tak aby uniknąć niemożliwego/niebezpiecznego na tym rondzie zmieniania pasów ruchu.

ul. Czarnowska

Ul. Czarnowska będzie zamknięta tylko dla pojazdów jadących od strony z ul. Żelaznej / Gosiewskiego. Jednak nie będzie możliwości także wjazdu/wyjazdu z ul. Panoramicznej bez zgody funkcjonariusza Policji. 

skrzyżowanie Czarnowska / Żelazna

Na tym skrzyżowaniu nie będzie  możliwości skrętu w ul. Czarnowską oraz nie będzie możliwy wjazd na to skrzyżowanie z ul. Żelaznej od strony hotelu Best Western. Taka organizacja ruchu potrwa godzinę i 40 minut (10:00 – 11:40). Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu powinna być włączona.

ul. Krakowska (od Armii Krajowej do ul. Fabrycznej)

Na ulicy Krakowskiej zamknięta będzie jedynie jezdnia wschodnia (wjazdowa do Kielc), a ruch dwukierunkowy będzie odbywał się jezdnią zachodnią na odcinku od ul. Jagiellońskiej do ul. Fabrycznej. Odcinek między ul. Jagiellońską i Armii Krajowej będzie jednokierunkowy.

Ustawienie separatorów U-21 na odcinku od Jagiellońskiej w kierunku ul. Fabrycznej zaplanowano od soboty 7 maja od godziny 20:00, natomiast przełożenie ruchu na jedną jezdnię na godzinę 7:00 (8 maja). Od 7 maja, od godziny 20:00 na tym odcinku obowiązywać będzie ograniczenie prędkości 40 km/h

skrzyżowanie z ul. Mielczarskiego

Wjazd/Zjazd z jezdni zachodniej będzie odbywał się bez zmian. Jedyną zmianą na tym skrzyżowaniu będzie ustawienie zapór U-20 + B-1 uniemożliwiających wjazd od ul. Mielczarskiego na wschodnią jezdnię ul. Krakowskiej oraz znaku C-2 nakaz skrętu w prawo z ul. Mielczarskiego na zachodnia jezdnię ul. Krakowskiej.

skrzyżowanie z ul. Jagiellońską

Na tym skrzyżowaniu będzie kończyć się przełożenie ruchu jednojezdniowego na ul. Krakowskiej. Pojazdy jadące od Krakowa będą mogły skręcić jedynie w ul. Jagiellońską. Z kolei z ul. Jagiellońskiej będzie można skręcić tylko w ul. Krakowską w prawo w kierunku Fabrycznej.

skrzyżowanie z ul. Podklasztorną

Na tym skrzyżowaniu ruch będzie kierowany przez funkcjonariuszy. Sygnalizacja świetlna zostanie przełączona w tryb „żółte pulsacyjne”. Wyjazd ze sklepu LIDL i wjazd do niego będzie możliwy tylko za zgodą funkcjonariusza policji kierującego ruchem na tym skrzyżowaniu.

skrzyżowanie z ul. Fabryczną 

Na tym skrzyżowaniu będzie rozpoczynać się przełożenie ruchu dwukierunkowego na ruch jednojezdniowego na ul. Krakowskiej. Pojazdy jadące w kierunku centrum miasta od Krakowa  będą kierowane na skrajnie prawy pas  ruchu przed wjazdem na skrzyżowanie, a następnie kierowane separatorami U-21 na drugą jezdnię. Sygnalizacja świetlna będzie wyłączona a ruchem będzie kierował funkcjonariusz policji.

PARKINGI DLA UCZESTNIKÓW

1.     Aleja Legionów – przy amfiteatrze.

2.     Aleja Legionów – przy skrzyżowaniu z Gagarina

3.     Przy Kolporter Arena od strony Ściegiennego – brak możliwości wjazdu/wyjazdu w godzinach 9:30 – 13:00

4.     Przy szkołach przy ul. Gagarina Przy Cmentarzu przy ul. Ściegiennego (na wys. Pomnika Hommo Homini) Przy stadionie lekkoatletycznym MOSiR.

Organizatorzy przepraszają za utrudnienia w ruchu i jednocześnie proszą kielczan o zrozumienie. Zachęcają również do przyłączenia się do kibicowania biegaczom przy trasie półmaratonu.

fot. naszekielce.com - Krzysztof Gorzelak

------------

Dziękujemy, że jesteś z nami i wspierasz twórczość dostępną na CKsport.pl. Kliknij w link poniżej i postaw naszej redakcji symboliczną kawę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wiadomości

Przed Koroną Kielce finałowy mecz sezonu. Zespół ze stolicy regionu świętokrzyskiego wyjedzie do Poznania na spotkanie z miejscowym Lechem. Z jakim „Kolejorzem” zagra?
Fani Lecha Poznań zamierzają pokazać władzom klubu swoje niezadowolenie. Zapowiadają, że zrobią to podczas najbliższego meczu – informuje TVP 3 Poznań.
Już 2 czerwca na terenie Kielc ruszy Puchar Europy w triathlonie. W imprezie weźmie udział 170 zawodników i zawodniczek, w tym 20 z Polski. Zmagania zostaną rozegrane w okolicach ulicy Zagnańskiej, na której w czasie zawodów mogą wystąpić utrudnienia.
Sandro Mestrić znalazł się w szerokiej 20-osobowej kadrze reprezentacji Chorwacji na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Miejsca zabrakło dla Igora Karacicia.
W ostatniej kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zagra na wyjeździe z Lechem Poznań. Spotkanie przy Bułgarskiej rozstrzygnie o utrzymaniu „żółto-czerwonych” w piłkarskiej elicie.
Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że w sobotę Korona Kielce zagra finał o PKO BP Ekstraklasę. Żółto-czerwoni zmierzą się bowiem z Lechem Poznań. Stawką meczu jest utrzymanie.
Arbiter Daniel Stefański poprowadzi sobotnie spotkanie 34. kolejki PKO BP Ekstraklasy między Lechem Poznań, a Koroną Kielce. Będzie to 43. mecz żółto-czerwonych poprowadzony przez tego sędziego.
Trudno sobie wyobrazić dzisiejszą Koronę Kielce bez Martina Remalce'a w składzie. Belg rządzi i dzieli w środku pola, co tym razem dało wymierne korzyści w starciu z Ruchem Chorzów. Piłkarz został doceniony przez fanów żółto-czerwonych.
Jakub Łukowski ma odejść po sezonie z Korony Kielce – taka informacja pojawiła się na jednym z portali społecznościowych. Kierunkiem transferu ma być Widzew Łódź a o tę pogłoskę zapytany został Kamil Kuzera.
Przed Koroną Kielce finał sezonu. Już w najbliższą sobotę „żółto-czerwoni” zagrają na wyjeździe z Lechem Poznań. – Nie myślimy o tym, że coś może pójść nie tak – powiedział przed spotkaniem Bartosz Kwiecień, kapitan „Koroniarzy”.
– Ilość złych rzeczy, jaka przytrafiła nam się w tym sezonie sprawia, że to nie może się tak skończyć. Wierzę, że dobre zakończenie meczem w Poznaniu – mówi przed sobotnim starciem z Lechem trener Kamil Kuzera.
Przed Koroną Kielce finał finałów, czyli mecz z Lechem Poznań, którego stawką jest utrzymanie na najwyższym szczeblu rozgrywek. Szkoleniowiec żółto-czerwonych informuje o sytuacji kadrowej zespołu.
Były zawodnik Vive Kielce Ivan Čupić zakończy sportową karierę i zostanie asystentem trenera RK Zagrzeb.
Protest Industrii Kielce nie został rozpatrzony. Taką decyzję podjął komisarz Orlen Superligi Piotr Łebek.
W drugim finałowym pojedynku Orlen Superligi Industria Kielce podejmie we własnej hali Orlen Wisłę Płock. – To nie jest też tak, że gramy katastrofalnie w ofensywie, tylko Wisła prezentuje się znakomicie w obronie i jest do tych meczów świetnie przygotowana – powiedział Paweł Paczkowski, rozgrywający „żółto-biało-niebieskich”.
– Musimy pamiętać, że Płock gra naprawdę dobrą piłkę ręczną – powiedział przed drugim meczem finałowym z wicemistrzami Polski, Krzysztof Lijewski drugi trener„żółto-biało-niebieskich”.
W najbliższą sobotę 25 maja Akademia Piłkarska DAP Kielce podczas uroczystej gali świętować będzie 10-lecie swojego istnienia. To ważne dla całej społeczności DAP Kielce wydarzenie odbędzie się w sali Omega Centrum Kongresowego Targów Kielce.
W związku z nieprawidłowo zdobytą bramką w ostatniej akcji meczu Orlen Wisła Płock – Industria Kielce, goście złożyli protest. O ile jego odrzucenia można było się spodziewać, tak argumentacja jest zaskakująca. Komunikat Orlen Superligi skomentowali żółto-biało-niebiescy.
Przedostatnia seria gier na zapleczu przyniosła kilka ciekawych spotkań. Zdecydowanie największe zainteresowanie budziły derby Trójmiasta, w których punkt zdobyty przez Arkę oznaczałby zapewnienie sobie awansu. Gdynianie jednak przegrali, a o awans zagrają w ostatniej kolejce z GKS-em Katowice.
Już w najbliższą sobotę całej piłkarskiej Polsce towarzyszyć będą emocje związane z ostatnią kolejką PKO BP Ekstraklasy. O życie w ostatniej serii gier walczyć będzie Korona Kielce, która zmierzy się na wyjeździe z Lechem Poznań.
Przed Industrią Kielce druga (i miejmy nadzieję nieostatnia) Święta Wojna w tym sezonie. Szczypiorniści podejmą w Hali Legionów drużynę Orlen Wisły Płock, która w pierwszym mistrzowskim starciu wygrała 24:23. – Jesteśmy pod ścianą – przyznaje Tomasz Gębala.
Protest Industrii Kielce został odrzucony – poinformowała Orlen Superliga. Trafienia Kiryla Samoili zostało uznane za prawidłowe z powodu... małej liczby kamer.
W sobotę pierwsza drużyna Korony Kielce pokonała Ruch Chorzów, dając sobie nadzieję na utrzymanie. W niedzielę zaś wygraną zanotowali gracze „dwójki”. Wygraną, która przypieczętowała awans zespołu do 3. ligi.
Ekstraklasa S.A. oraz Polski Związek Piłki Nożnej opublikowali terminarz zmagań o tytuł mistrza Polski 2024/2025. Mecze inaugurującej sezon kolejki zaplanowane zostały na weekend 19-21 lipca – tydzień po zakończeniu EURO 2024.
Skrzydłowy Korony Kielce Jacek Podgórski został nominowany do najlepszej jedenastki 33. kolejki PKO BP Ekstraklasy.
Stoły bilardowe nie są już tylko meblami widywanymi w klubach, hotelach czy na turniejach bilarda. Ostatnie lata przyniosły konstrukcyjne innowacje, które nadały stołom bilardowym zupełnie nowe funkcje i zastosowania. Obecnie stoły bilardowe mogą z powodzeniem stanąć w domowym salonie, na tarasie lub w ogrodzie. Krajowy producent mebli - firma Lissy od wielu lat specjalizuje się produkcji stołów bilardowych. Oferta firmy jest kompletna, dlatego warto poznać najważniejsze rodzaje stołów bilardowy
Marek Papszun został trenerem Rakowa Częstochowa. Szkoleniowiec na tym stanowisku zastąpi swojego byłego asystenta Dawida Szwargę.
Korona Kielce staje przed niezwykle trudnym zadaniem utrzymania w PKO BP Ekstraklasie. Zwycięstwo z Lechem Poznań może sprawić, że stanie się to jednak możliwe.
Po 33. kolejkach PKO BP Ekstraklasy nadal nie znamy ostatniego spadkowicza z ligi oraz mistrza Polski. Wszystko rozstrzygnie się w ostatniej serii gier.
Przepis o młodzieżowcu zostaje na kolejny sezon w PKO BP Ekstraklasie, takie informacje przekazuje portal Meczyki.pl. Co oznacza to dla Korony Kielce?

Copyright © 2024 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group