Sego zwolni miejsce dla Ivicia. Odchodzi z Vive

03-05-2016 13:32,
top

Transfer Filipa Ivicia do Vive Tauronu Kielce oznacza, że po zakończeniu tego sezonu z klubem pożegna się kolejny zawodnik. Po dwóch latach gry w żółto-biało-niebieskich barwach, zespół mistrzów Polski opuści Marin Sego, co potwierdził dziś właściciel Bertus Servaas.

Chorwat za Chorwata - tak w skrócie można określić rotację na pozycji bramkarza. Jednocześnie będzie to trzeci zawodnik tego kraju, który w przyszłym sezonie nie będzie już występował w Hali Legionów. Wcześniej klub potwierdził rozstanie z Ivanem Cupiciem i Denisem Bunticiem.

Wszystko wskazuje na to, że karierę po sezonie zakończy Grzegorz Tkaczyk, który obecnie wraca do zdrowia po kontuzji.

Kto pojawi się w zespole zamiast nich? Poza zapowiedzianym dziś Iviciem, wiadomo, że do Vive trafi Dean Bombac. Pozostałe transfery są owiane tajemnicą.

Sego do Kielc trafił w 2014 roku z Orlenu Wisły Płock. W stolicy województwa świętokrzyskiego świętował zdobycie mistrzostwa Polski, z kieleckim klubem zajął też trzecie miejsce w Lidze Mistrzów.

Chorwat podpisał wtedy trzyletni kontrakt. Na razie nie wiadomo, gdzie i na jakich zasadach odejdzie po zakończeniu tego sezonu. Mówi się, że zainteresowanie Sego wykazuje Pick Szeged.

Wasze komentarze

Joasia2016-05-03 21:57:50
Zdecydowana większośc ,,obron,, w piłce ręcznej wynika nie z ,,kunsztu,, bramkarza , bo ten bardzooooooo często zamyka oczy i robi pajacyka o mały włos nie srając w gacie , lecz z ułomności rzucających, patrz jachlewski z Flensburgiem ...no i kilku innych VTK

Projekt i wykonanie: CK Media Group