Reichmann szczęśliwy ze złota. Aginagalde gratuluje rywalom

01-02-2016 14:43,
Wojciech Staniec

W finale mistrzostw Europy Niemcy po fantastycznej grze pokonały Hiszpanię 24:17. W obu zespołach zagrali zawodnicy Vive Tauronu Kielce – Tobias Reichmann i Julen Aginagalde. Niemiec był bardzo zadowolony ze zwycięstwa swojej drużyny.

- To były dla mnie szczególne mistrzostwa, bo na co dzień gram w Polsce, w Kielcach – powiedział Reichmann. - . Zagraliśmy świetne zawody, a stracenie tylko sześciu bramek w pierwszej połowie, to było coś niesamowitego. Wierzyliśmy w siebie i polepszaliśmy naszą grę z meczu na mecz Jesteśmy bardzo dumni ze zdobycia złotych medali – dodał Niemiec.

W gorszym nastroju był inny uczestnik finału grający na co dzień w Kielcach. - Nie wiem dlaczego przegraliśmy. Niemcy zagrali super mecz, a my zagraliśmy źle. Możemy tylko pogratulować rywalom – powiedział Aginagalde.

Kluczem do zwycięstwa Niemców była postawa Andreasa Wolfa, który bronił wprost nieprawdopodobnie. - Ich bramkarz zagrał super, nasz zresztą też. Na pewno jesteśmy zespołem, który stać na zwycięstwo – ocenił Hiszpan.

Aginagalde był również pytany, czy na tym turnieju Hiszpania była w słabszej formie. - Znaleźliśmy się w finale, a gdy na mistrzostwach Europy nie jesteś w dobrej formie, to nie możesz grać w finale – odpowiedział.

Projekt i wykonanie: CK Media Group