Popis Niemców! Reichmann mistrzem Europy!

31-01-2016 19:00,
Wojciech Staniec

Rozgrywane w Polsce Euro dobiegło końca. Kibice na koniec zobaczyli fantastyczne spotkanie w wykonaniu reprezentantów Niemiec, którzy pokonali Hiszpanię 24:17, do przerwy prowadząc 10:6. Niemcy zostali mistrzami Europy i zapewnili sobie udział w Letnich Igrzyskach Olimpijskich. W spotkaniu tym zagrało dwóch zawodników Vive Tauronu Kielce, Tobias Reichmann i Julen Aginagalde.

Hiszpanie na pierwszą bramkę musieli czekać aż do 7. minuty (Niemcy prowadzili wtedy 2:1). Początek meczu było mocno nerwowy, a obie ekipy były nieskuteczne, dobrze spisywały się defensywy obu ekip oraz bramkarze Andreas Wolf z Niemiec i Arpad Sterbik z Hiszpanii.

Pierwsze trafienie zespołu z Półwyspu Iberyjskiego podziało mocno motywujące na Niemców, którzy zdobyli dwie bramki z rzędu i wygrywali 4:1, choć była dopiero 9. minuta to o czas musiał już poprawić Manolo Cadenas.

Po kwadransie Niemcy prowadzili już 7:2. W kolejnych minutach kibice oglądali sporo walki i dobrej gry defensywnej. Bramek było jak na lekarstwo, a po pierwszej połowie Niemcy prowadzili 10:6.

Nasi zachodni sąsiedzi drugą połowę zaczęli od dwóch szybkich bramek i prowadzili już 12:6. Świetne funkcjonowała niemiecka obrona, a cudów w bramce dokonywał Adreas Wolf. Hiszpania dziesiątą bramkę zdobyła dopiero w 46. minucie, gdy przegrywali 10:16.

Następnie utrzymywała się bezpieczna przewaga Niemców oraz trwała niemoc rzutowa Hiszpanie. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu Tobiasa Reichmanna 24:17.

Niemcy zostali mistrzami Europy.

W tym meczu zagrało dwóch zawodników Vive Tauronu Kielce:

Tobias Reichmann – Niestety dwa jego karne obronił Arpad Sterbik. Najlepszy prawo skrzydłowy tego turnieju zakończył finałowe starcie z trzema bramkami.

Julen Aginagalde – Miał trudne zadanie z obroną Hiszpańską, która była bardzo aktywna i grała twardo. Hiszpan oddał jeden nieskuteczny rzut.

Niemcy – Hiszpania 24:17 (10:6)

Wasze komentarze

wstydihańba2016-01-31 22:16:11
kiedy wracają kieleckie ,,cipy - 12 ście,, . każda z nich powinna sobie wynik meczu wytatuowac na pysku.
JaBa2016-02-01 11:23:53
Jakie trudne zadanie miał Julen z obroną hiszpańską?

Projekt i wykonanie: CK Media Group