Sensacyjny awans Niemców do półfinału Euro! Dania jedną nogą za burtą turnieju

27-01-2016 20:23,
Krzysztof Węglarczyk

W przedostatnim spotkaniu drugiej grupy, Niemcy pokonali jednego z faworytów rozgrywek, Danię 25:23. Przed ostatnim spotkaniem pomiędzy Hiszpanią a Rosją drużyna Tobiasa Reichmanna zajmuje na chwilę obecną pierwsze miejsce w tabeli. Zawodnik Vive Tauronu Kielce miał swój udział w zwycięstwie naszych zachodnich sąsiadów. Zdobył 4 bramki i zanotował stuprocentową skuteczność.

Cała pierwsza połowa przebiegała w bardzo wyrównanym tonie. Obie drużyny wychodziły maksymalnie na dwubramkowe prowadzenie, jednak wynik wciąż oscylował w granicach remisu. Partię lepiej zakończyli Duńczycy, którzy schodzili do szatni z jednobramkowym prowadzeniem 13:12.

Przez większość drugiej części oblicze spotkania niewiele się zmieniło. Na tablicy wyników często widniał remis, jednak na osiem minut przed końcem Mikkel Hansen wyprowadził Duńczyków na dwubramkowe prowadzenie i przy wyniku 23:21 mogło się wydawać, że to Dania wyjdzie zwycięsko z tego pojedynku.

Niemcy jednak nie poddali się i po bramkach Kuhna i Strobela udało doprowadzić się do remisu. Na dwie i pół minuty przed końcem Tobias Reichmann celnym rzutem z karnego wyprowadził swoją reprezentację na prowadzenie, a na minutę przed końcem formalności dopełnił Wiede. Wynik nie zmienił się już do końca spotkania i zakończył się wynikiem 25:23.

 

Niemcy – Dania 25:23 (12:13)

fot. Anna Benicewicz-Miazga

Projekt i wykonanie: CK Media Group