Polska w składzie z Bieńkiem powalczy o bilety do Brazylii

05-01-2016 12:38,
Marcin Długosz

Zanim do gry wróci kielecki Effector, kibice siatkówki będą się emocjonować walką reprezentacji Polski o awans do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Kadra w składzie ze środkowym zespołu z województwa świętokrzyskiego, Mateuszem Bieńkiem, postara się zdobyć bilety do Brazylii na turnieju w Berlinie.

Ekipy biorące udział w zmaganiach w Niemczech podzielone są na dwie grupy. Polska zagra na początek z Serbią, Belgią oraz gospodarzami. Po dwie najlepsze ekipy w grupach uzyskają awans do półfinałów. W drugiej grupie zagrają Francja, Rosja, Bułgaria i Finlandia.

Awans na sierpniowe IO w Rio de Janeiro uzyska tylko zwycięzca turnieju. Reprezentacje, które zajmą drugie i trzecie miejsce, będą mogły powalczyć jeszcze o promocję do Brazylii w późniejszym terminie na turniejach interkontynentalnych. Dla pozostałych drużyn będzie to koniec marzeń o grze w Kraju Kawy za osiem miesięcy.

Turniej w Berlinie potrwa od 5 do 10 stycznia. Po nim Mateusz Bieniek wróci do Kielc, gdyż już 13 stycznia Effectora czeka wyjazdowy pojedynek z Asseco Resovią Rzeszów.

fot. Anna Benicewicz-Miazga

Projekt i wykonanie: CK Media Group