Gwardia Opole ostatnim sprawdzianem przed Barceloną

30-11-2015 23:39,
Krzysztof Węglarczyk

Przed ostatnim w tym roku pojedynkiem w Lidze Mistrzów, w którym kielczanie zmierzą się z Barceloną, trzeba chwilowo porwócić do ligowych rozgrywek. Po ciężkim spotkaniu z Vardarem Skopje w Champions League, do Kielc przyjedzie solidnie spisująca się Gwardia Opole. – Dobrą pracę w tym zespole wykonuje trener Rafał Kuptel. Mają długi skład, około 17-18 zawodników. Grają agresywnie w obronie i wielu z tych zawodników ma bogate doświadczenie – mówi przed meczem szkoleniowiec mistrzów Polski, Tałant Dujszebajew.

Po 13. kolejkach Gwardia Opole ma na swoim koncie 11 punktów. Przed tygodniem opolanie zwyciężyli przed własną publicznością z Pogonią Szczecin 24:23. Podopieczni Rafała Kuptela zajmują obecnie wysoką, szóstą lokatę.

Mecze ligowe rozgrywane kilka dni po zmaganiach w Champions League powodują, że trener Vive często rotuje składem i daje szansę na grę młodym wychowankom zespołu. Podobnie może być i tym razem, ponieważ kilku podstawowych zawodników zmaga się z kontuzjami.

- Mamy własne problemy zdrowotne. Jutro operację przejdzie Grzesiek Tkaczyk. Chciałbym mu życzyć zdrowia i jak najszybszego powrotu. Dziś na treningu zobaczymy jak będzie wyglądała sytuacja z Piotrkiem Chrapkowski, któremu także chciałem bardzo podziękować. W sobotnim meczu zawodnik zagrał z problemami z okiem, których nabawił się w piątek. Musimy mądrze zagrać to spotkanie i zdobyć dwa punkty – dodaje Tałant Dujszebajew.

Zawodnicy Vive Tauronu Kielce jak zawsze przed ligowym starciem podkreślają, że defensywa oraz szacunek do rywala będą najważniejszymi elementem we wtorkowym pojedynku. - Nie możemy lekceważyć tego zespołu. Od początku meczu musimy być skoncentrowani, zagrać dobre zawody i zrobić wszystko, żeby dwa punkty zostały w Kielcach. Kluczem do zwycięstwa będzie obrona – stwierdza Piotr Chrapkowski.

W 3. kolejce mistrzowie Polski mierzyli się w Gwardią na wyjeździe. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem Vive 38:26.– Mecz w pierwszej rundzie w Opolu zaczęliśmy słabo i nie byliśmy zadowoleni. Mam nadzieję, że teraz będzie lepiej. Jeśli zagramy taką obroną jak z Macedończykami to przeciwnik będzie miał duże problemy – kontynuuje rozgrywający, Denis Buntić.

Publiczność zgromadzona w Hali Legionów podczas spotkania z Vardarem została wyróżniona przez oficjalny serwis EHF mianem najlepszych fanów 9. kolejki Champions League. Docenił to także szkoleniowiec, Tałant Dujszebajew, który komplementował kieleckich kibiców.

 – Wiele razy już powtarzałem, że mamy najlepszych kibiców w Europie. Pokazali nam po meczu w Skopje, kiedy przegraliśmy i oni przyszli na trening. Pomogli nam wtedy uwierzyć i pokazali, że są z nami. W każdym meczu oni to pokazują. Jesteśmy dumni z tego, że mamy takich fanów – kwituje Kirgiz z hiszpańskim paszportem.

Początek spotkania pomiędzy Vive Tauronem Kielce a Gwardią Opole zaplanowano na wtorek, 1 grudnia o godzinie 18:30. Zapraszamy na nas portal, gdzie przeprowadzimy relację na żywo z tego wydarzenia.

fot. Anna Benicewicz-Miazga

Dodaj komentarz

Copyright © 2021 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group