Niezaliczony test Korony. Porażka w sparingu z Hapoelem

07-07-2015 20:10,
Wojciech Staniec II

Kilka chwil po prezentacji pierwszej drużyny Korony Kielce odbył się mecz sparingowy z izraelskim Hapoel Beer Sheva. Był to jeden z ostatnich testów drużyny Marcina Brosza przed inauguracją rozgrywek T-Mobile Ekstraklasy. Był to jednak test niezaliczony, gdyż kielczanie ulegli w sparingu 1:2.

Trener Brosz zaskoczył trochę desygnując do gry od pierwszych minut Michała Przybyłę oraz ustawiając na skrzydle Tomasza Zająca. W kadrze meczowej zabrakło natomiast kontuzjowanego Przemysława Trytki.

Rozgrywane przy wysokiej temperaturze spotkanie rozpoczęło się od ataków gości, który jednak kończyły się na linii pola karnego. Inicjatywę szybko przejęła jednak Korona, a w jej atakach przodował Marcin Cebula. Młody pomocnik nie bał się brać na swoje barki odpowiedzialności za grę całej drużyny.

Po dosyć ciekawym początku, tempo gry siadło i na następną okazję bramkową musieliśmy czekać aż do 18. minuty, kiedy to na bramkę Treli strzelał Barda Elyaniv, ale piłka po jego strzale nie zatrzepotała w siatce.  Po trzech minutach z rzutu wolnego strzelał Maor Buzaglo, ale także nie był w stanie pokonać Dariusza Treli.

Pierwsza bramka w spotkaniu padła w 22. minucie. Aleksandrs Fertovs sfaulował w polu karnym Hobana Ovidu, a rzut karny pewnie wykorzystał Maor Buzoglo. Już dwie minuty po wznowieniu gry doskonałą okazję do wyrównania zmarnował Tomasz Zając, do którego zagrywał Kamil Sylwestrzak.

Na laurach nie spoczęli natomiast gracze trenera Bakhara i w 33. minucie fantastycznym strzałem z około trzydziestu pięciu metrów popisał się Hoban Ovidiu, a Dariusz Trela mógł tylko wyciągnąć piłkę z siatki. Do końca pierwszej części gry żadna ze stron nie stworzyła sobie więcej okazji i wynik nie uległ zmianie.

W przerwie trener Brosz zdecydował się dokonać aż trzech zmian. Boisko opuścili: Dariusz Trela, Tomasz Zając oraz Michał Przybyła, a ich miejsce zajęli: Zbigniew Małkowski, Nabil Aankour i Michał Fidziukiewicz.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie – nadal przewagę mieli goście, a kielczanie nie byli w stanie stworzyć jakiegokolwiek zagrożenia pod bramką Goresha. Aż do 65. minuty, kiedy to błąd defensywy gości wykorzystał Michał Fidziukiewicz i skierował piłkę do pustej bramki. To był pierwszy strzał Korony w tym meczu.

Drużyna Marcina Brosza próbowała atakować i miała sporą liczbę stałych fragmentów gry, ale nie przynosiły one jakiegokolwiek rezultatu. I spotkania zakończyło się wynikiem 1:2.

Początek rozgrywek T-Mobile Ekstraklasy już w przyszłą niedzielę, kiedy to na Kolporter Arenie kielczanie zmierzą się z Jagiellonią Białystok.

Zapis relacji NA ŻYWO - kliknij TUTAJ

Korona Kielce – Hapoel Beer Sheva 1:2 (0:2)

Fidziukiewicz(66’) - Maor Buzoglo (22’), Hoban Ovidiu (33’)

Korona: Trela (46’ Małkowski)- Gabovs, Malarczyk, Dejmek(73’ Rafał Grzelak), Sylwestrzak – Zając (46’ Aankour), Jovanović, Fertovs, Cebula(66’ Sobolewski), Pylypczuk(57’ Sierpina) – Przybyła(46’ Fidziukiewicz)

Hapoel Beer Sheva: Goresh – Davidzada(46’ Biton), Biton, Tzdek, Soares – Ogu, Ovidu, Elyaniv(46’ Ben), Melikson, Buzaglo – Arbeitsman

------------

Harry2015-07-07 20:24:13
Zmęczenie?? Niech nawet się tak nie tłumaczą... a Hapoel nie był zmęczony po obozie w Warce?? Z tego co zobaczyłem to bez sensownych wzmocnień nie mamy czego szukać w ekstraklasie!!
no stety2015-07-07 21:08:45
Już po samej rozgrzewce widać było że Hapoel to drużyna z nie najwyższej półki, ale przy swoim maksymalnym zestawieniu mogła zmieć naszą Koronę i tylko prestiż meczu nie obligował ich do nawtykania Koronie tuzina goli... Korona na tle Hapoelu prezentowała się marnie, a nawet bardzo marnie... Niedokładna gra piłką, brak zgrania, braki w wyszkoleniu technicznym.... Miejmy jednak nadzieję, że Broś jakoś to wszystko poukłada i z meczu na mecz będzie coraz lepiej...
kibic2015-07-07 21:14:24
Harry 100% drużyna bez kluczowych wzmocnień w ofensywie nie ma czego szukać w ekstraklasie. Skrzydła słabe ataku brak brakuje ewidentnie zawodników pokroju Ryby Carlosa i kogoś kto umie odegrać zostawić się czy przytrzymać piłkę jak Kapo. Panie Paprocki może wreszcie pora wziąć się do roboty i wzmocnić drużynę póki nie jest za późno.
mks2015-07-07 21:20:15
Co ci amatorzy z zarzadu wyprawiają tracimy Kielba Carlosa i Kapo super zawodników dających jakość w ofensywie i co? Kto przyszedł za nich? Kim chcemy grać w lidze stwarzać sytuacje strzelać bramki i zdobywać pkt. ? no kim ? Do roboty urzędasy póki nie jest za pozno
ck2015-07-07 21:22:40
Zająć i Przybyła odbijali się jak od ściany od przeciwników i my chcemy nimi zwojów lige taka wizję zespołu ma Bilski. Gratuluję pomysłu ale odejdź człowieku i oszczedz wstydu Koronie
omc2015-07-07 21:26:11
Jesli ktos bredzil cos o tym ze wychowankami mozna podbijac ekstraklase to dzis mogl sie przekonac jak bardzo nie mial racji. Te "mlode wilki" to totalna impotencja w ofensywie. Nie ma co na nich liczyc. Mozna sprobowac wprowadzac pojedynczo ale jesli na nich ma sie opierac nasza gra to do przerwy zimowej strzelimy moze z 10 goli z czego pewnie 8 ze stalych fragmentow.
19832015-07-07 21:28:22
Trzeba wzmocnic atak, z takimi graczami nie strzelimy 10 bramek w rundzie
Dwight2015-07-07 21:28:46
Nie przesadzajmy. Na tle takiego przeciwnika i w tym momencie w jakim jesteśmy nie było tak źle. Czas pracuje na naszą korzyść.
fanKorony2015-07-07 21:32:57
Trzeba dwóch zawodników, którzy dodadzą jakości Koronie - p. Jańczyk podobno czytasz - podsuń pod rozwagę plajtę w Mures i pozyskanie w dobrych pieniądzach Golańskiego i Jurado (co sprawdzeni to sprawdzeni), a wątpię by Petrescu ściągał ich z ligi polskiej ot tak dla kaprysu.
19732015-07-07 21:45:42
Fakt - Koronie potrzeba jakości - oszczędzanie i nie kupienie dwóch sprawdzonych zawodników, nawet kosztem miliona zł z budżetu Korony może skutkować spadkiem do 1 ligi (co się wiąże ze stratą 7 milionów z NC+ jak u Zawiszy, który teraz bez NC+ ma budżet 5 milionowy i nim musi walczyć o awans), czy warto ryzykować te 7 milinów? Chytry dwa razy traci...
MKAS KOROMA2015-07-07 21:50:40
Młodzi ważą pewnie po 60 kilo i od rosłych obrońców zawsze się będą odbijać, dodatkowo brak cwaniactwa boiskowego, które nabywa się z czasem. Wprowadzać ich można ale jednostkowo, nie mogą być fundamentem drużyny! Muszą być jeszcze minimum 2 wzmocnienia doświadczonymi, bo może być zonk.
Michał2015-07-07 21:51:07
Trzeba ściągnąć dobrego napastnika, a takim dobrym jest bez klubu Julius Wobay. Niech Korona się nim zainteresuje.
wzmocnienia2015-07-07 22:08:21
Druzyna potrzebuje 2-3 zawodników do ofensywy bez tego spadek murowany. Może Malkowski z Bełchatowa jest wolny>?
k2015-07-07 22:10:11
Napisze po raz setny. Potrzeba ofensywnego zawodnika co da jakość. Nie takiego co może wypali, tylko co da jakoś.
koroniarz2015-07-07 22:10:23
Kompromitacja zero atutów w ofensywie i pomysłu na gre. Jak my chcemy strzekac bramki zdobywac punkty jak nie potrafimy sobie stworzyć pozycji strzeleckich czy nawet rozegrać pilki na polowie przeciwnika? no jak? Bilski Paprocki co wy robicie? niszczycie klub
ale2015-07-07 22:35:29
Ale czy brak prawego młodego obrońcy który nie wystąpił w tym meczu oznacza, że Golański wraca?
s2015-07-07 22:59:23
Ilu tu znawców. Fiu fiu... Powinniście prowadzić Koronę, zamiast marnować się w internecie. Każdy by kupował, wzmacniał i ustawiał, a żaden nie ma zielonego pojęcia w jakiej sytuacji finansowej jest klub faktycznie. Ciekawe czy bylibyście tacy ochoczy do wydawania pieniędzy gdyby narzucili wam taką odpowiedzialność jaką ma Paprocki? Wydać kasę to nie sztuka, zdobyć i zarobić, to jest sztuka. Pozdrawiam trolleee.
krym2015-07-07 22:59:36
Wszystko to prawda, a na dodatek zakpiano zdzisiejszych kibicow,brudne(osrane przez ptactwo) krzesla,zamknieta czesc zacienionych trybun,anas posadzono wpelnym sloncu , jak w piekle.
idę do psychiatry2015-07-08 00:22:46
przyjedzie roma to się wszystko wyjaśni nasi zjedzą makaronu i nabiorą świeżości. bla bla bla, bla, bla. 10lat czasu mieli i co zrobili , znależli 3 potencjalnych nabywców i zabrakło im potencji.
Myślę że po tym sezonie będzie wszystko jasne.
Ogólnie życzę koronie powodzenia ale nie rządzącym koroną.
ofensywa2015-07-08 00:59:18
Potrzeba nam napastnika: doświadczonego, ogranego. Jeśli nie możemy takiego kupić to wypożyczmy np. z Legii lub innego bogatego klubu. Ofensywę musimy wzmocnić, bo inaczej będą problemy z regularnym zdobywaniem goli.
Skalpel2015-07-08 07:58:28
Kant z włochami. drużyna bez ładu i składu chyba słabo to wygląda. Niestety chyba bedziemy sie rozpaczliwie bronić przed spadkiem
yogi2015-07-08 08:06:48
Bilu szukal pol roku I logo wypatrzyl? Porownajmy to z Jagielloniá.Sekulskiego mielismy pod reka.To co przyjechalo do CK to tragedia.Zresztá to nie wynalazki naszych fachowcow,a podrzutki pseudomenagerów.
@s2015-07-08 09:36:35
To może zamiast Trytki + jednego młodego można było zatrudnić kogoś konkretnego?
do zarządu2015-07-08 09:37:07
Jak klub dba o kibiców. ? krzesełka brudne za każdym razem czy tak się dba o klienta?
kibic2015-07-08 10:06:06
Bilski ma takie same kompetencje jak nasz cały zarząd idealnie pasuje do reszty
do fiu fiu2015-07-08 10:49:30
Ależ ten Paprocki ma ciężka sytuację, sam powiedział, że ma 5 milionów długu i dostał prawie trójkę od Radnych, więc został dług kolosalny. W dodatku w tym roku 150 milinów od NC+, plus znowu od miasta będzie minimum 5 banieczek. Nie licząc drobniejszych wpływów. Ciężko to mają w 1 lidze bo za 5 milionów trzeba awansować (np Zawisza),a też się ma juniorów, stadion na utrzymaniu, wyjazdy i obozy, trenerzy też muszą być, sztab medyczny, prezesi, dyrektorzy itp. Tylko jest jedno ale - Osuch (jak się nie obrazi) to za 5 milionów zbuduje zespół porównywalny z obecną Koroną z budżetem przeszło 2 razy większym. Jeśli ktoś nie czytał polecam na przeglądzie sportowym artykuł osuch odpowiada na zarzuty macieja wandzela - czy ktoś widzi analogię gospodarności zarządzania Ekstraklasy SA i Korony SA?

W ostatniej dekadzie piłkarze Korony Kielce rozegrali kilka spotkań w okresie Świąt Wielkanocnych. Jak się w nich prezentowali?
Po przerwie reprezentacyjnej i świętowaniu awansu Polski na Mistrzostwa Europy czas wrócić do piłki klubowej. Konkretniej analizy najbliższego rywala Korony Kielce. Będzie to Widzew Łódź, z którym kielczanie zagrają w wielkanocny poniedziałek o godz. 17:30.
Nie żyje Marek Cender, dziennikarz sportowy Radia Kielce. O tym fakcie w piątek rano poinformował kielecki oddział Polskiego Radia. Marek miał 54 lata.
Korona Kielce w 26. kolejce PKO BP Ekstraklasy zagra na wyjeździe z Widzewem Łódź. – Wszyscy zdajemy sobie z tego sprawę, w jakiej sytuacji jesteśmy – powiedział przed spotkaniem Yoav Hofmeister, pomocnik „żółto-czerwonych”.
Korona Kielce w 26. kolejce PKO BP Ekstraklasy zagra na wyjeździe z Widzewem Łódź. „Żółto-czerwoni” będą musieli sobie radzić bez podstawowego zawodnika.
W ostatnim meczu rundy zasadniczej Orlen Superligi, Industria Kielce rozegra domowy pojedynek z Zagłębiem Lubin. Zwycięstwo zapewni kielczanom pierwsze miejsce w tabeli.
Krzysztof Jakubik poprowadzi spotkanie 26. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym Korona Kielce zagra na wyjeździe z Widzewem Łódź. Dla arbitra pochodzącego z Siedlec będzie to 34. mecz z udziałem „żółto-czerwonych”.
Od najbliższego sezonu rozgrywki szczypiornistów w Polsce wzbogacą się o możliwość zdobycia nowego trofeum - Superpucharu kraju. Dziś (28 marca) władze Orlen Superligi oraz Związku Piłki Ręcznej w Polsce ogłosiły szczegóły.
Dominick Zator przedłużył umowę z Koroną Kielce. Defensor będzie występował w „żółto-czerwonych” barwach jeszcze przez co najmniej jeden sezon.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe GOG Håndbold 33:25. – To tylko pierwsza połowa, a w drugiej może zdarzyć się jeszcze wszystko – powiedział po spotkaniu Tomasz Gębala, lider defensywy „żółto-biało-niebieskich”.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe GOG Håndbold 33:25. – Mam nadzieję, że zdobędziemy ten upragniony awans, ale była to dopiero połowa meczu – powiedział po spotkaniu Krzysztof Lijewski, drugi trener „żółto-biało-niebieskich”.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe z GOG Håndbold 33:25. Najwięcej bramek dla kielczan, dziewięć, zdobył Alex Dujszebajew.
Koszykarze UJK Kielce rozpoczynają rywalizację w fazie play-off o awans do pierwszej ligi. Już w pierwszej rundzie drużyna z Kielc zmierzy się z faworytem do awansu, OPTeam Resovią Rzeszów.
Już w wielkanocny poniedziałek Korona Kielce zmierzy się na wyjeździe z łódzkim Widzewem. Wraz z Koroniarzami na wyjazd szykują się także kibice żółto-czerwonych, którzy już w grupie około 700 osób zapisali się na wizytę w „Sercu Łodzi”.
Korona Kielce poznała termin wyjazdowego starcia z Puszczą Niepołomice. „Żółto-czerwoni” zagrają wówczas mecz, który może zdecydować o losach utrzymania.
Po zakończeniu zimowej przerwy Korona Kielce rozegrała 7 ligowych rywalizacji i wywalczyła w nich zaledwie 6 punktów. Kielczanie mają przed sobą teraz wyjazdową potyczkę z Widzewem. Czy Korona wywiezie 3 punkty z trudnego terenu?
Historia napisała się na naszych oczach. Reprezentacja Polski po raz piąty z rzędu zagra na Mistrzostwach Europy. Bohaterem Wojciech Szczęsny!
Poszukujesz sposobów na podniesienie swoich umiejętności piłkarskich do nowego poziomu? Odpowiednio dobrane znaczniki piłkarskie mogą okazać się kluczowym elementem w osiągnięciu tego celu.
Czy zastanawiasz się, jak w pełni wykorzystać potencjał Instagram Stories w strategii marketingowej? Poszukujesz sposobów na tworzenie angażujących reklam w formie stories? Jeśli tak, to artykuł ten jest dla Ciebie!
Trzeci tydzień Małej Ligi Piłki Ręcznej dostarczył kibicom mnóstwo emocji, zarówno na boiskach Bilczy, Kielc, jak i Chęcin. Rozgrywki odbyły się w dniach 19, 20 i 21 marca, prezentując szereg talentów w różnych kategoriach wiekowych.
Świetny turniej juniorek młodszych Korony Handball Kielce w 1/16 finału mistrzostw Polski. Podopieczne Moniki Ciszek zakończyły go z kompletem trzech zwycięstw.
Przed Industrią Kielce rywalizacja w 1/8 finału Ligi Mistrzów. „Żółto-biało-niebiescy” w najbliższą środę (27 marca) zmierzą się z duńskim GOG Håndbold.
Dokładnie za tydzień (1 kwietnia) piłkarze Korony Kielce powrócą do gry po reprezentacyjnej przerwie. Wszystko wskazuje na to, że sytuacja kadrowa w kieleckiej ekipie poprawiała się w porównaniu do ostatnich konfrontacji.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Brakuje mi minut rozegranych na parkiecie przez te dwa i pół miesiąca bez gry – powiedział przed spotkaniem Artsem Karalek obrotowy mistrzów Polski.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Będzie trzeba taktycznie ich rozpracować. Jest to niewygodny zespół z groźnymi zawodnikami na każdej pozycji – powiedział przed spotkaniem Arkadiusz Moryto, skrzydłowy mistrzów Polski.
Sabina Jarząbek, reprezentantka Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego została wicemistrzynią Polski w półmaratonie. Jednocześnie pobiła swój rekord życiowy i uzyskała kwalifikację na Mistrzostwa Europy w Rzymie.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Mam wielki szacunek dla tego klubu, który bardzo mocno walczy w duńskiej lidze oraz Lidze Mistrzów – powiedział przed spotkaniem Tałant Dujszebajew, trener mistrzów Polski.
W niedzielne popołudnie doszło do starcia dwóch zespołów z dolnych rejonów tabeli CLJ U-18 kobiet. Drużyna KSP Kielce pokonała na obiekcie przy ul. Jeziorańskiego 53 ekipę Legionistek Warszawa 0:1.
Na odbywających się w miniony weekend Mistrzostwach Polski Muay Thai w Szaflarach do walki stanęło 4 zawodników kieleckiego klubu.
Trwa marcowa przerwa reprezentacyjna. Na boiskach drugiej ligi (poza dwoma wyjątkami) nie ma jednak odpoczynku.