Takiej imprezy biegowej w Świętokrzyskiem jeszcze nie było!

11-06-2015 16:19,
Redakcja

Już w ten weekend, od 12 do 14 czerwca, po raz pierwszy zostanie zorganizowany Puchar Gór Świętokrzyskich - Festiwal Biegowy. Jest to nowa inicjatywa członków Stowarzyszenia „Lokalna Grupa Działania – Wokół Łysej Góry”, promująca zdrowy tryb życia oraz aktywność fizyczną przy wykorzystaniu unikatowych warunków przyrodniczo-geograficznych Gór Świętokrzyskich.

Wydarzenie będzie trzydniową imprezą zachęcającą do aktywności fizycznej, uprawiania sportu – biegania. W ciągu trzech dni imprezy zostaną zorganizowane biegi dostosowane do możliwości fizycznych
i oczekiwań różnych osób, w różnym wieku i zróżnicowanej sprawności fizycznej. W trzecim dniu wydarzenia zostanie zorganizowany biegł główny o Puchar Gór Świętokrzyskich na dystansie 44 km.  Biegom będą towarzyszyć wydarzenia dodatkowe: występy zespołów rodzimych, degustacje regionalnych potraw. Główne wydarzenia związane z organizacją imprezy odbędą się w Parku Miniatur i Rozrywki Sabat – Krajno, zaś trasa biegów będzie wiodła przez teren gmin Bieliny, Górno, Bodzentyn i Nowa Słupia.

Ponadto w dniu 13 czerwca odbędzie się próba ustanowienia rekordu Guinnessa w ilości osób przebranych w kompletny strój czarownicy.

Więcej szczegółów można uzyskać m.in. na stronie wokollysejgory.pl.

Projekt i wykonanie: CK Media Group