REKLAMA

Półmaraton Kielecki udany, biegacze zachwyceni!

11-05-2015 18:26,
Redakcja

Ostatecznie dokładnie 776 biegaczy stanęło na starcie pierwszego sieBIEGA Półmaratonu Kieleckiego. Impreza, mimo że wydarzenia biegowego na tak dużym dystansie ulicznym w Kielcach jeszcze nigdy nie było, okazała się dużym sukcesem.

O tym, by był to półmaraton niezapomniany zadbali organizatorzy (dzięki nienagannej organizacji), ale też... pogoda, która sprawiła psikusa uczestnikom i potężnie „zlała” ich, gdy ci kursowali po ulicy Krakowskiej.

To nie była prosta trasa, a trudnych podbiegów (szczególnie na Wzgórzu Zamkowym, ulicy Krakowskiej i Ogrodowej) nie brakowało. Trud jednak został wynagrodzony fantastyczną metą biegu, która znajdowała się na murawie stadionu Kolporter Areny, gdzie finiszujących biegaczy dopingowała na trybunach sporo grupa kibiców.

Tych było wielu także na innych odcinkach trasy, zwłaszcza w centrum miasta. Właśnie ten fragment biegu sprawił uczestnikom najwięcej przyjemności, mimo że nawierzchnia często nie była tą najbardziej ulubioną przez biegaczy.

Zawody wygrał Łukasz Woźniak ze Strawczyna, który miał aż 6 minut przewagi nad Grzegorzem Czyżem. Trzeci był Jacek Długosz, zaś dalej uplasowali się dwaj kielczanie: Zenon Stępień i Mateusz Sala. Najszybszą kobietą okazała się Katarzyna Matysik z Opoczna. Druga była Aleksandra Mądzik, rodowita kielczanka, a trzecia Katarzyna Domańska z Majkowa.

Organizatorem zawodów było Świętokrzyskie Stowarzyszenie Biegaczy sieBIEGA, którego członkowie po biegu zebrali mnóstwo pochlebnych opinii od uczestników. I trzeba przyznać, że rzeczywiście jak na debiut była to impreza zrealizowana wręcz doskonale.  

WYNIKI sieBIEGA Półmaratonu Kieleckiego

fot. Tomasz Tkaczyk / kieleckibiegacz.pl

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Copyright © 2020 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group