Jukić grał dobrze, ale oczekuję jeszcze więcej. Jestem zadowolony ze wszystkich zawodników

10-08-2018 15:54,
Marcin Długosz

- Póki co jest dobrze, ale Soriano był troszkę przeziębiony. Ponadto oczywiście kontuzję ma Cebula, a w najbliższych tygodniach poza kadrą będzie Arweladze z powodu kontuzji barku – mówi trener Gino Lettieri odpowiadając na pytanie o sytuację kadrową Korony Kielce przed meczem ze Śląskiem Wrocław. - Kovacević już z nami ostatnio trenował i zobaczymy, czy będzie gotowy na sto procent. Kwestia czasu – dodaje szkoleniowiec.

Pomiędzy spotkaniami żółto-czerwonych w Płocku i Kielcach upłynie aż 10 dni. - Cieszę się, jak są duże przerwy. Można wtedy więcej popracować. Jestem zadowolony – kwituje Włoch.

REKLAMA

W ostatnim starciu kielecko-wrocławskim na Kolporter Arenie, gospodarze wygrali aż 3:0. - To było przed rokiem. Teraz jest już całkiem co innego – podkreśla Lettieri.

Trener Korony docenia najbliższego rywala swojej drużyny. - Oni grają bardzo agresywnie i ofensywnie. Prą na bramkę, ciągle przesuwają się do przodu – uważa szkoleniowiec, ale podkreśla też: - My gramy u siebie. Musimy prowadzić grę.

Wyróżniającą się postacią w Koronie w ostatnich tygodniach jest Ivan Jukić. - To prawda, że grał dobrze. Oczekuję jednak od niego jeszcze więcej, bo jest młodym zawodnikiem z dużym potencjałem – odpiera włoski trener.

Z dobrej strony pokazał się także Łukasz Kosakiewicz. - Jestem zadowolony ze wszystkich swoich zawodników. „Kosa” może grać na wielu pozycjach i dać z siebie wiele w kilku miejscach. Bardzo mnie to cieszy – mówi Lettieri.

Korona poznała swojego pierwszego rywala w Pucharze Polski. Będzie nim trzecioligowa Wisła Sandomierz. - Małe drużyny też mogą sprawiać niespodzianki i będą chciały wygrać. Nie możemy sobie pozwolić na błędy – twierdzi szkoleniowiec.

A czy coś ruszyło się w temacie transferów? - Na dzisiaj nie ma nic pewnego – kończy Włoch.

fot. Maciej Urban

Wasze komentarze

r2018-08-10 16:19:59
Tylko bez bajek o silnych przeciwnikach, bo te lige weryfikuja nawet druzyny z Luksemburga. Jak mozna bylo z taka Legia przegrac.
queebitz@2018-08-10 16:31:10
Trener Lettieri robi dobrą minę do fatalnej gry i ciekawe, na ile starczy mu tej słownej ekwilibrystyki. Widać, gołym, fachowym i kibicowskim, okiem, że Korona pilnie potrzebuje wzmocnień - przynajmniej trzech, czterech. Wzmocnień, czyli zawodników, którzy od razu będą mogli wyjść na boisko i dać futbolową jakość kieleckiej drużynie. O jakości tu mówimy, w wśród włodarzy Korony cisza i nic. Nikt nic nie mówi. To nie tak miało być. Nie tak. Kibice czekają na słowa wyjaśnienia.
A wzmocnień brak!2018-08-10 17:30:54
Bez wzmocnień na 3,4 pozycjach będziemy tracić punkty z takimi miernotami jak Śląsk czy z z taką mierną Legią u siebie...!
Hehe2018-08-10 19:38:07
Fachowym-kibicowskim-okiem. Dziękuje, to znak prawdziwego eksperctwa. Dalej nie muszę czytać...
amatorka2018-08-10 19:47:24
Prszesie KZ wez sie do roboty bo obroncy szukasz od stycznia i zero efektów jak sobie nie radziez to odejdz wstydu oszczedz
Do amatorki.2018-08-11 10:13:33
Czy to wtórny analfabetyzm???
Przemek2018-08-11 20:17:29
Irytujący się robi ten gość. Te całe jego gadanie, że Korona to mały klub, jaką to on ma wąską kadrę, jaki mały budżet, że w ogóle powinniśmy się cieszyć, że w ogóle jakiekolwiek mecze wygrywamy. Różne rzeczy można mówić o tych koroniarskich piłkarzykach, ale naprawdę, co oni sobie muszą myśleć, kiedy własny trener zamiast motywować, to tylko ich deprecjonuje. Jak tak Lettieriemu się nie podoba, to niech wraca do "wielkich" klubów Regional Ligi. A ja myślałem, że szukanie wymówek przed faktem, zanim mecz się zaczął, to polska cecha. A tu proszę, jaka niemiecka solidność. Co nie zmienia faktu, że tak jak pisałem kiedyś wcześniej, zaczynam wątpić w to właścicielstwo Burdenskiego. Wychodzi na to, że ten koleś po prostu nie ma kasy. Odkąd Klicki zwiał w 2008, to wszyscy trenerzy od tamtej pory mieli podobne warunki, było zaciskanie pasa, i nikt tak nie jęczał jak Lettieri. Ja rozumiem, jakbyśmy autentycznie byli najbiedniejszym zespołem ligi. Ale przecież Korona na tle Ekstraklasy ma gdzieś może na 10. czy 11. miejscu z budżetem swoim.

Projekt i wykonanie: CK Media Group