Piłkarski scouting w Kielcach. Przyjadą utytułowani goście z zagranicy

21-01-2018 21:03,
Redakcja

Do interesującego wydarzenia dojdzie w połowie marca w Kielcach. W Hotelu Qubus odbędzie się Kurs Skautingowy & Networking, a specjalnymi gośćmi eventu będą Gary Verrier (na zdjęciu) - oficjalny scout AC Ajaccio i Valenciennes FC oraz Tomasz Pasieczny - scout Arsenalu Londyn. 

Kurs jest skierowany dla osób chcących zdobyć wiedzę na temat profesjonalnego scoutingu w agencjach managerskich i zachodnich krajach tj. we Francji, Anglii, Niemczech i Włoszech oraz - co najważniejsze - zdobyć nowe piłkarskie kontakty, które mogą pozwolić zaistnieć na rynku. Budowanie własnej sieci kontaktów jest tak samo ważne, jak teoretyczna i praktyczna wiedza. 

REKLAMA

Pomóc w tym mają goście specjalni. Oprócz Veriera i Pasiecznego, będzie to również Jean-Jacques Velud. - Podczas szkolenia Jean przeprowadzi wykład na temat scoutingu w klubach afrykańskich. Przez kilkanaście lat pracował w dziale sponsoringu i marketingu takich francuskich klubów jak m.in. SC Bastia, AC Ajaccio i Valenciennes. Obecnie jest głównym menadżerem i koordynatorem reprezentacji Korsyki - wylicza Rafał Kwiecień, jeden z organizatorów i jeden z pomysłodawców Football Networking.

- Velud jest również synem wybitnego trenera piłkarskiego Huberta Veluda, który ma na swoim koncie takie sukcesy, jak dwukrotne mistrzostwo Algierii, mistrzostwo Demokratycznej Republiki Kongo, zwycięstwo w CAF Confederation Cup (odpowiednik europejskiej Ligi Europy). Jest on również byłym trenerem reprezentacji Togo - dodaje Kwiecień.

Z kolei Verier w swoim wykładzie skupi się na ogólnych działaniach scoutingowych we francuskich klubach, na przykładzie AC Ajaccio i FC Valenciennes. Opowie tez, jak zdobył pierwsze piłkarskie kontakty i w jaki sposób został scoutem wyżej wymienionych klubów.

Czym dokładnie jest Football Networking? - To projekt skierowany do osób obecnie pracujących w piłce nożnej oraz początkujących, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki na rynku piłkarskim. Nie jesteśmy zwykłym szkoleniem, po którym uczestnicy otrzymają stos materiałów i czystą wiedzę teoretyczną o scoutingu. Stworzyliśmy pierwszy w Polsce projekt, którego głównym celem jest tworzenie własnej sieci kontaktów, ponieważ tylko w taki sposób można budować swoją pozycje na rynku - wyjaśnia Wojciech Śmiech, drugi z organizatorów.

Uczestnicy obejrzą również na żywo mecz Korona Kielce - Górnik Zabrze, jeżeli ten odbędzie się 17 marca.

Miejsce i czas wydarzenia: Hotel Qubus Kielce, ul. Składowa 2, godzina 10:00 - 18:00

Więcej informacji na temat wydarzenia można uzyskać na stronie internetowej footballnetworking.com lub na Facebooku (linki poniżej).

Football Networking na Facebooku - kliknij

Zobacz stronę wydarzenia na Facebooku - kliknij

Wasze komentarze

Staszku skosztuj2018-01-22 12:38:38
A czy przybędzie Mordechaj Stolzman?
oj śmiechu śmiechu2018-01-22 13:33:29
mniej zdjęć z okejkami, więcej pracy.

Projekt i wykonanie: CK Media Group