Miłosz Trojak (sam.) (19')
Dawid Kurminowski (43')

14:31

KONIEC MECZU! 2:2.

Mogło być lepiej, ale też mogło być gorzej i naszym zdaniem zdecydowanie bliżej byliśmy tego drugiego rozwiązania. Zdarza się, że w drugiej połowie gdzieś brakuje tej jakości i tym razem więcej możliwości zaprezentowała ekipa przyjezdna! Dziękujemy za uwagę.

98. minuta

Korona od autu na własnej połowie. Wyrzut w środek pola, ale przejmuje to Zagłebie, ma okazję kończyć! Zrobiło się szalenie problematycznie! Na raty, jednak udaje się to wybić. Zrobiło się gorąco. Wody!

97. minuta

Zamiast składnej akcji, zrobiła się przebijanka, z  której nic ciekawego nie wyszło. Nooo i napisaliśmy, że dwie minuty do końca! Więcej, więcej! Zapomnieliśmy, że doliczone było aż 10 minut :) Przepraszamy za ten haniebny akt dezinformacji :)

97. minuta

Korona Kielce faulowana na własnej połowie. Będziemy wznawiać dalekkim wykopem. Ostatnia szansa na gola?

96. minuta

Dla Korony chyba lepiej, żeby to się skończyło!!! Teraz Świerczok odwraca się i uderza piłkę w kierunku bramki! Broni Forenc! Chyba men of de mecz! Ale to się okaże jak postawimy sondę na naszym portalu :)

Jeszcze dwie minutki do końca.

Brakuje argumentów po kieleckiej stronie, by wygrać ten mecz. Więcej z gry w tej połowie na pewno ma Zagłębie i to oni podejmują się kolejnej próby!!! Uderzenie na krótki słupek wybija Forenc!!!

Zagłębie wypuszcza piłkę na dobieg! Konrad Forenc jednak był szybszy. Za chwilę kielczanie tracą futbolówkę na rowegraniu, Makowski przechwycił, a teraz próbuje uruchomić kolegów z przodu! Zrobiło się niebezpiecznie, ale kielczanie szybko opanowali tę sytuację.

Akcja Lubina pod kielecka bramką, na szczęście piłka wypada poza linię końcową, a sędzia wskazuje na linię piątego metra u Konrada Forenca.

Korona jakby poczuła, że czasu na wyciągnięcie wygranej jest bardzo niewiele i próbuje przycisnąć rywala. Ale goście dziś prezentują się nieźle na boisku. I więcej atakują, jak bronią.

Rożny dla Korony. Wrzutka na długi słupek. Faul w polu karnym! Ale nie będzie z tego 11-tki. Chyba wcześniej był spalony.

Trochę to trwało. Wznawiamy grę, sędzia dolicza 10 MINUT. Sporo, ale dużo się działo. Forenc był opatrywany kawał czasu.

Trojak leży. Trzyma się za dwugłowy. Musi interweniować fizjoterapeuta.

Robi się problematycznie.

Zagłębie zamyka Koronę na jej połowie.

Przy ławce rezerwowych zmiana. Do bazy zjeżdża Podgórski, za niego Kiełb. Na boisku nie dzieje się za wiele.

Goście puszczają akcję lewą stroną, przy linii końcowej próbują dograć, ale na drodze stanął Kwiecień. Wybija główką i jest rożny. Następnie wrzutka spod chorągiewki na bliższy słupek, Błanik z pierwszej wybija wyjaśniając sytuację. Gramy dalej.

Błanik przejmuje piłkę na połowie rywala, idziemy z akcja!!! Co z tego będzie? Piłka trafia po obwodzie do Podgórskiego na prawą flankę, strzela, jednak pozycja była totalnie nieprzygotowana. Gol pozostaje marzeniem.

Wrzutka, Kwiecień wybija z główki, próba zakończenia akcji przez gości, lecz tym razem piłka szybuje wysoko w galaktykę.

Kwiecień pracuje nad czerwoną kartką :) Faul tego zawodnika na piłkarzu Zagłębia. Jest wolny z prawie 40 metrów.

Na szczęście widać teraz nieco więcej inicjatywy po stronie Korony Kielce. I o to chodziło. Choć miejscami gramy w polu karnym rywala dość chaotycznie. Jak teraz, kiedy na piłkę naszło dwóch naszych, zderzyli się i z akcji nici.

Błanik świetnie pognał w pole karne!!! Przeleciał całą czerwoną strefę drużyny przeciwnej wszerz! Na dryblingu, ale za długo czekał ze strzałem. No i ostatecznie to uderzenie zostało zablokowane. Słabo z timingiem przy tej akcji. Za chwilę dogranie Korony w pole karne, Błanik uderza z głowy stojąc tyłem do bramki, futbolówka szybuje w kierunku białego prostokąta, lecz wyłapuje ten strzał bramkarz gości. Ciekawe zagranie, jednak do szczęścia zabrakło.

Zagłębie wznawia, męczy Koronę Kielce kolejnymi akcjami. Te obecnie nie są zbyt błyskotliwe, dlatego kielczanie bez problemu je kasują. Ale trzeba w końcu przerzucić grę na druga połowę, bo gra wylącznie w defensywie będzie się wiązać z kolosalnym ryzykiem.

Coś długo fizjo pracowali nad Konradem. Oby wszystko bylo OK. Forenc został w bramce, a więc gramy!

Zmiany w drużynie gości. Na boisku między innymi Świerczok, który bramki strzelać potrafi.

Przed zmianą Trojak zderzył się z Forencem. Bramkarz musi zostać opatrzony przez fizjo.

Kolejne zmiany. Petrow i Deaconu schodzą, a za nich Takac i Szpakowski. Odpowiedź trenera na stratę środka przez Koronę Kielce. Żółto-czerwoni przestali cokolwiek kreować w tym miejscu. Potrzebna jest reakcja. I to natychmiastowa.

indywidualna akcja Gaprindashviliego! Przyjął piłkę po przerzucie na lewej flance, po czym podbiegł dwa-trzy kroki, uderzył na krótki słupek! Forenc musiał interweniować.

Trochę nam się ten mecz w wykonaniu Korony Kielce rozwodnił. Nie ma za dużo tego cukru w cukrze. Obecnie lepiej i więcej wszystkiego robi Zagłębie. Teraz kolejne dogranie z prawej w pole karne. Zagłębie gra dziś sporo skrzydłami, mija środek pola.

Kolejny rożny dla gości. Starzyński wrzuca z lewego narożnika. Na długi słupek, lecz tam stał wyłącznie Briceag, który z miejsca oddala zagrożenie.

11962 osoby na Suzuki Arenie! Super wynik! Gratulacje!

Powody do radości już były. Ale czy jeszcze będziemy mieć okazję unieść ręce w geście zadowolenia?

Kibice krzyczą KONRAD FORENC, KONRAD FORENC, jakby to on miał zaraz przy tym wolnym decydować o życiu/śmierci żółto-czerwonych. Ale jest to możliwe, bo wolne całkiem nieźle im wychodzą. Jednak tym razem Chodyna okropnie psuje ten fragment gry. Piłka nawet nie leciała w bramkę.

Jest niebezpiecznie, bo mamy mniej jak 30 metrów do bramki. Zagłębie znów może postraszyć. Kwiecień przy interwencji spoźniony...

Ciekawe, co się stało i dlaczego, że musiał wejść Kwiatek. Zwykle do takich zmian nie dochodzi na środku. Kwiecień łapie z miejsca żółta kartkę.

Z rożnego nic rywalom nie wyszło i to już historia. Zwłaszcza, że weszły zmiany. Błanik i Kwiecień za Malarczyka i Łukowskiego. Ciekawe roszady. Natomiast Zagłębie ściąga Bohara na rzecz Gaprinidashviliego.

Trojak za to dostał kartkę. A TERAZ STRZAŁ BEZPOŚREDNIO NA BRAMKĘ! LECI POD POPRZECZKĘ! WYBIJA TO OGROMNYM WYSIŁKIEM FORENC!

Lecz to Zagłębie ma obecnie więcej z gry. To oni prowadzą akcje, mają inicjatywę po swojej stronie. Kielczanie mają problem z odepchnięciem zagrożenia. Tak jak teraz, kiedy to musimy przerywać akcję faulem. Będzie niebezpiecznie. Około 30 metrów do bramki. Faulowany jest... nie wiemy, kto z Zagłębia, bo leży. Chyba Łakomy. Fakt jest jednak taki, że jest żółta kartka dla jednego z naszych i wolny...

NIEBEZPIECZNIE! Dobra piłka Zagłębia na dobieg. Tam odnalazł się perfekcyjnie Bohar, który popędził na futbolówkę w pole karne! Musi do niej wybiec też Forenc, ktory, jeśli się spóźni, będzie gol albo karny... Ostatecznie Fori wyjaśnia sytuację super interwencją!!! Forenc wpadł pod nogi Boharowi, zablokował uderzenie. Interwencja czysta jak nie wiem co!

Teraz Nono wrzuca w pole karne, lecz tym razem piłka bez adresata!

Rożny dla Zagłębia, wrzutka Starzyńskiego, próba zamknięcia, ale z tego strzału wyszła szybująca w niebo świeca, która koniec końców wpadła prosto w ręce Forenca.

Dobra akcja Korony. Podanie do Szykawki stojącego plecami do bramki, gdzieś na wysokości 12 metrów. Oddaje od razu do Nono, ten zamyka akcję strzałem! Ale za lekko!

Korona notuje kontrę! Rozpędzony Łukowski zarzuca rogala nad pole karne i próbuje do tego dobiec Podgórski, by tylko jakoś przeciąć! Aj! Nieźle, jednak do skutecznego wykończenia zabrakło.

Dobre dogranie na prawą do Deaconu, niestety nie udało mu się wygrać pojedynku z rywalem. Akcja szybko przenosi się na drugą stronę i teraz to Zagłębie forsuje Koronę. Czy skutecznie? Na szczęście nie. Wyjaśniamy sytuację dalekim wykopem.

Jak widać na załączonych obrazkach, na stadionie, ładnie, kolorowo, żółto-czerwono. Panowie, biegamy i gramy o 3 punkty! innej opcji być po prostu nie może :) Zwłaszcza, że przychodzi na mecz taka chmara ludzi!

Ucierpiał Briceag. Musiał zejść za linię końcową. Korona gra chwilowo w 10.

Strąca to Ławniczak, lecz nie robi tego za dobrze. Problem ogarnięty, jednak nie zakończony. Korona nadal zmaga się z rywalem pod polem karnym! Ufff... akcja zakończona faulem. Koroniarz leży, musi interweniować ekipa fizjo.

Rzut rożny dla Zagłębia Lubin. Starzyński wrzuca!

Podgorski ma już asystę, a mogła być bramka.

Podgórski uderza, jednak ponad poprzeczką. Ale próba bardzo dobra. Niewiele brakowało.

Korona zaczyna! Jest strzał w kierunku bramki!

Chyba zadowolony Pan Golański :) Nie jest źle! Tymczasem startujemy z druga połową.

Remis raczej nikogo nie zadowala.

Obecnie więcej inicjatywy ma po swojej stronie Zagłębie. Poczuli krew.

Sędzia dolicza 2 minuty.

Niezły rollercoaster w tym meczu. Fajnie się to komentuje, ale jednak wolelibysmy mieć nieco korzystniejszy wynik :)

Cholera... No jest 2:2. Teraz Zagłębie świetna akcja. Dogranie z prawej, po ziemi, ta dochodzi do narożnika pola karnego, uderza mocno Kurminowski i mamy 2:2.

Korona Kielce i jest gooool! Dogranie piłki z prawej strony na środek pola karnego, tam na miejscu jest kto? Oczywiście Jewgienij Szykawka!!! Znowu główka, znowu gol!!! Ależ on ma ostatnio granie! Asysta Jacka Podgórskiego! Co tu się dzieje! Co tu się dzieje!

Korona Kielce naciska rywala, jest coraz więcej presji! Fajnie się to ogląda.

Gol w kamerach.

Dioudis łapie w ręce, choć musiał to zrobić na raty. Piłka prawie wyleciała mu z rąk, gdzie już czujni piłkarze Korony zacierali ręce, jednak bramkarz Zagłębia błyskawicznie naprawił swój błąd.

Korona w natarciu. Był rzut wolny, a teraz będzie rożny. Deaconu wrzuca!

Korona próbuje rozwinąć akcję. Briceag do Łukowskiego, Łukowski do Briceaga, ktory następnie próbuje po linii wygonić kolegę z zespołu na lewe skrzydło w celu przeprowadzenia akcji ofensywnej. Niestety podanie niecelne, bo piłka wyjeżdża za linię boczną. Rumun ze wściekłości kopie murawę tak, że do teraz widać w niej dziurę. No niestety, nie zawsze się udaje.

Nono walczy, jest w każdym możliwym miejscu na boisku. Teraz pressuje i blokuje akcję Zagłębia. Dobrze!

Dawniej tego trochę brakowało. Tego przekonania i jakości, że można przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Odpowiadamy bardzo szybko. Taką Koronę ogląda się bardzo dobrze. Teraz wykorzystujemy moment, że któryś z Koroniarzy leży jak rażony piorunem na murawie. Musiała interweniować ekipa fizjo. Czekamy. To był Piotrek Malarczyk. Jest już na nogach, na boku boiska. Wznawiamy grę od faulu, jest wrzutka w pole karne, lecz futbolówka po odbiciu się od murawy, wyleciała poza boisko.

Szybko odrobione. Korona Kielce po raz kolejny pokazuje, że chce i może załatwiać problemy błyskawicznie!

DOGRANIE Z NAROŻNIKA W POLE KARNE! TAM NA MIEJSCU MELDUJE SIĘ JEWGIENIJ SZYKAWKA, PRZYMIERZA, UDERZA I MAMY GOOOOOOOL! SUPER STRZAŁ Z GŁÓWKI, ALEŻ EMOCJE NA SUZUKI ARENIE! STADIONY W MOMENCIE WYSTRZELIŁ! WSZYSCY KRZYCZĄ, ŻE CHCĄ JESZCZE JEDNEGO GOLA! TYM RAZEM Z ROŻNEGO WRZUCAŁ RONADLO DEACONU! I PIĘKNIE!

Briceag wrzuca piłkę z lewej strony, niemal z naroznika w pole karne. Na pełnej nabiega Podgórski, probuje uderzyć, lecz szybciej przy piłce był jego oponent. Mamy rozny!

Aktualnie bez fajerwerków. Jakby oba zespoły nasyciły się tym, ze przed chwila padł gol.

7letni Nikodem zgubił rodziców i czeka przy Al. Legionów. Jakbyście coś wiedzieli, to dajcie znać w  odpowiednim miejscu!

Na razie bliżej niż dalej kolejnego dobrego wyniku. U siebie sobie nie radzą, ale za to wyjazdy im idą nieźle.

Zagłębie przed świetną okazją na podbicie wyniku w górę! Starzyński tym razem z prawej na lewą, tam próbował to domykać jeden z jego kompanów, jednak na posterunku przed naszym golkiperem pojawił się któryś z obrońców i oddelegował futbolówkę w siną dal.

Kibice dali znać, że nic się nie stało. I gramy dalej.

No nic. Zdarza się. Najgorzej tak. I jak oglądamy powtórkę, tam nie było głowy, tylko barkiem. Tak, czy inaczej, jest gol i nic tego już nie zmieni. Możemy się odegrać jedynie poprzez strzelenie o jednego gola więcej od drużyny przeciwnej.

Wystawka do Chodyny na 22. metr, ten uderza na bramkę Korony, piłkę po drodze zaczepia jeszcze głowa Miłosz Trojak i... niestety gol... Forenc kompletnie zmylony, bo futbolówka leciała w jedną stronę, a po kontakcie z naszym obrońcą, wylądowała zupełnie gdzie indziej...

Kurminowski pięknie zrobił Trojaka. Uwolniona piłka wyleciała w jego kierunku, ten przepuścił sobie między nogami, myląc tym rywala, a następnie pognał w kierunku bramki. Z tego bezpośrednio nic nie wyszło. Ale za chwilę akcja Zagłębia!

Zagłębie ma mocniejszy moment. Naciska na żółto-czerwonych. Kielczanie nie mają za dużo miejsca na swobodne rozgrywanie piłki od tyłu, dlatego przenoszą ją szybka na drugą stronę poprzez daleki przerzut. Czasami tak trzeba zwłaszcza jeśli uda się ją tam przechwycić i podholować dalej.

Wrzutka z rożnego Zagłębia, bez konsekwencji. Jeszcze próbuje po przebiciu zamykać to bodaj Chodyna, jednak z takim strzałem mógłby grać w futbol amerykański i celować jajkowatą piłką w te widły, nad których nazwą nigdy się nie zastanawialiśmy :p

Ajj! Korona przed niezła sytuacją. Wrzuca piłkę do kolegów Briceag, co działo się na lewym skrzydle. Dogranie odbijają od siebie goście, futbolówkę przejuje Nono, podaje do Deaconu, lecz ten nie przewidział, że ktoś może czyhać na ten moment za jego plecami. Strata! Na szczęście bez skutków ubocznych.

Korona po raz kolejny męczy drużynę przeciwną atakiem, lecz i tym razem Zagłębie wychodzi z tego obronną ręką... Czy raczej nogą.

Zagłębie na uwolnienie prosto do rozpędzonego Kurminawskiego. Biegnie na bramkę Forenca, a przy nim Trojak, który skutecznie kasuje akcję.

Strata Korony w pomarańczowej strefie. Trzeba się cofać, bo raczej ustawieni byliśmy ofensywnie, a tutaj trzeba się salwować ucieczką na tyły. Mogło się to rozwinąć w bardzo niekorzystnym kierunku, na szczęście kielczanie zażegnali tę kłopotliwą sytuację i już sa w polu karnym rywala!

Łukowski wywalczył aut na środku boiska. Wycofujemy do tyłu.

Do rożnego podchodzi Łukowski, może będzie rozegranie na krótko. Tak też się dzieje, piłka do Nono, ten wystawia do Ronaldo!!! Znany schemat! Uderzenie, niestety zawodnik Korony zbyt bardzo odchylił się do tyłu, przez co jego strzał poleciał ponad poprzeczkę. Dobra próba.

Zagłębie odczuwa nacisk ze strony kielczan. Jest ten kolejny moment na mocny pressing ze strony gospodarzy, przez co goście muszą rozgrywać piłkę we własnym polu karnym. Ale wychodzą z tego. Niezbyt dobrze, bo Korona już przy piłce, kolejne dogranie od Zatora z prawej pod pole karne i... Rożny!

Korona na połowie drużyny przeciwnej. Próba dogrania do Szykawki prosto od Zatora. Niestety, tym razem goście przecinają dobre podanie na dobieg, które mogłoby zakończyć się niesamowicie trudną sytuacją dla przyjezdnych.

Kto na rosołek?

Broni to Dioudis! Łukowski miał niewiele miejsca, aby to zwieńczyć golem, jednak to i tak mocno podmiosło cieśnienie drużyny przeciwnej. Golkiper wyłapał tę futbolówkę między nogi. Brzmi nieco zawile, ale tak faktycznie było. Futbolowka zatrzymała się między jego udami. I mamy koniec akcji. Lecz kielczanie zgromadzeni na trybunach poczuli krew! Nagle wszyscy spontanicznie zaczęli krzyczeć KORONA, KORONA. Robi wrażenie!

Korona zagrywa na połowę rywala, ale raczej na uwolnienie. To jednak nie przeszkadza nam wywalczyć sobie autu. Kielczanie szybko wznawiają, Łukowski wchodzi w pole karne! Kiwa dwóch przeciwników, jest sam na sam!!!

Starzyński znowu z lewej strony, z linii końcowej niemalże, ale tym razem górą. Wybija to Trojak przed siebie. Po chwili Zagłębie wywalcza sobie aut.

Strzał z dystansu Zagłębia, ale wybija Forenc. Niestety przed siebie i daje pograć drużynie przeciwnej, dlatego Starzyński, po otrzymaniu piłki zszedł do lewej i posłał ją po linii bramkowej. Na szczęście nikt tego nie zdołał zamknąć. Było blisko. Gorące początki na Suzuki Arenie!

POSZŁO! Gramy. Korona przy piłce. W żółto-czerwonych trykotach. Zagłębie dziś na biało z szarymi rękawkami. Oba zespoły zmotywowane, pełne werwy i chęci ugrania trzech punktów. Ale przydzielić sobie po komplecie się nie da, dlatego Korona musi grać dziś o wszystko, o 3 punkty. Cel jest jasny - zapewnić sobie byt w PKO Ekstraklasie.

Ale dziś ładnie! Fajna pogoda, tłumy na stadionie! Czas zaczynać mecz!!!!

12:31

12:29

Kto wygra mecz? W Kielcach, sądząc po liczbie rozkrzyczanych gardeł, wszystko jasne :)

12:28

Wszystkie ręce i szaliki w górę! Leci Grechuta, zaraz sędzia Raczkowski zagwiżdże i gramy!

12:27

Kolejka spora, ale wiem od znajomych, że raczej szybko była rozładowywana. Przynajmniej po godzinie 12.

11:44

11:43

11:42

Powolutku zbieramy się na stadion. Tylko jak się ubrać? Będzie padać? :D :D :D

10:36

Zachęcamy do wspierania i korzystania z usług naszych przyjaciół, którzy pomagają nam utrzymać portal CKsport.pl na powierzchni!

10:15

Tabela PKO Ekstraklasy prezentuje się następująco. Wygląda na to, że wszystko jest po stronie Korony Kielce, która jest bardzo blisko utrzymania. Wystarczy postawić kropkę nad "i". Biorąc pod uwagę sytuację w tabeli, 37 punktów to takie absolutne minimum na wywalczenie sobie pozostania w elicie. Choć póki piłka w grze, niczego nie można przesądzać.