Cóż nam pozostaje. Chyba tylko i wyłącznie liczyć na to, że Korona wróci na dobre tory w kolejnym sezonie. Teraz patrzymy jak cieszy się Radom i trzymamy kciuki za to, że za rok taka sama radość wybuchnie w stolicy województwa świętokrzyskiego.

Tutaj zaraz wybuchnie prawdziwe szaleństwo. Radomiak wraca po 36 latach. Kiedy wróci Korona?

Radom czeka na fetę. Ta za kilkadziesiąt sekund.

3 minuty doliczone.

Leandro schodzi, a za niego Maciej Swidzikowski. I Banasik za Radeckiego.

Przechwyt Radiomiaka i kolejna akcja gospodarzy. Akcja zablokowana, aut dla Korony.

Szymusik wybija.

I kolejny rożny.

Rzut rożny dla Radomiaka, tym razem z lewej.

Leandro

Ewidentnie widać, ze nie bardzo komukolwiek chce się zmienić wynik tego meczu.

Dośrodkowanie na dłuższy słupek, ale piłka wybita, faul na kieleckim zawodniku.

Rożny dla Radomia.

I jeszcze wspomniane zamieszanie.

Obecnie na trybunach dzieje się znacznie więcej, jak na murawie.

Radomiak zmiany:

Artur Bogusz 80' zmienia Damiana Gaske.

Dominik Sokol 80' zmienia Karola Angielskiego.

Korona:

Jakub Rybus, Jacek Podgórski.

Radomiak:

Dawid Abramowicz, Meik Karwot.

To za te przepychanki.

W Radomiu race poszły w ruch.

Czy raczej przepychankę. Zawodnik Radomia leży na murawie.

Podgórski starł się z rywalem. No to mamy bójkę.

Leandro minął Lisowskiego, jednak do zwieńczenia akcji zabrakło mu boiska. Korona od bramki.

Radom atakuje.

Łukowski do Kiełba, a ten oddał strzał, który poszybował nad poprzeczką.

Przed nami już tylko kwadrans tego spotkania i tym samym tego sezonu. Korona walczy o honorową bramkę, ale jakoś nie idzie.

Kielczanie przenieśli się w okolice bramki Radomiaka, niestety futbolówka poza linią końcową. Gospodarze od bramki.

Korona w posiadaniu, próbuje atakować atak.

Radom od bramki. Mecz stracił na impecie.

Radomiak wznawia z wolnego od swojej połowy. Gospodarze walczą o awans, goście myślą o wakacjach - widać!

Radomiak ma rzut wolny w niebezpiecznym miejscu. Krótkie zagranie i uderzenie z dystansu, ale zablokowane. A teraz przewinienie i wolny dla Korony.

To już dziesiąty kartonik w tej rundzie.

Mario Zebić zebrał kolejną żółtą kartkę.

Kielczanie nie mieli zbyt wielu okazji na zdobycie bramki. No cóż. Radom tutaj znacznie bardziej zasługuje na zwycięstwo. O awansie nie wspominając. Kielczanie walczyli o awans, ale zobaczcie tylko jak wiele dzieli teraz drużynę, która najpewniej zaraz awansuje od ekipy z połowy tabeli.

Abramowicz w mur, wybija Pertrović.

Dawid Lisowski

Prawy bok pola karnego. Bardzo blisko.

Radom przeniósł akcję na połowę Korony. Faul Lisowskiego tuż przy polu karnym. Leandro zrobił ruletkę i został sfaulowany.

Faul na Petroviciu. Korona zaczyna od wolnego ze swojej połowy.

Zapytowski piąstkuje.

Wrzutka z lewej strony.

Rożny dla Radomiaka.

Radom atakuje. No cóż. Korona się patrzy, a zawodnik Radomiaka żongluje piłką :(

Radomiak przy piłce. Zaczyna od swojej połówki.

Błąd popełnił Jacek Kiełb. Źle podał i mieliśmy niebezpieczną kontrę po tym rożnym.

Akcja powstrzymana na kieleckiej połowie. Korona zaczyna z wolnego.

Rożny dla Korony, złe wykonanie i przechwyt Radomia.

Kielczanie odpierają atak i to wszystko. Korona cały czas spychana jest na jej połówkę.

Strata i szybkie przeniesienie akcji na stronę Korony.

Rzut wolny dla Korony Kielce. Ale tuż przy polu karnym gości.

Kiełb pod bramką, ale nie wykorzystał szansy. Teraz podgórski oddał celny strzał na bramkę rywala. Jednak tym razem futbolówka powędrowała prosto w ręce bramkarza.

Rybus za Szpakowskiego.

Tymczasem Radomiak bardzo konsekwentnie odcina Koronę od tlenu. Dobrze grają. Teraz nieco więcej gry zachowawczej, ale trzeba powiedzieć wprost - Radom ma to, co chciał.

Dośrodkowanie na długi słupek, ale Korona radzi sobie z tą akcją. Piłka wybita na aut... przez radomian. Kielczanie od autu.

Rzut wolny dla Radomiaka. Szansa na wrzutkę.

Petrović za Pervana.

Kiełb na lewej do Łukowskiego, ale brakuje dokładności. Przejęcie Radomia. I znowu przechwyt Korony, uderzenie Łukowskiego, ale jednak niecelne.

Korona atakuje.

Radom zagrał piłkę wzdłuż pola karnego. Angielski próbował to przeciąć i skierować piłkę do bramki, ale nie udało się. To już 3 niebezpieczna sytuacja dla gospodarzy w tej połowie. A dopiero kilka minut za nami!

Radomiak w natarciu.

Radości w Radomiu nie będzie końca. O ile dowiozą ten wynik do końca, a choćby remis. Ale to chyba mało kto wierzy w to, ze losy tego spotkania się odmienią.

Radomiak strzał niecelny.

Zaczynamy!

I jeszcze jedna opinia:

Pytaliście o kieleckich kibiców.

Zgadzacie się?

I mamy koniec pierwszej połówki. 2:0 dla Radomia. To nie jest wymarzony wynik dla Korony Kielce. Zachęcamy do pisania komentarzy:

Noooo ciężko cokolwiek powiedzieć. Korona miała swój wzlot w tej połowie, ale teraz to ewidentnie połowa Radomiaka. Angielski znów obok słupka!

Leandro przy piłce w śodku pola, podanie do Angielskiego, ale strzał obok słupka. Korona od bramki.

Uderzenie z bliska, z główki.

Wrzut z autu, wypiąskowanie Zapytowskiego, piłka wróciła, uderzenie Radeckiego i mamy 2:0.

Gąska na długi słupek, Szymusik wybija i jest aut dla Radomia na wysokości pola karnego.

Rożny z prawej dla Radomia.

Długa akcja kieleckiego zespołu. Ale no cóż. Kielczanie faulują, tracą piłkę. Z tego ataku nie ma nic.

Piłka po stronie Radomiaka, jednak Radom w posiadaniu.

Wolny dla Korony, ale na własnej połówce.

Piłka leci na dłuższy słupek, przeleciała przez wszystkich i wyłapał ją Zapytowski. Ufff.

Przepychanki w polu karnym.

Czwarty korner dla Radomiaka.

Radomiak z rzutu rożnego po lewej stronie.

Radom trzyma ten mecz w ryzach jak na razie. Zaraz po stracie bramki mieli słabszy moment. Ale teraz wrócili na najlepsze tory w kierunku powrotu na najwyższy szczebel rozgrywek. Po 36 latach.

Szymusik oddał strzał, ale niecelnie. Zaczyna bramkarz gospodarzy. Kielczanie tym razem przenieśli ciężar gry na połówkę rywala.

Kibiców Korony na stadionie nie widać. Nie słychać zwłaszcza, że Radom jest głośny u siebie. Może czegoś nie widzimy.

Gospodarze więcej pomysłów na kreowanie sytuacji, nie zmienia to jednak faktu, że jak na razie jest jak na rybach :)

Posiadanie stopniało do 50%.

Dośrodkowanie, ale kielczanie wybijają. Radomiak w natarciu od kilku ładnych minut.

Kibice Radomiaka rzucają pod adresem kieleckich kibiców mało kulturalne słowa.

Radomiak szuka swoich możliwości po obu stronach. I mamy aut dla gospodarzy.

Tymczasem Radomiak znowu w natarciu. Radom zamyka Koronę w ciasnym punkcie kieleckiej połowy.

Tak było po pierwszej bramce. Oczywiście liczymy, że zaraz będzie się cieszyła kielecka ekipa.

Zapytowski wyleciał z rękoma nad poprzeczkę. Futbolówka poszybowała w kierunku poprzeczki, ale minimalnie ponad bramką. Było blisko. Radomiak lepiej konstruuje te akcje. Kibice lubią to. Są rozochoceni i czekają aż ich piłkarze wbiją kielczanom kolejną bramkę.

Radecki dużo miejsca na wysokości 25. metra! UDERZA!

Korona od autu, ale przy własnej bramce - to są niebezpieczne sytuacje, ale tym razem bez konsekwencji. Walka przenosi się na środek boiska.

Piłka do Angielskiego, ten uderza, ale zostaje zablokowany.

Kielczanie próbują konstruować atak, ale Radom szybko przerywa i zaczyna konstruować własną akcję.

Korona od autu.

Aktualne wyniki:

Chwila spokoju. Bez masywnych ataków na bramki, bez wielkich emocji. Zapytowski teraz od bramki.

Korona chwilę przed pierwszym gwizdkiem.

Daleki wyrzut z autu w kieleckie pole karne, ale Korona wybroniła się z tego ataku i próbowała przejśc do kontry. Bezskutecznie.

Jednak tym razem wrzutka na krótki została wybita na aut. Korona w defensywie, Radom, próbuje atakować.

Rożny z prawej strony.

Seweryś broni przed niebezpiecznym dośrodkowaniem. Rożny Radomiaka.

Kielczanie na połowie Radomiaka zmuszają rywali do obrony.

Gospodarze oddali strzał, ale ten poleciał znacznie ponad bramką. Wznawia Zapytowski.

Zebić do Kiełba, ale ten przegrał pojedynek główkowy. Kontra Radomiaka.

Rzut wolny dla Korony na środku boiska.

Kielczanie próbowali dośrodkować, ale piłka poza linią końcową. Radomiak od bramki.

Radomiak od autu na swojej połowie przechodzi do ataku, ale Korona przechwytuje i idzie z atakiem.

Abramowicz uderzył w pole karne, ale interweniował Lisowski. Teraz Rzut wolny dla Korony.

Radom i obostrzenia to przeciwieństwa, co widać na trybunach ;)

Do szczęścia tym razem zabrakło niewiele. Korona próbuje. I bardzo dobrze. Kielczanie potrafią przyśpieszyć i chociaż ranga meczu stoi przede wszystkim po stronie Radomia, to jednak Kielce nie odpuszczają. Szkoda tej bramki tylko. Ale to raczej nie powód, by obrzucać kielczan błotem. Nie jest źle. Tym bardziej, że to Korona ma po swojej stronie aż 61% posiadania piłki.

Pervan do Łukowskiego, ten oddał strzał, ale obok słupka.

W Radomiu mobilizacja także na trybunach. Dzieje się!

Radomiak spragniony awansu. Ostatnio na najwyższym szczeblu rozgrywek byli całe 36 lat temu. W poprzednim roku było blisko, a jednak nie udało się.

Z rożnego nic nie wyszło - Radomiak od bramki.

Korona jednak nie odpuszcza. SZpakowski do Pervana i było blisko dogodnej okazji, ale tylko rożny.

Mobilizacja jest ogromna w Radomiu. Mecz jednak derbowy, długo wyczekiwany awans.

Niesamowite. Widać determinację Radomiaka. Dawid Abramowicz przycelował z głowy w samo okienko.

RADOMIAK JUŻ PROWADZI. DOŚRODOWANIE Z ROŻNEGO, GŁOWKA I GOL. Dwie minuty od pierwszego gwizdka...