Wisła pokonana. Korona Kielce notuje kolejną wygraną

22-01-2022 12:47,
Maciej Urban

Ekipa Leszka Ojrzyńskiego zalicza kolejne zwycięstwo podczas okresu przygotowawczego. Korona pokonuje na obiekcie przy ulicy Kusocińskiego w Kielcach Wisłę Puławy 2:1. To przedostatni mecz kontrolny żółto-czerwonych przed wylotem do Turcji.

Piłkarze Korony Kielce przystąpili do tego meczu ze świeżo upieczonym zawodnikiem, czyli Daliborem Takacem oraz testowanym od niemal tygodnia Arturem Amrozińskim.

W składzie przewidzianym na pierwszą odsłonę tego spotkania pojawili się też Filipe Oliveira i Grzegorz Szymusik. W przypadku Portugalczyka jego przerwa od piłki miała trwać do poniedziałku, natomiast u Szymusika, po ostatniej potyczce kontrolnej, podejrzewano nawet pęknięcie kości. Można więc stwierdzić, że dzisiejsze zestawienie żółto-czerwonych jest ponad stan.

Pierwsze 45 minut przebiegało zgodnie z założeniami żółto-czerwonych. Piłkarze Leszka Ojrzyńskiego pewnie prowadzili grę i większość czasu spędzili na połowie Wisły Puławy. Goście co jakiś czas próbowali forsować defensywę kieleckiego klubu, jednak nie przyniosło to oczekiwanych efektów.

Kielczanie mieli szansę wyjść na prowadzenie już w 13. minucie spotkania, jednak wtedy świetna akcja Oliveiry, Takaca i Podgórskiego nie została zamieniona na gola. Ostatni z wymienionych zawodników fatalnie pomylił się w sytuacji sam na sam.

Kilkanaście minut później bliski kolejnej zdobyczy w żółto-czerwonym trykocie był testowany Amroziński. Po stałym fragmencie gry piłka zawisła w powietrzu, a 23-latek grający obecnie w Lechii Tomaszów Mazowiecki strącił ją w kierunku bramki półwolejem. Zawodnik starający się po raz kolejny o angaż w kieleckim klubie tym razem nieznacznie się pomylił.

Koroniarze dopięli swego w 35. minucie. Wtedy po składnej akcji całego zespołu piłkę w siatce umieścił Dawid Błanik. Tym samym wykorzystał on bardzo dobre podanie Adriana Danka wyprowadzając tym samym Koronę na jednobramkowe prowadzenie. Do zakończenia pierwszej części meczu wynik nie uległ już zmianie.

Kuriozalna bramka w ostatniej akcji

Kolejne 45 minut nie zaczęły się dla kieleckiego zespołu najlepiej. Po wyrównanej grze drużyna żółto-czerwonych zaliczyła stratę na własnej połowie, która poskutkowała rzutem rożnym. Po jego wyegzekwowaniu drużyna z Puław zanotowała serię ataków, z czego najskuteczniejsza okazała się wrzutka wykorzystana przez Pedro Gaię w 53. minucie. Zawodnik gości skierował piłkę do siatki z najbliższej odległości.

Co gorsze, Konrad Forenc podczas interwencji uderzył głową w słupek bramki. Potrzebna była interwencja sztabu medycznego. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze, a kielecki golkiper mógł wrócić do gry.

Przyjezdni po zdobytej bramce wyraźnie nabrali wiatru w żagle i grali zdecydowanie lepiej niż w pierwszej części meczu. Zyskała zwłaszcza ich gra ofensywna, byli w stanie rozciągnąć grę na całe boisko tym samym zmniejszając zagrożenie pod własną bramką.

Jednak po obu stronach okazji podbramkowych było jak na lekarstwo. I kiedy wydawało się, że starcie zakończy się wynikiem 1:1, piłka wpadła do siatki w ostatniej chwili. Futbolówkę z rzutu wolnego wtłoczył w pole karne Jakub Łukowski, ta po bloku Wisły poszybowała w górę, wyskoczył do niej Piotr Malarczyk, ale wyżej poszybował zawodnik drużyny przeciwnej, który... skierował ją do bramki. Piłka przekroczyła całym obwodem linię bramkową. Ostateczny wynik to 2:1 dla żółto-czerwonych.

Korona Kielce - Wisła Puławy 2:1 (1:0)

Bramki: Błanik (35'), Bramka samobójcza (90') - Pedro Gaio (53')

Składy:

Korona (pierwsza połowa): Marceli Zapytowski - Jacek Podgórski, Artur Amroziński, Łukasz Sierpina, Michał Koj, Dalibor Takac, Bawid Błanik, Marcin Szpakowski, Adrian Danek, Filipe Oliveira, Grzegorz Szymusik.

(Druga połowa): Konrad Forenc - Kacper Bojańczyk (Hubert Zwoźny 74'), Piotr Malarczyk, Radosław Seweryś, Roberto Corral, Szymon Majewski (Jakub Konstatyn 79'), Marcel Gąsior, Miłosz Strzeboński, Zvonimir Petrović, Jakub Łukowski, Jakub Górski.

Wisła Puławy (pierwsza połowa): Socha - Cyfert, Wiech, Bartosiak, Kuban, Kondracki, Lisowski, Drozdowicz, Daniel, Ednilson, Flak.

(Druga połowa): Kołotyło - Cheba, Gaio, Cyfert, Flak, Kacprzycki, Puton, Kona, Daniel, Banach, Drozdowicz.

------------

Dziękujemy, że jesteś z nami i wspierasz twórczość dostępną na CKsport.pl. Kliknij w link poniżej i postaw naszej redakcji symboliczną kawę.

W 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce wygrała domowy mecz z Radomiakiem Radom 4:0. Po ważnym zwycięstwie zadowolenia ze swoich podopiecznych nie krył Kamil Kuzera.
Korona Kielce zdeklasowała Radomiak Radom na Suzuki Arenie. Żółto-czerwoni wygrali w 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy 4:0, a i ten wynik wydaje się najniższym wymiarem kary. – W naszej grze nie było pozytywów – podsumowuje szkoleniowiec gości.
W 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce wygrała domowy mecz z Radomiakiem Radom 4:0. Bramki dla „żółto-czerwonych” zdobyli Luka Vušković (samobójcza), Danny Trejo oraz Jewgienij Szykawka (dublet).
Superliga sp. z o.o. i ZPRP podjęły decyzję o wprowadzeniu technologii wideoweryfikacji w meczach Orlen Superligi oraz Orlen Pucharu Polski. Arbitrzy będą mogli korzystać z systemu VR od półfinałów obu rozgrywek.
Niemiecki dziennik Bild poinformował o zainteresowaniu ze strony Magdeburga bramkarzem Industrii Kielce Andreasem Wolffem. Czy kluczowy zawodnik Mistrzów Polski może opuścić klub?
Korona Kielce przystępuje do 29. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w której zmierzy się z Radomiakiem Radom. Do rywalizacji dojdzie na kieleckiej Suzuki Arenie. O której rozpocznie się ten mecz i gdzie można go obejrzeć?
29. kolejka Ekstraklasy, w przypadku Korony Kielce, oznacza spotkanie z Radomiakiem Radom. Od lat zwaśnione ze sobą kluby dziś zagrają na Suzuki Arenie o trzy punkty. Dla żółto-czerwonych komplet "oczek" będzie kolejną życiodajną kroplówką w walce o utrzymanie. Zapraszamy do śledzenia relacji tekstowej NA ŻYWO, jaką zrealizujemy na CKsport.pl.
Piątkowy mecz z Radomiakiem Radom będzie bardzo ważnym spotkaniem w kontekście walki kielczan o utrzymanie. Przeanalizujmy więc czego możemy się spodziewać po drużynie prowadzonej przez Macieja Kędziorka.
W 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zagra na własnym stadionie z Radomiakiem Radom. „Żółto-czerwonych” czeka jedna z najważniejszych batalii w sezonie.
Jarosław Przybył sędzią meczu 29. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym Korona Kielce zmierzy się z Radomiakiem Radom. Spotkanie na Suzuki Arenie będzie 24 konfrontacją „żółto-czerwonych” prowadzoną przez tego arbitra.
Na rynku dostępne są różne rodzaje lotek do badmintona, niektóre kosztują kilkanaście złotych za opakowanie, inne kilkaset. Skąd tak duże różnice? Czy warto wydawać po kilkadziesiąt złotych na jedną lotkę, jeśli za tyle można mieć opakowanie?
Już w najbliższy piątek Korona Kielce zmierzy się na własnym stadionie z Radomiakiem Radom. Na konferencji prasowej przed spotkaniem poruszony został interesujący wielu temat kontuzji oraz przygotowania fizycznego zespołu.
Dylan Nahi przedłużył umowę z Industrią Kielce! „Żółto-biało-niebieski” klub prolongował kontrakt ze skrzydłowym do 2028 roku.
Wiosenne przesilenie to okres, który często wiąże się z uczuciem zmęczenia, apatii oraz obniżeniem nastroju. Są one w dużej mierze spowodowane wydłużeniem dnia i wzrostem temperatury, który przekłada się na zmiany hormonalne. Można jednak im zapobiec. Wystarczy zadbać o odpowiednie nawyki żywieniowe i suplementację. Tylko, które witaminy i suplementy będą dobrym wyborem na wiosenne przesilenie?
Rozdmuchane i przeskalowane – tak w największym skrócie można podsumować oskarżenia, jakie padły pod adresem Benoita Kounkouda na początku roku. Szczypiornista był podejrzewany o próbę gwałtu na 20-latce, co jednak nie znalazło potwierdzenia w faktach.
Od czwartku do soboty Kielce ponownie staną się bilardową stolicą Polski. W dniach 18-20 kwietnia w Galerii Echo dobędzie się 2 zjazd tegoroczny zjazd Bilardowej Ekstraklasy.
Industria Kielce w półfinale Orlen Superligi zagra z KGHM Chrobrym Głogów.
Ciągnący się od miesięcy uraz Mateusza Czyżyckiego nie ustępuje. W środę trener Kamil Kuzera poinformował, że 26-latka w tym sezonie na murawie już nie zobaczymy. Wszystko wskazuje na to, że gracza Korony Kielce czeka zabieg.
Korona Kielce w 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy zagra na własnym stadionie z Radomiakiem Radom. – Ambicją, wolą walki i zaangażowaniem musimy wygrać mecz z Radomiakiem – powiedział przed spotkaniem Bartosz Kwiecień, obrońca „żółto-czerwonych”.
To już końcówka biletów dostępnych na mecz Magdeburg - Industria Kielce. Klub pozyskał dodatkową i zarazem ostatnią pulę wlotek na to starcie.
Jak przekazał prezes Cracovii, Mateusz Dróżdż, Puszcza Niepołomice tylko do końca obecnego roku będzie mogła korzystać z obiektu w Krakowie. – Gdyby nie pracownicy Cracovii, to Puszcza nie byłaby w stanie zorganizować meczu. Chcemy im pomóc, ale nasz stadion to nasz dom - mówi prezes krakowskiego klubu.
Zajmująca miejsce spadkowe Korona Kielce zmierzy się w piątek na Suzuki Arenie z Radomiakiem Radom. – Wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że mieliśmy inne oczekiwania. Miało to inaczej wyglądać, chcieliśmy czegoś innego – mówi podczas konferencji trener Kamil Kuzera.
Korona Kielce w 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy zagra na własnym stadionie z Radomiakiem Radom. O kwestiach kadrowych przed tym ważnym pojedynkiem szerzej opowiedział Kamil Kuzera, trener „żółto-czerwonych”.
Rozlosowano grupy turnieju olimpijskiego szczypiornistów. Do walki o medale może stanąć nawet ośmiu graczy Industrii Kielce.
Polonia Kielce zakontraktowała zawodnika z Iranu. Jest nim Mohamad Ali Rouintanesfahani, a więc były reprezentant swojego kraju.
Kolejna kolejka PKO BP Ekstraklasy upłynęła pod znakiem wielu rozczarowań. Jednymi z rozczarowanych mogli być kibice Korony Kielce, a także kilku drużyn walczących o Mistrzostwo Polski. Rozczarowani nie mogą być też statystycy, gdyż ponownie pod względem frekwencyjnym było nieźle.
Korona Kielce wypełniła limit rozegrania 3 000 minut przez młodzieżowców w trwającym sezonie. „Żółto-czerwoni” mają również szansę na nagrodę z Pro Junior System.
Kolejny gol zawodnika wypożyczonego z Korony Kielce oraz debiut byłego trenera „żółto-czerwonych” w drużynie kandydata do awansu. Za nami 28. kolejka 2 ligi.
Zmiany na miejscu spadkowym oraz zadyszka czołówki. Tak minęła 28. kolejka PKO BP Ekstraklasy.
Po trzy spotkania w piątek, sobotę oraz niedzielę rozegrali zawodnicy klubów z zaplecza Ekstraklasy. Ciekawie było m.in. w Gdańsku i Lublinie, gdzie niezłym spotkaniom towarzyszyła spora liczba kibiców na trybunach.