Większe nagrody i obowiązek gry młodzieżowca w kolejnej edycji Pucharu Polski

24-05-2018 08:47,
Marcin Długosz

Korona Kielce w zeszłym sezonie osiągnęła dobry wynik w Pucharze Polski, dochodząc aż do półfinału. Wiązało się to także z zarobkiem. Za sam udział w 1/2, żółto-czerwoni zyskali 100 tysięcy złotych netto. Od sezonu 2018/2019, pula nagród będzie jednak zwiększona dwukrotnie – łącznie aż do 6,6 mln złotych. Sam zwycięzca zarobi trzy razy więcej niż w tym roku! Ponadto w życie wchodzi przepis o konieczności wystawiania w meczach młodzieżowca.

Triumfator PP 2017/2018, Legia Warszawa, zainkasował milion złotych netto. Jak informuje teraz Maciej Sawicki, Sekretarz Generalny PZPN, od przyszłego roku zwycięzca PP otrzyma aż 3 miliony złotych.

REKLAMA

To jednak nie wszystkie zmiany. Każdy klub biorący udział w PP na szczeblu centralnym, zobowiązany będzie do wystawienia co najmniej młodzieżowca przez cały czas trwania spotkania.

Kim jest taki piłkarz z definicji? To „zawodnik posiadający obywatelstwo polskie, który w roku kalendarzowym, w którym następuje zakończenie sezonu rozgrywkowego, kończy 21. rok życia oraz zawodnik młodszy”.

W nadchodzącym sezonie będą to zatem gracze urodzeni w roku 1998 i młodsi. Obecnie w kadrze Korony Kielce znajduje się trzech takich zawodników – to Michał Dziubek, Wiktor Długosz i Piotr Pierzchała, wszyscy, którzy zadebiutowali w Ekstraklasie w kończącym sezon meczem z Zagłębiem Lubin.

W tym roku – po reformie PZPN – kluby z najwyższej klasy rozgrywkowej rozpoczną swą drogę w Pucharze Polski już od I rundy (fazy poprzedzającej 1/16 finału). Odbędzie się ona pod koniec września. Niezmiennie obowiązuje zasada dwóch faz z rewanżami – ćwierćfinału i półfinału.

Finał tradycyjnie odbędzie się 2 maja na PGE Narodowym w Warszawie.

Wasze komentarze

Ck2018-05-24 12:34:45
I bardzo dobrze. Chociaż jeden Polak w składzie będzie pewny

Projekt i wykonanie: CK Media Group