Tymczasem zapraszamy Was do zapoznania się z naszym podsumowaniem meczu!

19:29

Dziękujemy, że byliście z nami! Życzymy miłego dnia!

19:28

Korona jeszcze próbuje zorganizować ostatni atak, ale sędzia na to nie pozwala. KONIEC MECZU. No cóż. Jeśli nie daje się ugrać 3 punktów, to trzeba pokusić się chociaż o jedno "oczko". Ta sztuka kielczanom się dziś udała. Za nami wyrównany mecz. Bez fajerwerków, ale za to z jednym wyjazdowym punktem. Można powiedzieć, że wystarczy nam ten jeden punkt, zwłaszcza że o zwycięstwo tutaj nie było łatwo.

Jeszcze chwila gry przed nami.

Cracovia rozgrywa niezłą akcję prawą stroną. Próbuje ten ostatni raz. Jest wejście w kieleckie pole karne, jednak skuteczna interwencja Izraelczyka nie pozwala na zwieńczenie tego meczu bramką.

Błanik dogrywa do wychodzącego Zatora, jest dogranie w pole karne, interweniuje skutecznie bramkarz miejscowych. Zbiera piłkę i teraz akcja będzie się toczyć w druga stronę.

Kontra z happyendem dla... Korony Kielce. Blokujemy Cracovię i sami ruszamy do przodu!

Lepszy moment Cracovii, gdzie ta skutecznie wymienia się piłką, ale to nie trwa długo. Jest przechwyt kielczan, jednak za chwilę ich starania przerywa faul. Wznawiamy szybko, przenosimy piłkę na stronę przeciwną i... jest strata oraz kontra ze strony gospodarzy!!!

Ostra walka w środku pola. Dwóch zawodników, po jednym z każdego zespołu, leży na murawie i dochodzi do siebie. Hofmeister już w pionie. Wznawiamy grę.

Jest rozny dla miejscowych. Goranie na krótki słupek. Tam o piłkę biją się Kallman i Jaroszyński. Oddają wspólnie strzał, na szczęście niecelny.

5 minut gry jeszcze przed nami.

Rożny - dogranie na 12. metr, tam jest Szykawka, uderzenie z główki i... Nie ma bramki! Futbolówka leci prosto w ręce golkipera gospodarzy! Bez efektu WOW, zaskoczenia, no nie ma gola.

Deaconu dogrywa, szuka piłką Trojaka, ale ta szybciej trafiła na głowę piłkarza z pasami na koszulce. Rożny dla Kielc! Gwizdy  niemiłosiernie!

Grę wznawia od bramki Dziekoński. Dobrze dograł do Godinho na lewa flankę i próbujemy stamtąd coś ciekawego rozwinąć. Jak na razie Korona nieźle, utrzymuje się przy piłce, trafia na prawą do Podgórskiego, jednak uwiesza się na nim 2-3 zawodników i gra przerwana na naszą korzyść. Dobre miejsce na wrzutkę w pole karne. Piłka na wysokości pola karnego przy aucie. Niedaleko kibiców Korony krzyczących WALCZYSZ KORONA WALCZYSZ.

Kallman zabrał piłkę Zatorowi, jest próba rozkręcenia akcji po tej stracie, jednak i tym razem Pasy nie dają rady. Trochę za szybko.

Deaconu wrzuca i piłka wpada prościutko w ręce bramkarza gospodarzy.

Za chwilę kolejny aut, wrzutka w pole karne, niestety kielczanom nie udało się tej futbolowki utrzyma na długo w polu karnym. Akcja wycofała się za ten prostokąt pilnie strzeżony przez rywali. Jednak Korona nie odpuszcza, jest w przedsionku. MAMY FAUL. Piłka niedaleko pola karnego, jakie 35 metrów do bramki pod kątem.

Takac do Błanika, lecz ten zagrał zbyt egoistycznie. Nie wiedział w sumie, czy dograć, czy podać do wybiegającego na wolną pozycję Podgórskiego. Dograł ostatecznie, mieliśmy po drodze obcierkę i aut dla Korony na wysokości pola karnego.

Walczymy! Fot. Mateusz Kaleta.

Kolejna próba Pasów zakończona niepowodzeniem. Mozna odetchnąć.

Piłka na krótki słupek wybita na rożny. Będzie wznowienie.

Tymczasem jest rożny dla gospodarzy.

Zaczęliśmy od lewej strony. Nono bardzo zgrabnie podał do Deaconu, ten natomiast wypuścił po swojej prawicy Podgórskiego. Podgór dorywa w pole karne, piłkę zawieszoną w powietrzu strąca Szykawka! Do tego momentu wszystko szło idealnie, wręcz na żyletki. Ale Szykawka przywalił za wysoko! Futbolowka nad poprzeczką!!!

Ale super akcja Korony Kielce!!!

Mamy przewinienie na połowie Cracovii. Ze stojącej piłki dogrywa w pole karne Deaconu, ale w ostatniej fazie akcji nikt nie skierował tego w światło. Zatem gola nie ma. Gramy dalej.

Wszystko wytłumaczone, można grać.

9613 kibiców w Krakowie na meczu z Koroną. My tam mamy chyba ciut lepsze frekwencje ;)

Wrzutka z rożnego nic nie dała. Gramy dalej.

Korona nieco przerotowała szyki, ale teraz nie o tym, bo jest akcja Pasów! Niebezpieczny przechwyt w środku pola, gospodarze pędzą lewą stroną jak po swoje! Próba dośrodkowania!!! Uf!!! Wybija to Zator. Tylko rożny.

Godinho po raz trzeci w tym meczu potrzebuje wsparcia fizjoterapeutów. No niestety. On gra z niedoleczonym śródstopiem. Dlatego w końcu dochodzi do zmiany. Za Briceaga wchodzi Dawid Błanik.

Deaconu z lewej dogrywa w pole karne przeciwników, jednak ta wrzutka kończy się niepowodzeniem. Sytuację wyjaśnia zawodnik miejscowych.

Kolejny rożny dla gospodarzy. Dogranie pod nogi Hoskonena, ale obrońca miejscowych zdaje się tym faktem być bardziej zaskoczony od kogokolwiek innego na boisku. Jak szybko zyskał tę piłkę, tak szybko ją za chwilę stracił.

Na ten moment Korona skupia się na skrupulatnej obronie własnego pola karnego. Dogranie ze strony Cracovii ponownie strącają w niebyt kieleckie głowy. Robi się gorąco pod naszym polem karnym i na ten moment nie potrafimy wystawić kontrargumentów. Mieliśmy momenty, gdzie albo wychodziliśmy do kontry, albo notowaliśmy niebezpieczne dla rywala przechwyty w środku pola, ktore wystarczyło rozwinąć. Z pewnością kielczanie na takie sytuacje czekają, ale jednak do pełni szczęścia brakuje zwieńczenia ich bramkami.

Deaconu za Czyżyckiego.

Korona przy piłce. Nono próbuje podciągnąć grę, jednak to mu się nie udaje, traci piłke, a przy próbie odebrania fauluje.

Tym razem po rożnym piłka ląduje prosto w rękach Dziekońskiego. Próbujemy szybko uruchomić akcję do przodu, jednak szybko tracimy i wszystko wraca do starego porządku mile widzianego przez gospodarzy, a więc oblegania kieleckiej bramki.

Rożny, wrzutka w pole karne! Zator wybija piłkę ze światła bramki!!! Drugi rożny przed nami.

Cracovia podanie w kieleckie pole karne, w uliczkę! Próba dogrania, nasz wyciąga to wślizgiem! I co? Ręka? Tak przynajmniej sygnalizują zawodnicy Pasów, jednak sędzia przekonuje, ze do niczego nie doszło. Nawet nie próbuje tego sprawdzać. Dlatego gramy dalej. Jest rożny dla Cracovii. Kibice nie sa zadowoleni, z trybun poleciały "pozdrowienia" arbitra.

Rozwija się ciekawa akcja! Podanie do Szykawki stojącego plecami do bramki rywala, odegranie zaraz do Takaca, Dalibor próbuje wrzucać, no i niestety ta próba nie była udana. Kompletnie zeszła mu ta piłka.

Odnośnie tej niedawnej akcji Korony Kielce. Cóż, lepiej tego się podsumować nie da...

Mamy teraz taki etap gry, jakby oba zespoły pogodziły się z tym, że mecz może się zakończyć remisem :)

Dogranie na 11. metr, jednak nie pojawił się przy tym rożnym żaden wykonawca! Uff!

Jest rożny dla miejscowych.

Kielczanie rozpędzeni, wbiegają w pole karne rywala, ale nic z tego nie będzie niestety! Pogubiliśmy się. Piłkę za plecy dostał bodaj Szykawka, odbiła się od niego. Próbował to jeszcze uderzać Czyżycki, ale zamiast tego trafił w nogi obrońcy drużyny przeciwnej. Jest faul, nie ma bramki.

Wolny gospodarzy nie był udany, jest okazja do kieleckiej kontry!!!

Rzut wolny dla miejscowych. Godinho żółta kartka.

Niebezpieczne dogranie Cracovii z lewej flanki. Mocno bita piłka, którą wystarczyłoby przeciąć w powietrzu lekkim muśnięciem, by wleciała do kieleckiej bramki. Na szczęście na postraszeniu gości się skończyło.

Tak tez się dzieje, ten facet jest niezdzieralny. Jak najwięcej zdrowia dla niego.

Niestety, wizualnie nie wygląda to dobrze. W pierwszej chwili widzimy jak człowiek ze sztabu robi rękami kołowrotek sygnalizujący zmianę, jednak Miller wskazał palcem, żeby się wstrzymać ze zmianą. I wygląda na to, że Rumun wróci do gry.

I znowu szpital w Koronie. Znowu Briceag leży na murawie, opatruje go Miller. Oby to nie było nic poważnego.

Korona z autu niedaleko bramki rywali. Próbujemy szybko przejąć i grac pod polem karnym rywali na własnych zasadach. Piłke ma pod nogą Nono, wrzuca w pole karne na Szykawkę, lecz to dogranie nie było zbyt dokładne, dlatego ląduje w rękach Madejskiego. Szykawka mógłby to przejąć, ale tylko wtedy, jakby miał wzrost rosłego koszykarza NBA.

Wolny dla Korony. Piłka przy aucie, do bramki daleko. Podgórski wrzuca na dalszy słupek, Zator nie był w stanie do tego doskoczyć, niestety nie zamykamy tego, nadziewamy się na kontratak, którego jednak Cracovia nie dała rady rozwinąć. Piłka w ich rękach, ale na ich połowie. Jest bezpiecznie.

Na starcie wydawało się, że to Korona naciśnie rywali, a jednak inicjatywa jest po stronie gospodarzy. I to wyraźnie. Chociaż z drugiej strony nie jest to oblężenie żółto-czerwonej twierdzy, a raczej kąsanie nas mniej lub bardziej natarczywymi akcjami. Teraz dla odmiany to Korona będzie miała okazję napsuć trochę zdrowia przeciwnikom.

W mediach społecznościowych ewidentnie zareagowaliście z troską o zdrowie Hiszpana. Oby to nie było nic złego. Postaramy się jak najszybciej dowiedzieć, co stoi za tą decyzją.

Zrobiło się szalenie niebezpiecznie. I Cracovia na tym nie poprzestaje, dalej chce nękać żółto-czerwonych. Jest dla nich aut na wysokości pola karnego.

Tymczasem ruszamy z drugą połową. Teraz mocniej gaz wcisnęła Korona, która próbuje swoich szans. niestety strata! I kontra Cracovii. Kallman próbuje dograć do kolegi z zespołu, rozrzucić akcję na lewą stronę, jednak w pierwszym momencie to się nie udaje, jednak gospodarze ogarniają się, zbierają piłkę, przed akcją Makuch, jest gorąco!!! POPRZECZKA!!!

Szykawka na boisku! Dalmau nie wyszedł na drugą połowę. Ciekawe jaki był powód.

Koniec pierwszej połowy

Jeszcze na dokładkę zaprezentowany będzie skład hokeistów. Ale to jakoś w Kielcach chyba nie za bardzo nas interesuje :)

Ohohoh! Kamil Glik przywitany w przerwie meczu przez kibiców. Z trybun głośnie KAMIL GLIK. Teraz nowy zawodnik Pasów zrobi rundkę dookoła murawy.

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY.

Jak oceniacie ten mecz po pierwszych 45 minutach? Możecie komentować w naszym systemie komentarzy :)

Dość nudno na murawie zrobiło się w ostatnim czasie, dlatego sędzia nie przedłużał i zaprosił wszystkich na przerwę.

Ale nie udaje nam się sztuka przeforsowania defensywy przeciwników. Strata, piłkę przejmuje Madejski i zaczyna od bramki.

Korona jeszcze ma swoją okazję. Aut na połowie rywala.

Nie ma bramki! Kallman trafił z ostrego kąta w słupek! Może i tak by z tego nic nie wyszło, bo wnet na linii bramkowej zameldowali się Trojak i bodaj Zator. Ale i tak było groźnie!

Co tu się dzieje! Kallman mija Dziekońskiego, ale zszedł na ostry kąt!!! uderza!!!

TRZY MINUTY DOLICZONE.

Cracovia decyduje się na nieszablonowe rozegranie. Atanasow dogrywa z narożnika do kolegi oddalonego od siebie o 20 metrów na tyły pola karnego, zaczyna się gra po obwodzie, lecz grę przerywa sędzia. Było szarpanie w polu karnym za koszulkę piłkarza Korony i tym samym jest po akcji gospodarzy.

Rożny dla gospodarzy.

OK, Trojak żyje i jest gotowy do gry. Czeka przy linii bocznej zgodnie z przepisami. Na szczęście nie musimy sobie radzić bez niego zbyt długo. Niemal od razu wpuszczają go do gry.

Kibice Korony nieco w oddali, ale ładnie, ładnie :)

Teraz z kolei leży na murawie Trojak. Do pomocy zaproszeni zostali kieleccy fizjo, w tym Łukasz Miller.

Czyżycki oberwał. Kuleje. Oby zakończyło się to na klasycznym rozbieganiu.

Oprawa gospodarzy zrobiła wrażenie.

Teraz dośrodkowanie Korony! Jesteśmy bliscy zamknięcia tej akcji uderzeniem na bramkę, jednak tym razem asekuracja Cracovii na swoim miejscu. Tylko rożny. Było niebezpiecznie, bo kielczanie posłali w pole karne mocno bitą piłkę, która mogła zaskoczyć. Niestety tym razem bez doraźnych efektów dających nam zdobycz bramkową. Następnie z rożnego nic nie wynika, a więc gra przenosi się szybko na środek boiska.

Miejscowi coraz śmielej. Teraz akcja z lewej flanki, próba dogrania w pole karne nieudana. Wybijamy to dośrodkowanie, lecz ta pętla coraz mocniej zaciska się na żółto-czerwonej szyi. Oby Korona nie pękła.

Ale gospodarze nie odpuszczają!!! Znowu o się dzieje! Kallman łamie akcję do środka, na wysokość 11 metrów, uderza Rakoczy!!! Dziekoński znowu broni. Oj, niebezpiecznie!

Kolejna próba Cracovii. Dośrodkowanie, kąśliwe uderzenie głową, ale Dziekoński spokojnie łapie.

Faktycznie Cracovia na razie bez rewelacji. Jeden bardzo groźny strzał. I to tyle.

konsekwencją jego interwencji był jedynie rzut rożny, ale akurat potem z tego już się nic nie narodziło. Korona oddaliła zagrożenie. Gramy dalej. Teraz futbolówka po stronie przeciwnej, na terenie rywala.

Kolejna wrzutka w kieleckie pole karne. Korona odbija, ale Cracovia ponawia dośrodkowanie. Jugas do Hoskonena, ten uderza!!! Dziekoński broni! Dość ostry kąt w światło bramki. Brawo golkiper Korony!

Rzut z autu dla gospodarzy na wysokości kieleckiego pola karnego. Na szczęście wychodzimy z tego bez szwanku, jednak miejscowi coraz mocniej zaczynają na Korone naciskać.

Kolejna perspektywa.

Jaroszyński faulowany i opatrywany. Ale nic mu raczej nie będzie.

W Krakowie wjechała pirotechnika.

Zawodnik finalnie jest opatrywany za linią boczną. Groźnie to wyglądało jednak wszystko wskazuje na to, że będzie OK. Nawet mamy potwierdzenie - Briceag wrócił na murawę.

Briceag leży, jest jakiś problem.

DOSKONAŁA SZANSA NA BRAMKĘ W WYKONANIU HOFMAISTERA!!! Rzut wolny dla Korony, dogranie w pole karne, Izraelczyk uderza z główki i piłka minimalnie mija słupek!!! Kolejna lampka ostrzegawcza dla Cracovii.

Cracovia zostawia Koronie sporo miejsca między strefami, dzięki czemu możemy spokojnie omijać środek i pakować piłki prostopadłe pod bramkę drużyny przeciwnej. Tak  było przed chwilą. Godinho prostopadle do Dalmau, który znajduje się w polu karnym. Niestety jest nieco z boku, dlatego nie może oddać bezpośredniego strzału. Spróbował dogrywać, lecz nie dało to pozytywnych skutków. Piłka odbita od rywali.

Mamy moment przestoju. Raczej bez fajerwerków po obu stronach.

Mamy dość odległą perspektywę. To ciekawe, bo nie jest to jakiś duży stadion, a jednak ta perspektywa nie jest jakaś super :)

Na ten moment Korona ma dość sporą swobodę w przedostawaniu się w pole karne drużyny przeciwnej. Byliśmy tam kilka razy i mieliśmy okoliczności, by zwieńczyć to golem. Zabrakło szczęścia.

Na razie wracamy do status quo, a więc kontrola gry przez Cracovię na naszej połowie. Ale trochę to wygląda tak, że dajemy im się wygrać, by następnie uszczypnąć kąśliwie z kontry. Dwa razy PRAWIE się to udało. Czekamy na więcej.

Kolejna niebezpieczna akcja Korony! Piłka podbita do góry przez Nono przelobowała bramkarza drużyny przeciwnej. Tylko dobić do pustej bramki! Niestety i tym razem się nie udało. Kielczanie naciskają na rywali i to może wkrótce przynieść owoce.

Korona przed niezłą szansą! Wystawka do Dalmau, jednak ostatecznie szybsi przy piłce byli zawodnicy Cracovii. Tę akcję poprzedziło spore zamieszanie w szeregach defensywnych rywala. Taki sygnał taki, że da się tę Cracovię na ich terenie ugryźć i to mocno!

Cracovia po raz któryś rozprowadza grę od własnej połowy. Drużyna Zielińskiego stara się szanować piłkę, nie tracić jej głupio. Teraz piłka po stronie kieleckiego klubu, ale i tu Cracovia nie odpuszcza starając się naciskać pressingiem jak najmocniej, by sprowokować po naszej stronie głupi błąd. Jednak nasza defensywa nie pęka. I oby tak do końca.

Kibice obu drużyn odśpiewali chóralnie przyśpiewkę dość nieprzychylną sąsiedzkiemu klubowi z Reymonta, natomiast piłkarze na ten moment nieco ospale, więcej posiadania po stronie Cracovii.

Swoją drogą, zapytaliśmy Was, kogo wolicie w bramce Korony Kielce. Odpowiedź poniżej. Sonda jeszcze nie jest zamknięta, także można spokojnie głosować :)

Pierwsza próba ze strony Cracovii, dośrodkowanie, uderzenie z główki z okolicy 11 metrów, ale to nie było w żaden sposób w stanie zaskoczyć Dziekońskiego. Na spokojnie krzyknął do chłopaków, że "gała" jest jego i po temacie.

Pamiętamy jak na tym obiekcie byliśmy ostatnio. Straszna ulewa opóźniła to spotkanie. Dziś jest zupełnie inaczej. Sporo słoneczka, fajna aura. Nic tylko wybrać się na pobliskie Błonia, rozłożyć kocyk i posiedzieć pod drzewkiem. Ale robota jest do zrobienia, mecz do "napisania" :)

Składy zaprezentowane. Czy jesteście zaskoczeni tym zestawieniem? Oczywiście po zwycięskim meczu nie było co się spodziewać rewolucji w składzie żółto-czerwonych. Jest Czyżycki, Remacle poza 11-tką.

Zaczynamy spotkanie 7. kolejki PKO Ekstraklasy! Z drobnym poślizgiem, ale jesteśmy na miejscu :)