14:35

14:34

14:34

14:34

KONIEC MECZU. DZIĘKUJEMY ZA UWAGĘ. PRZENOSIMY SIE DO SALI KONFERENCYJNEJ I PODSYŁAMY WAM WKRÓTCE KOLEJNE INFORMACJE.

Akcja dla GKSu. Chyba nic z tego nie będzie.

Pervan próbuje uderzyć z dystansu, z powietrza, bo to do niego poleciała piłka po rożnym. Ale uderzenie bardzo słabe.

rożny dla Korony.

Korona prawie traci bramkę! Zamieszanie, piłkę dostaje Samiec-Talar i nie wiemy jak się w tym nie ogarnął, że nie zdołał dobrze uderzyć. A miał przed soba tylko Forenca.

3 minuty nadziei.

Woźniak za Szwedzika.

Gąsior kopie piłkę, ale ciężko określić, czy to strzał, czy wrzutka. Tak czy inaczej piłka wylatuje na aut.

Podgórski do Strzebońskiego, ten pada w polu karnym, ale sędzia nic nie gwiżdże. Gospodarze wznawiają od bramki.

Korona nie odpuszcza i przeprowadza kolejny atak.

Ależ było blisko, żeby chociaż sięgnąć tutaj po remis.

POPRZECZKA!!! Wrzutka, zaraz piłka trafia na głowę Danka, uderzenie, poprzeczka, wybita piłka przy zamieszaniu trafia pod nogi Malarczyka, jest strzał i... nie ma bramki! Piłka prosto w ręce golkipera!

Faul. Korona coraz bliżej pola karnego. teraz będzie wrzutka z bardzo bliskiej odległości.

Wrzutka prosto w ręce bramkarza.

Podgórski znowu faulowany. Niemal w tym samym miejscu.

Jest zamieszanie, wykop piłki w powietrze i łapie to w koszyk Królczyk.

Podgórski faulowany przy linii bocznej na połowie rywala. Będzie wrzutka w pole karne.

Kozłowski dostaje w polu karnym podanie piętką od kolegi z zespołu, strzela! Nad poprzeczką! GKS blisko kolejnego gola.

DANEK NAD POPRZECZKĄ! Niezłe uderzenie!

Może oni coś zmienią. Mamy rożny dla Korony.

Korona robi podwójną zmianę. Pervan i Górski za Zebicia i Błanika.

Na szczęście, nad poprzeczką.

Janiszewski uderza z główki!

A teraz będzie rożny dla GKSu.

Piłka wybita przez miejscowych i trafia do Forenca.

Aut dla Korony na wysokości pola karnego.

WSPARCIE JEST!

Piłka oddelegowana poza pole karne. Jeszcze jeden z żółto-czerwonych oddaje strzał z dystansu, ale za wysoko!

Rogala żółta kartka i będzie wrzutka Korony w pole karne.

Łukowski wrzuca, ale to bylo zbyt czytelne i niedokładne.

Gąsior zatrzymany przez rywali, ale... faul odgwizdany jest w drugą stronę. Dziwne.

Rozegranie z autu, podanie i Zebić na spalonym. Panowie, takie błędy? No nie.

Może ta zmiana Korony Kielce da coś dobrego. Strzeboński to piłkarz, którego warto obserwować.

Czwórka GKSu w defensywie na razi jest bezbłędna. Zebić faulje w polu karnym rywala i akcja skończona. Szpakowski schodzi, a za niego Strzeboński. W GKSie: Kozłowski i Samiec-Talar za Szymczaka oraz Sadowskiego.

GKS jest bardzo groźny w swoich kontratakach. Ale tym razem zatrzymuje tę nawałnicę Korona. Kielczanie cały czas przy piłce, a jednak bramki jak nie było, tak nie ma.

Ptaszki ćwierkają, że do zmiany szykuje się Strzeboński.

Korona próbuję zaatakować. Piłka do Podgórskiego, który miesza obrońców, oddaje strzał, ale nie trafia w światło.

fajny ten stadion :)

Korona cały czas przy piłce, ale niewiele z tego wnika. Może teraz? Szpakowski wchodzi w pole karne, przewraca się! Sędzia odgwizduje wznowienie gry od bramki.

Ładnie to wygląda z naszej perspektywy :)

Kielczanie w głupi sposób tego nie kończą, przejmuje GKS, który rozpędza się do kontry. Przerywa to Sierpina i dostaje żółta kartkę.

Korona pod polem karnym rywala. Szuka najlepszego miejsca do dośrodkowania.

Akcja GKSu! Jest wejście z lewej w pole karne, wrzutka i... łapie to Forenc!

Podgórski uderza, ale to przypominało bardziej strzał rozpaczy. Ze słabej pozycji. Nie mogło z tego nic wyjść.

Teraz gospodarze mają lepszy moment.

Uf! Forenc dobiegł to tego pierwszy. Musiał wyjść do około 22. metra, by skasować akcję. Zdążył w ostatniej chwili.

Goście są wypychani poza niebezpieczną strefę. A teraz sam na sam dla GKS-u!

Za daleki przerzut, ale zbierają to jakoś gospodarze i oddają strzał. Za lekki, bo Forenc nie ma problemu z jego wyłapaniem.

Korona zalicza stratę! Akcja GKSu!

zmiana: Rogala za Pavlasa.

Wrzuca Podgórski, Strąca Łukowski, piłka leci w kierunku dalszego słupka, ale jest wybita przez obrońców. GKS na razie bardzo przytomnie się broni.

I to on będzie wrzucał piłkę. Jest krótkie rozegranie, Danek ograł rywala na prawym i dośrodkował, ale piłka nie dociera do odbiorców. Jest poprawka Podgórskiego i gospodarze ekspediują piłkę za linię końcową. ROŻNY!

Faul dla Korony na połowie przeciwnika. Do bramki dość daleko. Faulowany był Podgórski.

Przewinienie na zawodniku Korony. Wznowienie od własnej połowy.

Łukowski po podaniu Podgórskiego centruje w pole karne, ale wyłapuje to golkiper gości. Teraz to oni ruszają z akcją.

Lepszy moment Korony. Kielczanie ruszyli, by odrobić straty i byli tego naprawdę blisko.

AJ!! Blisko! Korona po rożnym obija słupek!

GRAMY!

Oba zespoły wracają w takich samych składach!

A my czekamy na kolejną połowę.

Z kibicami są Kiełb i Osobiński. Miło!

Szkoda!

Piłka wrzucana przez Sierpinę leci wysoko, spada na głowę Malarczyka i... mamy kolejny rożny. Po drugiej wrzutce piłka wpada w ręce bramkarza gospodarzy i w ten sposób kończy się pierwsza połowa.

Tylko rożny. Co z tego będzie?

Kontra GKS-u! Ale szybko jest zatrzymana prze z Koronę! Kielczanie wchodzą w pole karne!

Aut dla Korony Kielce. Ostatni moment, żeby to wykorzystać i coś stworzyć.

Sędzia Pskit dolicza 2 minuty.

Korona od ponad minuty utrzymuje się przy piłce. Błanik z lewego skrzydła uderza, piłka odbija się od obrony, zbiera to Podgórski, uderza i znowu blok! No nie!

Więcej ruchu panowie! Brakuje aktywności w polu karnym.

Problemy z kreowaniem akcji ofensywnych są przeogromne.

Ale nie ulega wątpliwości - KORONA GRA SŁABE ZAWODY.

Tam jednak była strata Danka, dlatego Sanocki miał dogodną okazję.

Sanocki dostaje świetną piłkę, ale źle przyjmuje i nie mógł oddać strzału. Centra już mu nie wyszła. A mogło być gorąco.

Korona prawy skrzydłem, ale nawet nie udaje się z tego zrobić centry. Piłka wykopana i kielczanie muszą rozpaczliwie walczyć o zgaszenie w zalążku kontry, jaka mogła odpalić rywalom. To się udaje przy ogromnym zaangażowaniu Malarczyka.

I znowu kibice. Teraz z innej perspektywy.

Słabo rozegrane. Piłka za linią końcową. Bez walki. Wznowi Forenc.

Stały fragment gry dla gospodarzy.

Moment spokoju po obu stronach. Ale to GKS jest aktywniejszy. Teraz zderzenie Szpakowskiego i zawodnika gospodarzy. Obaj powoli podnoszą się z murawy.

Bardzo ładna frekwencja.

GKS tutaj powinien prowadzić 3:0. Takie są fakty.

Teraz do kontry zbiera się Korona. Ale robi to ŹLE! Sierpina podaje piłkę za plecy Błanika. No nie tak panowie, nie tak!

Sam na sam! Ale Forenc broni i jest rożny.

Szwedzik uderza!

Korona próbuje naciskać, ale GKS pewniej gra! Teraz kontratak! GKS przerzuca piłkę za kielecka obronę!

Przeniesienie akcji na drugą połowę i aut dla GKS-u.

Piłkę wybija GKS. Futbolówka trafia do Forenca, który robi porządny rozbieg i kopie przed siebie. Korona stara się utrzymać ją przy swoich nogach i to się udaje. GKS reaguje i fauluje. Korona wznawia od stałego fragmentu gry na własnej połowie.

No to Korona jest w piekle. Zobaczymy. Kielczanie przyzwyczaili nas, że reagują na takie straty całkiem dobrze. Teraz wrzutka z narożnika, defensorzy w żółto-czarnych koszulkach reagują i teraz rzut rożny będzie wykonany ponownie. Znowu przy piłce Podgórski.

Szymczak INDYWIDUALNA AKCJA! Zabrał się z piłką! Ta pędzi przed nim jak przyklejona. Utrzymał się do niej, wchodzi w pole karne odsuwając od siebie defensorów na odległość wyprostowanej ręki, strzela! Mocne uderzenie! Piłka leci nad rękoma Forenca i wpada do siatki!

OK. Wracamy do rzeczywistości. Przez chwilę Korona była u progu raju, ale to się zmieniło. Teraz centra do Błanika, ale ten nie trafia z powietrza w piłkę!

Oglądający ten mecz w TV mówią, że decyzja słuszna.

NIE MA KARNEGO!

Sędzia analizuje. Kibice krzyczą. Małe zamieszanie się zrobiło. Dlaczego sędzia wcześniej nie zaczął analizować?

Ale! Jest VAR. Co tu się zaraz stanie!

I przyśpiewki niepochlebne PZPN :)

Ale gwizdy!

Da radę?

JEST KARNY! Zebić faulowany w polu karnym!

Zebić próbował czarów w polu karnym, ale został  zablokowany. Jest rożny!

Kolejna centra żółto-czerwonego zespołu, ale GKS dobrze się broni. Futbolówka wybita z pola karnego tak szybko, jak szybko się w nim pojawiła.

Gąsior robi przechwyt na środku, podaje do Łukowskiego, ten do Błanika, który cofa do Sierpiny, jest przerzut, wrzutka do Łukowskiego, jednak kielecki zawodnik nie zdąża to tej piłki. Ta ostatecznie opuszcza boisko.

Jak oceniacie te pierwsze minuty spotkania?

Błanik wrzuca! Piłka ląduje w rękach Królczyka.

Korona próbuje naciskać i odebrać piłkę w środku pola. To skutkuje autem dla gości. Korona już wykonuje przerzut na drugą stronę boiska, ale  sama się po chwili nie może połapać i wycofuje piłkę do tyłu. Teraz znowu akcja jest na froncie, piłkę prostopadłą dostaje Błanik, jednak szybszy od niego w polu karnym jest defensor gospodarzy, który skutecznie zabezpiecza piłkę izolując ją od skrzydłowego Korony.

Dotychczas bardziej grośni byli gospodarze. Ale teraz strzał oddaje Sierpina! Niestety, bramkarz bez problemu wyłapuje to w koszyk. Statystka jest, ale bramki nie ma.

Danek prawym skrzydłem, podaje do środka, piłka odbija się od nóg, strzał oddaje Błanik, jednak uderzenie jest zablokowane.

Walki tutaj nie brakuje. Korona ponownie rozprowadza piłkę. GKS na kieleckiej połowie nie próbuje pressować, za to u siebie są bardzo intensywni.

Korona zaczyna rozprowadzać piłkę w defensywie próbując przepchnąć ją nieco bardziej do przodu. Jednak znowu ta walka o jardy jest nieskuteczna, bo futbolówka wylatuje na aut i wznowi to GKS.

Sierpina strata na środku boiska, jednak koledzy szybko reagują.

Korona w ofensywie. Podgórski do Łukowskiego, ten oddaje do Podgórskiego, który w narożniku zalicza stratę. Ale Korona odzyskuje, centra, jednak wybita i piłka wędruje na środek boiska. Zabrakło teraz kropki nad "i", by wygenerować poważne zagrożenie.

Jest aut dla GKS-u. Szybko przechodzą do ofensywy, piłkę holuje w pole karne Szwedzik i...! Tylko rzut rożny. Kielczanie zareagowali i nie dali się wykazać zawodnikowi miejscowych. Rożny także już wykonany - Jedrych przy przyjęciu sfaulował Koroniarza i goście grają stały fragment gry ze swojego pola karnego.

Korona przy piłce. Akcja toczy się w środkowej strefie. GKS dobrze zorganizowany w defensywie nie daje kielczanom zbyt wiele miejsca. Ale Korona próbuje sobie z tym radzić i robi to z różnym skutkiem. Teraz notujemy mały plus, bo jest rzut rożny. Rozegrany krótko i bez pomysłu nie przynosi żadnego efektu.

Próbowali teraz coś złożyć w ofensywie na szybko, ale akcja zabita w zalążku. Forenc zaczyna, jednak nie decyduje się na dalekie wybicie. Jest krótko. Teraz kielczanie wymieniają się podaniami w obronie. Kibice miejscowi są głośno! Jest uderzenie, swego rodzaju ściana dźwięku, co jest dodatkowo bardziej odczuwalne, bo siedzimy naprzeciwko.

GKS z piłką na własnej połowie. Odrabiają sobie to posiadanie. I widać, że jak na początek mają pomysł na grę. W końcu to zespół, który punktuje przede wszystkim u siebie.

Kibice Korony Kielce rozkładają transparenty. Podeślemy zdjęcia w miarę możliwości.

Forenc od bramki.

Korona Kielce z miażdżącym posiadaniem piłki. W końcu jest faworytem. Ale to tez musi się przełożyć na odpowiednie statystyki. Samym posiadaniem meczów się nie wygrywa. Teraz GKS uderza! Piłka zablokowana! Sanocki miał szansę, ale mu przeszkodzono. Na szczęście. Kolejne dość gładkie spenetrowanie kieleckiego pola karnego.

Było blisko i to powinno wpaść dla GKS-u. Korona na żółto-czerwono, GKS na żółto czarno. Teraz Łukowski wchodzi z prawej w pole karne, oddaje strzał z dość ostrego kąta, ale to nie miało prawa wpaść. GKS od bramki.

NAD POPRZECZKĄ. Jak kto nie wpadło! Kibice zawyli ze smutku i rozczarowania. Akcja na 100%.

Szymczak na 12. metrze oddaje strzał! Tylko on i Forenc!

Sprawdźmy, jaki plan na ten mecz przygotował trener Dominik Nowak. Obecnie żółto-czerwoni są przy piłce. Ale nie! Strata, jest przejęcie na połowie, GKS wchodzi, atakuje pole karne! Korona uśpiona!