Chrobry Głogów

Mikołaj Lebedyński (33')
D. van der Heijden (46')

19:59

Szkoda, wielka szkoda. Korona Kielce po raz kolejny traci punkty na własnym terenie. Widać zadyszkę żółto-czerwonych. Dotychczas dobrze grająca obrona dziś traci dwie straszne bramki. Ach... Pozostaje mieć nadzieję, że z Arką pójdzie znacznie lepiej. Choć będzie to kolejny mecz z tych BARDZO TRUDNYCH. Dziękujemy za uwagę!

19:57

SĘDZIA ZAKOŃCZYŁ TO SPOTKANIE. 2:2.

97. minuta

To już ostatnie sekundy tego meczu.

97. minuta

Korona straciła na impecie, a rywale rozgrywają piłkę na kieleckiej połowie.

96. minuta

Aut dla Głogowa przy narożniku Korony.

Chrobry bardzo chce tu zapunktować i jest blisko tego celu.

Faul dla Głogowa w środku pola.

Jeszcze ponad 2 minuty do końca.

Podgórski był blisko drugiej asysty! Wrzutka z prawej strony odbija się od nogi zawodnika gości i zmierza do bramki. Tutaj na posterunku był Leszczyński, który wyłapał to uderzenie. Korona cały czas atakuje.

Korona neutralizuje ten atak. Piłkę dostaje Łukowski i już chce biec na bramkę rywali ale zatrzymuje go Mandrysz. Za to przewinienie dostaje żółtą kartkę.

Piąstkuje Leszczyński, piłka na uwolnienie. Podgórski pcha ją teraz do przodu. Aut dla Korony, danek dostaje piłkę, wrzuca po ziemi w pole karne, ale znowu wyblok i kontra gości!

Kielczanie wrzucają za linię obrony piłkę, która ma tam gdzieś znaleźć swojego adresata, jednak ta sztuka raz po raz się nie udaje. Za to mamy profit z akcji jednego z zawodników Korony, bo jest rożny.

Korona napiera coraz mocniej na rywala.

Wrzutka z wolnego nic nie dała.

Korona wznawia grę z autu. Daleki wykop, a tam przebija piłkę zawodnik w białym trykocie. I mamy faul na połowie boiska. W międzyczasie dostajemy informację, że sędzia dolicza minimum 7 minut. A więc bingo :)

Zobaczymy, czy tym razem wniesie coś do gry zespołu.

Nojszewski już pokazał, że potrafi zaszaleć w ofensywie.

Danek i Nojszewski za Szpakowskiego i Błanika.

LEWANDOWSKIEMU nie przystoi marnować takich okazji.

Oglądamy powtórkę strzału Lewandowskiego... To powinien być gol.

Lebedyński podaje w pole karne, ale za mocno! Ufff. A teraz kolejna akcja! Uderza zawodnik z Głogowa, na szczęścia piłka frunie za wysoko.

Łukowski wrzuca, Lewandowski uderza z bliska z główki, ale NIECELNIE!!!

Gąsior świetnie zabiera piłkę Pile. Super interwencja.

8 minut do końca, możemy się jednak spodziewać dodatkowy 7 minut. Zobaczymy ile sędzia doliczy.

Statystyki pokazują, że Korona w ofensywie jest aktywniejsza. Ale jednak wynik to 2:2.

Korona od obrony.

Piła znowu terroryzuje prawą strefę Korony Kielce. Jednak skutecznie wypycha go z niej Gąsior. Jest zmiana w drużynie gości. Wchodzą Machaj, Michalec i Dziąbek. A schodzą - Bougaidis, Bochnak i Heijden.

Zawodnik Chrobrego leży w swoim polu karnym. Djurdjević zarządza zmianę. Woła zawodnika z rezerwy.

Głogowianie wybijają.

Błanik schodzi ze skrzydła uderza! Piłka odbija się rykoszetem, wylatuje poza linię końcową i jest różny dla Korony.

Piła szaleje na lewym skrzydle. Oszukał kieleckich obrońców, podał do Lebedyńskiego tyłem ustawionego do bramki. Próbuje się zebrać do tej piłki, ale ta ucieka mu spod nóg. Było niebezpiecznie, niemniej jednak Korona wychodzi z tego cało.

Szpakowski do Łukowskiego, Łukowski oddaje, jest uderzenie, ale zablokowane. Za chwilę Korona robi centrę, jednak ta jest BAARDZO nieudana.

Szymusik otrzymuje słowa wsparcia od kibiców skandujących jego imię.

MALARCZYK! Wyskoczył najwyżej, jednak posłał piłkę obok spojenia.

Malarczyk do Lewandowskiego, ten cofa do Łukowskiego, który wchodzi w pole karne. Próbuje wrzucić, ale jest zablokowany. rożny.

OK. Wracamy do gry!

Szymusik opuścił boisko. Za niego Petrović.

Coś poważnego. Szymusik zaraz po wznowieniu upadł na murawę. Trzyma się za żebro. Widać, że coś jest nie tak. Szykuje się zmiana.

Ale już wznawiamy grę. Choć widać, że Szymusik jest mocno poobijany.

Szymusik oberwał. Jest opatrywany. Sporo ten mecz się przeciągnie, bo leżał na murawie kilka minut.

Dziś na stadionie ponad 3800 osób. Trochę mało...

Zawodnicy z żółtymi kartkami wymienieni przez trenerów. Teraz Gołąb wchodzi za Banasiaka.

Koj opuścił boisko. Za niego Gąsior.

Świetna asysta Podgórskiego. Super podanie z daleka. Rewelacja!

Łukowski piłka z głębi pola!!! Biegnie, szalenie szybko! Wychodzi na lekki prawy kąt, uderza obok słupka i MAMY BRAMKĘ!!!

Oczywiście zachęcamy Was do pisania komentarzy na temat tego meczu. Już kilka jest :)

Piła wchodzi lewą stroną w pole karne, podaje, ale czyści to Szymusik.

Leszczyński dalekim wyjściem ratuje swój zespół przed stratą bramki! Korona walczy. Stara się. Szkoda tej bramki. Szalenie szkoda...

Malarczyk wyskakuje najwyżej, ale piłka znowu grzęźnie wśród ubranych w białe trykoty zawodników.

Lewandowski! Znowu! Aktywnie. Uderza na bramkę, jednak tym razem obrońcy blokują. Jest rożny.

Rzut wolny dla Korony. boczna strefa. Piłkę strąca Lewandowski ale czujnie rzuca się na nią Leszczyński. Było blisko!

Uderzenie na bramkę! Szkoda, odbita od kogoś z drużyny przeciwnej. Leciała w bramkę. Korona coraz bliżej zdobycia gola.

Banasiak kartka.

Lewandowski ładnie wbiegał w pole karne i wywalczył rzut rożny.

Głogów przy piłce. Idą prawą stroną, ich zawodnik przedziera się, od razu uderza, piłkę wybija Forenc! Niebezpiecznie.

Wrzutka Podgórskiego ląduje w koszyk Leszczyńskiego. Po drodze było KO na zawodniku gości.

Centra gości zneutralizowana, szybkie przeniesienie akcji na drugą połowę, Korona wrzuca, jednak ofiarnie interweniująca obrona przyjezdnych oddala zagrożenie.

Korona bardziej zdeterminowana, szuka swoich okazji, ale teraz przy piłce jest Głogów.

Krótko rozegrane, Błanik wszedł w drybling i zabrakło mu boiska. Wyleciał poza linię końcową.

Szpakowski centruje, jest niebezpiecznie pod bramką gości, ale wybija to defensor w białym trykocie. I mamy rożny.

Łukowski mocno po ziemi na bramkę rywala, jednak broni to Leszczyński.

TO SIĘ PO PROSTU NIE DZIEJE.

Zebić powinien to skasować. Tak to widzieliśmy.

Korona zaczyna połowę od... straty bramki! Tak jest! Co dziś kielczanie wyprawiają w defensywie, to coś przerażającego. Piła do niepilnowanego Heidena, ten miał dużo czasu. Ustawił sobie piłkę, strzelił, Forenc bez szans...

Podgórski za Górskiego.

Może lekiem na te problemy będzie Jacek Podgórski, który szykuje się do wejścia.

Uderzenie z tym, że niecelne oddał Łukowski. I to byłoby na tyle jeśli chodzi o strzeleckie sytuacje. Jest trochę walenia głową w mur. Brakuje płynności w grze Korony Kielce.

Błanik oddał trzy celne strzały na bramkę rywala, z czego jedna zakończyła się golem.

Bardzo nierówna połówka w wykonaniu Korony Kielce.

Malarczyk wyjaśnia sytuację. NA SZCZĘŚCIE!!! Koniec pierwszej połowy.

Jednak Korona nie odpuszcza. Szymusik wrzuca z prawej strony, wybicie na aut. Szymusik wznawia z linii autowej, strata i kontra Głogowa!

futbolówka zawisła w powietrzu. Przebijanka doprowadziła do kontry kieleckiego zespołu, ale Sierpina niedokładnie rozprowadzał na skrzydle i skończyło się na aucie dla gości.

Lebedyński faulowany. Będzie daleka wrzutka gości w kieleckie pole karne.

Aut dla głogowian.

3 minuty więcej potrwa pierwsza połowa tego spotkania.

Szpakowski faulowany przez Mandrysza. Ten zawodnik dostaje ostatnią reprymendę od sędziego. Korona wznawia od środka pola.

Korona przy piłce. Rozgrywa od tyłu. Mocne podanie do przodu do Górskiego. Korona walczy na prawej stronie. Piłkę dostaje Szymusik, podaje do Szpakowskiego, ale ten jest na spalonym... Aj... bardzo głupio.

Ale wszystko jest OK. Wraca do gry.

Potrzebna interwencja fizjoterapeutów. Ponownie leży Górski.

Grają akcję. Szybko i dynamicznie wypuszczają Bochnaka na prawym skrzydle, jest wrzutka ale kielczanie wybijają. A teraz na murawie leży jeden z zawodników Korony.

Chrobry od autu.

Widzieliśmy powtórkę tej akcji. Lebedyński dostał wrzutkę z lewej strony, uderzył piętką w polu karnym, piłka odbiła się od Malarczyka i wpadła do bramki. Forenc zaskoczony, Korona w szoku. Trener wściekły.

Korona przy piłce. Sierpina do łukowskiego ten do Błanika, który oddaje do Zebicia. Korona zalicza stratę i jest kontra rywali... No nie tak! Chrobry uderza z połowy boiska, bo Forenc wyszedł z bramki. Na szczęście uderzenie nie było dokładne.

Chrobry przy piłce. Centra w pole karne. Na szczęście nie ma tam nikogo. Jednak kielczanie zaliczają chwilę potem szybką stratę, jest strzał z dystansu, ale bardzo niedokładny.

Nie mamy niestety powtórek. Była centra z lewej strony, Lebedyński uderzył, chyba tam jeszcze był rykoszet, piłka dosłownie wtoczyła się do bramki. Wszyscy zaskoczeni, trener wściekły, że tak łatwo Korona traci bramkę.

... I mamy 1:1. Lebedyński strzela. Absurdalna sytuacja...

Błanik dostał piłkę z głębi pola, zabrał się z piłką, zaczął biec przed siebie w kierunku bramki. Cały czas był wybijany z rytmu, faulowany ale sędzia nie przerywał. Błanik nie stracił piłki, choć akcja straciła na tempie. Błanik wszedł w pole karne, okiwał kilku rywali, okiwał także bramkarza i strzelił z bliska! Brawo.

CO TU SIĘ WYPRAWIA!!! Błanik!!! GOL!

Ależ się porobiło! Ile miejsca mają goście! Zieman wchodzi w okolice pola karnego jak w masło, podaje do niepilnowanego Heijdena i całe szczęście, że ten zbierał się wybitnie długo do oddania strzału na kielecką bramkę. Gdyby zrobił to szybciej, byłby problem.

Przy piłce Chrobry Głogów. Rozgrywają piłkę na własnej połowie zmuszając kielczan do biegania.

A teraz akcja Korony Kielce! Błanik dostaje prostopadłą piłkę, centruje ale tam Górski przegrywa pojedynek z piąstkującym bramkarzem. Ale piłka spada pod nogi Łukowskiego, ten próbuje lobować ale nie przynosi to oczekiwanego skutku.

Żółta kartka dla Cywki za sfaulowanie kieleckiego zawodnika wychodzącego do akcji.

Mikołaj Lebedyński

Malarczyk szybko zabrał mu piłkę i zażegnał niebezpieczeństwo. Było blisko, a zaraz mielibyśmy dramat. Za chwilę uderzenie w kierunku bramki Forenca ale kielecki bramkarz broni. To gorszy moment żółto-czerwonych w tym momencie. No i Koj - tak dobremu zawodnikowi aż nie wypada popełniać takich baboli :)

Koj do Malarczyka ale niedokładnie! Zawodnik Chrobrego przejął!

Teraz trochę mniej ciekawy fragment. Chrobry przy piłce ale ograniczyli się do przerzutu piłki przez poszczególne strefy. Dość daleko od kieleckiej bramki.

No dobra. Było bardzo gorąco. I ta charakterystyczna cisza w takich sytuacjach, której nie słychać w telewizji, bo jest zagłuszana przez komentatorów :D Wszyscy kibice wstrzymali oddech. Ale sprawdzian celująco zdał Forenc.

Brawo Forenc! Ale on to wyjął. Nie dał się zaskoczyć. ufffff... Niewiele brakowało.

Szalenie niebezpieczna akcja! Piła sam na sam z Forencem!

KONTRA DLA GŁOGOWA!

Cywka z dystansu, jeszcze rykoszet i wyłapuje to Forenc!

Chrobry ma swobodę podchodzenia pod kieleckie pole karne, co miało miejsce również teraz. Głogowianie próbują wrzucać ale Korona skutecznie się broni.

Sierpina do Błanika, ten pokiwał i uderzył z bliska z ostrego kąta. Bramkarz się w tym połapał i nie dał się zaskoczyć. Dobra akcja!

Zieman uderza, jednak w odpowiednim miejscu jest Forenc, który bez problemu łapie piłkę w ręce. I mamy faul w środku boiska.

Głupia strata. Przejęcie i kontra Głogowa!

Błanik stojąc plecami do bramki dostał piłkę na wysokości pasa, próbował z tego uderzyć przewrotką ale nie udało się.

Centra ale czyści ją Koj, teraz jest przejęcie i to Korona napiera na rywala.

Głogów atakuje.

Oba zespoły na razie bardzo niedokładnie. Nie ma ciągłości akcji. Szarpiemy.

Korona ze znacznym posiadaniem piłki ale nie widać tego na boisku.

Koj wślizgiem ratuje Koronę przed stratą bramki. Piłka za linią końcową. Odbiła się jeszcze od Cywki, dlatego zacznie Forenc.

Głogów przejął! Głupia strata Koroniarzy! W pole karne wbiega Cywka!

Głogów wycofał piłkę do bramkarza, tam próbował złapać przechwyt Lewandowski, ale nie udało się. Zaliczył sprint, to tyle. Teraz Korona w defensywie przejmuje piłkę i pcha ją skrzydłem. Błanik do środka, a ze środka przechodzi ona na prawą flankę. Korona wycofuje. Próbuje grać pozycyjnie. Niestety Malarczyk zagrywa tak niedokładnie, że futbolówka wyleciała na aut.

Łukowski uderzony w głowę przy linii środkowej. Ale faulu chyba nie ma. Aut dla gości.

Daleka piłka do Van Der Heijdena ale ten znalazł się na spalonym.

Głogów przy piłce.

Głogowianie wznowili od połowy, wycofali i teraz próbują przebić się przez linie Korony Kielce. Ale po kieleckiej stronie środek jest mocno zagęszczony.

Koj żółta kartka.

Sierpina do Zebicia, Zebić do Szpakowskiego, ten próbuje prostopadłej piłki ale nie dochodzi ona do adresata. Za chwilę centra ale wyczyszczona przez bramkarza.

Chrobry przechwycił piłkę i próbuje kontrować, ale Korona szybko wraca do prowadzenia piłki. Będzie to zacięty mecz. Przynajmniej teraz mamy takie wrażenie.

Błanik pada w polu karnym! Ale sędzia nie reaguje.

uffff! Podniósł się i do linii dobiegł o własnych siłach. Chyba skończy się na strachu. Górski już macha ręką, że jest gotowy do wejścia. I mamy go na boisku.

Ciekawe, co tam się wydarzyło. Jakub Górski leży. trzyma się za kolano. Opatrują go fizjoterapeuci. Pierwsza reakcja to, że konieczna będzie zmiana.

Faul na Koroniarzu. Zawodnik Chrobrego prawdopodobnie wjechał mu kolanem w mięsień. Potrzebni fizjoterapeuci i... niestety pokazują zmianę... Co tam się dzieje! Mamy początek meczu!

Żółto-czerwoni zaczęli bardzo wysoko. Próbują narzucić presję na rywali. Ale Chrobry na razie nieźle rozdaje.

Kibice coraz głośniej i coraz mocniej.

Korona w żółto-czerwonych trykotach, rywale a biało. Kielczanie będą atakować w kierunku Młyna, zaś Chrobry za cel obierze sobie Wojewódzki Dom Kultury.

GRAMY!!!

18:01

17:57

Wychodzą!

17:57

17:56

Przebój Europe już roznosi się po całej Suzuki Arenie dając znać, że zaraz się zacznie. Trwa końcowe odliczanie.

17:55

Pamiętajcie, że możecie na naszym portalu komentować poczynania żółto-czerwonych. Na PC macie panel po prawej stronie, zaś w mob jest specjalna zakładka.

17:52

Wy też pamiętajcie o Budżecie Obywatelskim i głosowaniu. Szczegóły znajdziecie w naszym newsie.

Kolorowe krzesełka na Suzuki Arenie. Można głosować!

17:50

Przy okazji oczywiście trwa zmasowana akcja zbierania podpisów w Budżecie Obywatelskim na wymianę krzesełek. W to przedsięwzięcie mocno zaangażowana jest Korona Kielce. Gorąco trzymamy kciuki za powodzenie!

17:49

Ohoh! słyszymy spikera, a to znak, że ten mecz zaraz się zacznie! Dostajemy porcję informacji na temat głogowian i czekamy na wyjście piłkarzy na boisko.

17:47

Brak Oliveiry. Co myślicie na ten temat. Pewnie jakaś kontuzja. Ale nic nam na ten temat nie wiadomo. Trener nie zdradził. Więc może coś na ostatniej prostej. Z pewnością o to po meczu zapytamy szkoleniowca Dominika Nowaka.