20:03

No cóż nam pozostaje. Zapraszamy wszystkich na wypowiedzi pomeczowe, jakie postaramy się Wam dostarczyć tak szybko, jak tylko będzie to możliwe. Tymczasem podrzucamy na stronę nasze podsumowanie tego spotkania. DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM SERDECZNIE ZA UWAGĘ!

20:01

20:01

Trochę ciężko uwierzyć, że Korona w niecały tydzień potrafi zagrać tak dwa różne spotkania. Dosłownie spadliśmy z nieba do piekła. A biorąc pod uwagę jeszcze mecz z Sandecją, mamy z tego niezły rollercoaster.

20:00

19:59

19:58

Co nam pozostaje? Zabrać się za akcję, na którą mamy większy wpływ :)

Kolorowe krzesełka na Suzuki Arenie. Można głosować!

19:57

Korona jest na fotelu lidera ale dzieli się tą pozycją z Widzewem Łódź. Chcielibyśmy widzieć w kolejnym starciu lepszą odsłonę żółto-czerwonych. Ten mecz siłą rzeczy nie należy do tych, o których warto pamiętać.

95. minuta

Znowu piłka wybita ale kolejnej akcji nie będzie. Oba zespoły dzielą się punktami. Nie było to dobre widowisko.

95. minuta

Sierpina robi długi rozbieg, piłka wybita i kolejny rzut rożny.

95. minuta

Petrović nieźle uderzył, jest rykoszet i rożny. Sierpina wrzuca z rożnego.

95. minuta

Korona strzela z daleka!!!

95. minuta

A tablica wyników dalej pokazuje 0:0.

94. minuta

Górski faulowany, Korona na wlasnej połowie wznawia.

94. minuta

Malarczyk daleki wykop! Ale Korona się przy tej piłce nie utrzymała. Przechwyt Zagłębia.

93. minuta

Coraz mniej czasu. Teraz faulowany Koroniarz. Kielczanie zaczną od własnej połowy. A może tak daleka wrzutka i gol? :p

92. minuta

Szarek za Łukowskiego.

92. minuta

Joao Oliveira żółta kartka.

91. minuta

I faktycznie, Zagłębie Sosnowiec wrzuciło na tę końcówkę dodatkowe pokłady sił. Widać, że odżyli. Atakują kieleckie strefy.

91. minuta

Kto by pomyślał, że Korona będzie walczyć o przetrwanie.

Ale rzut wolny zmarnowali.

Korona gra w osłabieniu. Sosnowiec ma rzut wolny z około 40 metrów. Sędzia dolicza 5 minut. 5 MINUT!!! Będzie gorąco. Sosnowiec na pewno rzuci się na Koronę.

89. minuta

Sobczak faulowany ale akcja jest kontynuowana! Nic z niej nie wynika, choć Sosnowiec szedł w przewadze. Po zakończeniu akcji sędzia wrócił do faulu i dał Zebiciowi druga kartkę. Teraz Koroniarz jest czerwony.

88. minuta

Korona ponownie przez obronę. Sosnowiec pojedynczo gania za futbolówka. Raczej bez zmasowanego pressingu ale to i tak robi wrażenie na kielczanach. Widać to po stratach w rozprowadzaniu piłki :)

86. minuta

Strzał Korony! Ale za wysoko. Dobra wrzutka z lewej strony jednego z piłkarzy Korony.

86. minuta

Zagłębie wkłada w ten mecz ogromne zapasy energii. Widać, że biegają za każdą piłką i pewnie będzie to widoczne w statystykach.

86. minuta

Krótka wrzutka wybita przed pole karne. Piłka wraca do Forenca.

85. minuta

85. minuta

Sierpina robi wystawkę za mur Łukowskiemu, uderzenie! Piłka niecelna ale po drodze zaczepia jeszcze o nogi piłkarza Zagłębia i kielczanie mają rożny.

85. minuta

Łukowski i Sierpina ustawieni przy piłce. Trzy osoby w bloku, a w polu karnym masa zawodników obu zespołów czeka nap piłkę.

85. minuta

Jest faul! Piłka blisko granic pola karnego. Przy narożniku.

84. minuta

Petrović posłał piłkę do Górskiego, a ten niemal dobrze się z nią zabrał w pole karne. A jednak nie udało się z tego niczego dobrego zrobić.

84. minuta

Korona rozgrywa od obrony.

83. minuta

MOOOOCNO NIECELNE UDERZENIE.

83. minuta

Strzał z dystansu Oliveiry!

82. minuta

Teraz to Sosnowiec atakuje i piłka przekopana na drugą stronę. Lewandowski wywalczył aut.

81. minuta

Korona wymienia się piłkę na własnej połowie. Następnie daleki wykop od Lewandowskiego i strata.

80. minuta

Pawłowski strzela z daleka, ale uderzenie było tak samo smutne jak cała gra obu zespołów w tym meczu.

79. minuta

Gojny znów będzie wrzucał. Tym razem po drugiej stronie z oznaczonego narożnika.

79. minuta

I mamy rzut rożny. Świetna interwencja Forenca. Uderzenie na bramkę. Centrostrzał.

79. minuta

Dośrodkowanie Gojnego...

78. minuta

Petrović ręka niedaleko pola karnego. Baaaardzo niebezpieczna akcja może z tego być.

77. minuta

Podwójna zmiana w szeregach Sosnowca.

76. minuta

Coś w tym jest.

76. minuta

75. minuta

Korona przy piłce na połowie rywala. I strata...

75. minuta

Kielczanie w końcu wzieli się za rozegranie.

74. minuta

To niezwykłe, że tak doskonały mecz jak ten z Wisłą Płock da się przepleść takim meczem jak ten w Sosnowcu :)

74. minuta

Łukowski uderza, ale strzał daaaaleki od bramki.

74. minuta

73. minuta

Dośrodkowanie i uderzenie głową na bramkę Forenca!!! Smoleń prawie pokonał kieleckiego bramkarza. Na szczęście Forenc stanął tutaj na wysokości zadania. Uderzenie nie było mocno, ale z bardzo bliska!

70. minuta

Przy piłce Zagłębie, będzie wznowienie z autu, a tymczasem zmiana - Pawłowski za Bryłę.

70. minuta

Seedorf zatrzymany przez Koronę. Bardzo dużo problemów sprawia kielczanom ten zawodnik.

69. minuta

Dwie zmiany. Petrović oraz Górski za Szpakowskiego i Błanika.

68. minuta

Seedorf z dystansu ale w koszyczek łapie Forenc. Spokojnie i bez problemu.

67. minuta

Kielczanie wybijają i jest rożny. Niebezpieczna akcja! Bardzo niebezpieczna.

66. minuta

Zagłębie szuka swojej szansy. Gojny z ostrego kąta i interweniuje Forenc!!!

65. minuta

Sobczak w polu karnym podaje do Smolenia! Ten uderza... Piłka źle uderzona wylatuje za linię końcową.

64. minuta

Sędzia kartek nie żałuje :) Zaś aut dla Zagłębia... Czyżby Danek źle wyrzucił piłkę? Na to wygląda.

63. minuta

Kielczanie wyrzucają piłkę z autu na wysokości swojego pola karnego.

62. minuta

Sobczak i Malarczyk po kartce.

61. minuta

Akcja Zagłębia przerwana przez Malarczyka. Teraz "Malar" przepycha się z Sobczakiem. Zrobiło się gorąco przy linii autowej.

60. minuta

Sobczak wrzuca, piłka skasowana przez Koronę.

59. minuta

nie poradził sobie z trzema defensorami. Strata.

58. minuta

Zagłębie wrzuca, Forenc wyłapuje i wykop do Lewandowskiego.

57. minuta

Zmiana ewidentnie pod atak, a raczej jego brak. Może Lewandowski odmieni to słabe oblicze żółto-czerwonych na froncie.

56. minuta

Podgórski schodzi, za niego Lewandowski. Zmiana także po stronie sosnowieckiego klubu.

54. minuta

Kielczanie z ogromnymi kłopotami wychodzili spod presji. Piłka wycofana aż do Forenca, który wybił futbolówkę daleko przed siebie.

53. minuta

Danek wrzuca, Podgórski próbuje głową ale nic z tego nie wynika.

52. minuta

Korona przy akcji ofensywnej!

51. minuta

Sosnowiec cały czas przy piłce. Piłki wymieniane są na kieleckiej połowie. Znacznie więcej dzieje się właśnie tutaj. Sosnowiec w defensywie odpoczywa.

50. minuta

Kolejny mocny atak Sosnowca. Aż 5 zawodników ruszyło na bramkę Korony ale kielczanie szybko się poukładali i wyblokowali rywali. Bryła z dystansu! Oj! To uderzenie nie mogło zagrozić Forencowi.

50. minuta

Zagłębie bardzo dynamicznie przerzuca piłkę ze skrzydła na skrzydło. Szukają wejścia w pole karne. Obecnie nie wrzucają, próbują wkroczyć w strefę dla Korony bardzo newralgiczną.

49. minuta

Więcej do powiedzenia ma teraz Zagłębie Sosnowiec mocno wspierane przez tę niewielką grupkę kibiców.

48. minuta

Korona w defensywie.

47. minuta

Sosnowiec mocno zaczął. Podobnie jak w pierwszej połowie.

Strzał zablokowany.

Seedorf uderza z dystansu!

Zagłębie w natarciu. Dynamiczne wejście zablokowane i jest rzut różny. Zebić zablokował wejście.

Pierwsza wrzutka Sosnowca zastopowana przez Koronę.

Zaczynamy!

255. minuta

Oba zespoły już na murawie.

255. minuta

Powolutku wracamy do gry.

255. minuta

255. minuta

Tutaj nawet do przekąski daleko :) Co się będziemy oszukiwać - nie był to wybitny futbol. Dlatego liczymy na lepsza druga połowę. ZNACZNIE LEPSZĄ.

255. minuta

255. minuta

Ciężko się z tym nie zgodzić. A jakie są Wasze wnioski?

255. minuta

Tymczasem przypominamy. Głosujecie i udostępniacie :)

255. minuta

Oba zespoły schodzą do szatni.

Sosnowiec atakuje Koronę. Centra za centrą, niemniej żadna z nich nie była skuteczna. I tym akcentem kończymy pierwszą połówkę. Mecz wyrównany ale poza tym słupkiem, efekty specjalne raczej jak na rybach niżeli w dobrym filmie sensacyjnym :p

1+

Walka w środku pola i faul na zawodniku Zagłębia.

44. minuta

Sierpina wrzuca piłkę na głowę Michała Koja. Ale mocno niecelnie uderzył on na bramkę drużyny miejscowej.

43. minuta

Łukowski do Oliveiry! Ale kasuje tę akcję zawodnik z Sosnowca. Efekt - rzut rożny dla Korony. Było niebezpiecznie, bo jakby Oliveira nie został przyatakowany, wiele mogło się stać.

43. minuta

42. minuta

Jak na razie Korona nie gra jak zespół aspirujący do awansu. Wciąż remis 0:0 i mamy wrażenie, że minimalnie to gospodarze wyglądają lepiej. Koronie przede wszystkim brakuje OKAZJI.

41. minuta

Seedorf wygoniony za piłką i nie daje jej opuścić boiska. Wycofał do kolegów, Gojny po krótkiej wymianie wrzuca ale nikt tego nie finalizuje. Za chwilę kolejna wrzutka gospodarzy, robi się niebezpiecznie!

Sędzia odgwizdał faul. Przewinienie po stronie Zagłębia.

40. minuta

Sosnowiec pod bramką Korony.

39. minuta

Korona dziś odnotowała TYLKO JEDEN STRZAŁ na bramkę rywala. MAŁO!

38. minuta

Daleki wykop Sosnowca, jakby chcieli oddelegować tę piłkę jak najdalej od własnej bramki. Tymczasowo więcej pokładów energii dają z siebie pod działania defensywne.

37. minuta

Sierpina wrzuca ale Bielikow wyciąga się jak struna ku niebu i pierwszy dolatuje do piłki.

36. minuta

Rzut wolny dla Korony. Dość daleko. Kielczanie wznawiają bez celebracji (krótko, po ziemi) i przenoszą się grą pod bramkę rywala.

35. minuta

Wymiana piłek na połowie rywala. Oliveira do skrzydła, a ze skrzydła do środka. Kielczanie przy piłce, ale cały czas wymieniają się nią na wysokości 30 metrów od bramki.

34. minuta

Teraz to Korona zbudowała sobie świetne posiadanie na poziomie 60% ale nic z tego nie wynika.

33. minuta

Sosnowiec zmasował szyki defensywne. Podgórski dostaje piłkę w okolice pola karnego, źle przyjął, próbuje jeszcze wyłuskać pilkę, ale robi to wślizgiem. Nie trafił w piłkę. Faul i żółty kartonik dla niego.

32. minuta

Korona blisko bramki gospodarzy. Dziś dość nietypowy widok.

32. minuta

Akcja niemal sam na sam. Zebić bije się o piłkę z Sobczakiem. Obaj padaja. Już mysleliśmy, że będzie to potraktowane jako przerwanie akcji i czerwoną kartkę dla Zebicia. Ale... sędzia Urban uznał, że to Sobczak faulował Zebicia. Ufffffff!

31. minuta

Piłka w rękach Forenca. I wznawia Korona... Chociaż robi to bardzo źle. Podanie do Zebicia, ten pod presją popełnia błąd, już zawodnik Zagłębia zbiera się na bramkę Forenca ale akcja wyczyszczona przez Koroniarza, który szybciej dobiegł do piłki.

30. minuta

Wrzutka, ale ta spłynęła po głowach kieleckich defensorów. I mamy kolejny rożny.

29. minuta

Malarczyk okrutnie się myli! Chciał przerzucić piłkę nad zawodnikiem drużyny przeciwnej. Ale Sobczak połapał się w tym, zaliczył przechwyt, próbował uderzyć, ale zablokował to Koj. Rożny dla Sosnowca.

28. minuta

Korona próbowała spenetrować rywali na lewym skrzydle. Ale akcja przerwana wybiciem na aut. Po aucie Blanik rozszalał się, wchodził w pole karne, ale nie zmieścił się przy linii końcowej i Sosnowiec zacznie od linii 5. metra.

27. minuta

Faul na Malarczyku w środku pola.

27. minuta

Kielczanie wymieniają się piłką w obronie.

26. minuta

Centra odchodząca, nikt jej nie strącił, ale spadła pod nogi Seedorfa, jednak jego uderzenie nie zagroziło żółto-czerwonym.

24. minuta

Generalnie jak na rybach. Zagłębie zeszło z obrotów, na jakich próbowali zmiażdżyć Koronę w pierwszych minutach. Ale Kielce jakoś nie wciskają kolejnego biegu. Tymczasem kartka dla Zebicia i wolny dla Zagłębia. Do bramki około 27 metrów.

24. minuta

W Sosnowcu niezbyt tłoczno. A szkoda, bo naszym zdaniem powinno się być z klubem na dobre i na złe.

23. minuta

Łukowski faulowany przy linii środkowej.

22. minuta

Gojny wrzuca, piłka mija Forenca, który rzucił się w jej kierunku. Ale futbolówka nie została przecięta tez przez nikogo innego. Wyobraźcie sobie, że przefrunęła na wysokości wszystkich głów wzdłuż linii piątego metra. Nikt tego nie przeciął. I dobrze. Mogłoby być bardzo gorąco.

21. minuta

Malarczyk uprzedził Sobczaka w doskoku do piłki. Jest rzut rożny dla Sosnowca.

20. minuta

Oliveira na spalonym. Musi uważać ten piłkarz, bo kartka będzie dla niego oznaczała pauzę w następnym meczu.

19. minuta

Wrzutka Sierpiny wybita poza pole karne. Sosnowiec gra bardzo przytomnie. Nie widać, żeby to oni walczyli teraz o wydostanie się z dna tabeli.

18. minuta

Faul na Błaniku. 38 metrów do bramki.

18. minuta

DOKŁADNIE TAK.

17. minuta

Teraz nieco spokojniej na boisku. Korona odrabia posiadanie, ale to trochę papierowa statystyka. Nie przekłada się na to, co widzimy na boisku w Sosnowcu.

16. minuta

Podsłuchujemy TV. Ponoć Frączczak wypada na 2-3, a może nawet 4 mecze!

16. minuta

Korona wrzuca piłkę w pole karne, ale sędzia pokazał, że mamy spalony. Jacek Pogórski pośpieszył się z akcją ofensywną.

15. minuta

Akcja na lewym skrzydle - Sierpina do Łukowskiego, odebranie do środka, gdzie Malarczyk posłała piłkę na prawe skrzydło. Aut.

14. minuta

Korona przy piłce. Próbuje budować jakąkolwiek akcję, ale nim Szpakowski zdołał wyprowadzić piłkę za własną połówkę, został skasowany przez Bryłę. I faul dla kieleckiego klubu.

13. minuta

66% posiadania piłki dla Sosnowca. Widać ewidentnie, że Sosnowiec grający szeroko skrzydłami, wywiera na kieleckim klubie ogromną presję. Ale takie ciśnienie nie może trwać wiecznie.

12. minuta

Mocno Szumilas z wolnego. Jednak jego bezpośrednie uderzenie na bramke Forenca było dalekie od ideału. Piłka zdecydowanie nad poprzeczką. Tym razem Forenc mógł odczuć ogromny spokój. A miał już dziś trochę pracy.

11. minuta

Ale nic z niego nie wynika. Forenc od bramki. Teraz kielczanie rozgrywają krótko, niemniej Sosnowiec nie dał im długo przytrzymać się przy piłce, bo zaraz ogromna presja i Korona ratuje się wybiciem. Sosnowiec podszedł pod kielecką bramkę i faul. Sobczak leży. 22 metry do bramki. Niemal w środku boiska. Świetna okazja Sosnowca na oddanie strzału.

10. minuta

Kacper Smoleń uderza w słupek z główki. Otrzymał świetne podanie z głębi pola i przymierzył bardzo dobrze. Oj, było BARDZO BLISKO. Teraz rożny.

10. minuta

SŁUPEK!

9. minuta

Trochę czekaliśmy aż opatrzony zostanie poszkodowany z konfrontacji ze Szpakowskim. ale już bramy.

8. minuta

Łukowski, ale uderzył! Świetne uderzenie na bramkę z dość ostrego kąta. Kamil Bielikow odbijał przed siebie. I piłka wyleciała poza pole karne, a za chwilę Sosnowiec mógł mieć z tego kontrę, ale Szpakowski przytomnie sfaulował rywala i za to dostał żółtą kartkę.

6. minuta

Forenc łapie w ręce piłkę tym samym wyjaśniając sytuację.

5. minuta

Korona próbuje wydostać się spod presji, stara się przechwytywać futbolówkę już w bloku defensywnym rywali, niemniej na razie to Sosnowiec ma optyczną przewagę.

4. minuta

Zagłębie gra bardzo intensywnie. Zarówno w ataku jak i w obronie. Jest motoryka i moc po stronie gospodarzy.

3. minuta

Kielczanie znów musi wyekspediować piłkę daleko od bramki. Była wrzutka ze stałego fragmentu gry, Korona szybko zakończyła spekulacje pod swoim polem karnym.

3. minuta

Na szczęście rzut rożny nie przynosi rywalom Korony żadnych korzyści. Niemniej Zagłębie Sosnowiec zaczyna mocno. Próbuje zasypać  Koronę gradem uderzeń, strzałów p pressingiem.

2. minuta

Sosnowiec z akcją ofensywną. Quentin Seedorf przebiegł przez szerokośc boiska przy polu karnym szukał miejsca do strzału, jednak ostatecznie podał, zaraz centra i wybicie poza linię końcową. A teraz rożny!

POGRÓSKI baaaardzo blisko zdobycia gola. Koroniarz mógł wykorzystać zamieszanie w polu karnym. Kopał się z bramkarzem o piłkę w polu bramkowym, niemniej nie udało mu się przepchnąć piłki za linię bramkową.

GRAMY!

18:01

18:00

OK. Zaczynamy. Kielczanie na żółto-czerwono, zaś Sosnowiec na czarno.

17:58

Zestawienie obu zespołów znajdziecie w zakładce naszego LIVEa. Wiadomo, że Korona zagra bez Adama Frączczaka.

17:57

(Wice)LIDER rozgrywek kontra ostatnie miejsce w tabeli. Zobaczymy, co z tego będzie. Korona tymczasowo nie mają pierwszego miejsca w lidze, niemniej liczymy, że dziś znów to się zmieni.

17:57

Przypomnijmy, że to ostatnie starcie rozgrywane w ramach tej kolejki Fortuna 1. Ligi.

17:56

No to piłkarze wychodzą na boisko. Zaraz się zacznie!

17:55

Czekamy na pierwszy gwizdek sędziego. Czekamy na zawodników obu zespołów. Pogoda dziś nie była zła, choć już wyraźnie chyli się ku końcowi. Piłkarze obu zespołów raczej na pewno nie zmarzną :)

17:54

Zagłębiu oczywiście nie życzymy źle. Ale w tej chwili ma ona z Koroną sprzeczne interesy ;)

17:54

Atmosfera na trybunach sielska. Nie czuć tutaj tego klimatu drużyny, która znajduje się w strefie spadkowej i lada moment zacznie się chwytać każdego rozpaczliwego rozwiązanie, jakie mogłoby ją pognać ku górze.

17:53

17:49

17:47

Co ciekawego działo się przed chwilą? Mniej więcej tak to wygląda w Sosnowcu :)

17:39

17:38

Składy już podane. A teraz pozostaje nam czekać jedynie na pierwszy gwizdek sędziego.

17:38

Oczywiście czekamy na Wasze komentarze i opinie dotyczące dzisiejszego spotkania :)

17:31

Klikamy, głosujemy i UDOSTĘPNIAMY, żeby informacja dotarła do wszystkich zainteresowanych!!!

17:14

17:06

I niestety. Tym razem Frączczak wielkim nieobecnym. Już podczas konferencji przedmeczowej czuliśmy nosem, że coś tu jest nie tak. I potwierdziło się. Oby to tylko jeden mecz nieobecności.