Jakub Łukowski (18')
Jakub Łukowski (52')
Jakub Górski (93')

14:40

DZIĘKUJEMY SERDECZNIE ZA OBECNOŚĆ Z NAMI PRZY TYM MECZU. DLA WAS WARTO TO ROBIĆ. Ale nie uciekajcie z naszego portalu, nabijajcie odsłony i już wkrótce dostaniecie od nas wypowiedzi trenerów i zawodników :)

14:39

BRAWO ŻÓŁTO-CZERWONI. To było ciężkie spotkanie, pełne zwrotów akcji, sporo strzałów leciało na bramki obu zespołów. Kilka nazwisk wpisało się na listę strzelców. Ale ostatecznie to Koroniarze strzelili więcej bramek drużynie przeciwnej. Niech ten sen trwa dalej. Korona wciąż jest niepokonana. Oczywiście porażka nic by nie zmieniła, ale jednak trzymajmy się tej passy tworząc nową historię. Brawo po raz kolejny, bo Korona zasłużyła.

98. minuta

Ale wolny nic tu nie zmienił!!! Korona wygrywa ten ciężki mecz.

98. minuta

RZUT WOLNY DLA PODBESKIDZIA. Z Połowy boiska.

98. minuta

Jeszcze pół minuty do końca. Sędzia doliczył jednak 8 minut. Nieco przedłużył.

97. minuta

Spalony, Sierpina przyłapany. Podbeskidzie od własnej połowy.

97. minuta

Korona przy piłce.

96. minuta

Ten mecz POWOLI ZMIERZA DO KOŃCA. Oby nie wydarzyło się nic głupiego, nieprzewidywalnego.

95. minuta

Lewandowski za Łukowskiego. Gdyby ten mecz rozgrywany był w Kielcach, Łukowski byłby ładnie pożegnany przez kibiców!

94. minuta

Bieroński i Petrović starli się, sędzia dał im po zółtej kartce.

94. minuta

Górski zdjął koszulkę i dostał żółtą kartkę.

94. minuta

Ufffff... Podbeskidzie po raz kolejny wsadza się na wysokiego konia, Korona egzekwuje to w BEZLITOSNY sposób. Wyszło dobrze. Zaczeło się od Oliveiry, który przechwycił piłkę, podał do Łukowskiego, ten do Frączczaka, a kielecka dziewiątka wypuściła Górskiego. Piękny gol.

93. minuta

Brawo Jakub Górski!!! JEST GOL!

92. minuta

Frączczak wypuścił Górskiego. Wydawało się, że za mocno. Ale ten przechwytuje, ogrywa obrońców i strzela gola!!!!!!

92. minuta

Ale sa wypychani przez kielczan. Korona przechwytuje. Strata Podbeskidzia. Głupia strata. Korona rozgrywa!

92. minuta

Piłkę na kieleckiej połowie rozgrywa Podbeskidzie.

91. minuta

Wrzuca Sierpina, piłka uderzona przez Danka nie leci w światło bramki. Wznowi od bramki Polacek.

Łukowski do Frączczaka, przerywa to Podbeskidzie wybijając na rożny. Groźnie bylo.

Aż 7 minut dolicza sędzia.

Wyłapuje Forenc. Całe szczęście.

89. minuta

KOWALSKI-HABEREK NA BRAMKĘ!!!

88. minuta

Mur z niemal wszystkich zawodników.

88. minuta

Wolny dla Podbeskidzia. Sędzia pozwolił grać dalej. Jest stały fragment dla gospodarzy z około 27 metrów. Na wprost kieleckiej bramki. Będzie gorąco. Końcówka meczu.

87. minuta

A teraz dwa faule, jeden po drugim i pytanie, co będzie egzekwowane. Pierwsze przewinienie dla Korony, drugie dla Podbeskidzia :)

86. minuta

Kowalski-Haberek na dobieg do kolegi na dobieg za kielecką obronę, ale sprawę przed polem karnym wyjaśnia Forenc, który wybija piłke główką.

86. minuta

Podbeskidzie gra pozycyjnie na połowie Korony. Scalet wrzuca w pole karne. Ale podanie tak niedokładne, że na orlikach niejednokrotnie grają lepiej.

85. minuta

Za głęboko, prosto w koszyk Polacka.

84. minuta

Faul. Daleko od bramki Podbeskidzia. Korona będzie wrzucać.

84. minuta

58 procent posiadania piłki dla Podbeskidzia.

83. minuta

Panowie, zdałoby się postawić w tym meczu przysłowiową kropkę nad "i".

83. minuta

Korona rusza prawą flanką. Ale znowu - wrzutka i strata. Teraz szansę ma Podbeskidzie. Podanie do Romana, Roman do Bierońskiego, uderzenie i piłka w rękach Forenca.

82. minuta

Kielczanie szukają wolnego pola pod bramką rywala. Gramy cały czas długimi podaniami. Nie próbujemy tej piłki pozycjonować na polówce rywala. Taka taktyka. Czy słuszna? Dwie bramki są. A teraz żółta kartka dla Koja za zatrzymanie akcji rywala... w sposób nieprzepisowy :)

81. minuta

Przechwyt Korony na połowie rywala. Ale kontry z tego nie będzie. Za dużo rywali. Korona wycofuje.

80. minuta

Ostatnia zmiana w Bielsku. Wypych za Mikołajewskiego.

80. minuta

Faul dla Korony i okazja na zmiany. Górski i Petrović za Szpakowskiego i Pogórskiego.

77. minuta

Korona cały czas stara się nękać rywali długimi podaniami za obronę. Ale tym razem nieskutecznie. Chwilę później Koj źle wybił i Korona musiała się ratować przed nawałnica gospodarzy. Udało się oddalić zagrożenie.

77. minuta

Nasze stanowisko. Całkiem ładny ten stadion :)

76. minuta

Dośrodkowanie, Roman próbował zamknąc, ale piłkę strącił zawodnik Korony. Podbeskidzie intensywnie sobie poczynia.

75. minuta

Dośrodkowanie Podbeskidzia zablokowane. Bonifacio fauluje Szpakowskiego. Dał o sobie znać nowy zawodnik na boisku.

74. minuta

A Korona bez zmian jak na razie.

73. minuta

Bieroński, Goku i Bonifacio

Za Frelka, Merebaszwiliego i Gacha.

72. minuta

Ale Korona cały czas przy piłce. Oliveira znalazł Danka na skrzydle, ten do Sierpiny. Wrzutka, piłka do Podgórskiego, uderzenie z głowy, ale niecelnie.

71. minuta

Korona przy piłce, dalekie podanie do Podgórskiego, ale słabo podaje. No cóż. Nie jest to najlepszy mecz tego zawodnika.

71. minuta

Szykują się kolejne zmiany Podbeskidzia.

70. minuta

69. minuta

Uffff! Wybija to jeden z defensorów Korony. A teraz Sierpina po lewym skrzydle niczym TGV, podaje do środka do Łukowskiego. Ale nie - kielczanie traca, Podbeskidzie idą z kontra, jednak za chwilę sami odbijają się od defensywy żółto-czerwonych...

69. minuta

Merebaszwili szuka swojej szansy, wchodzi w pole karne!

68. minuta

Szansa na kontrę Korony Kielce. Ale zagranie do Frączczaka nieco za mocne.

67. minuta

Teraz przy piłce Podbeskidzie.

66. minuta

Wrzutka Korony z daleka, dogranie na lewa stronę, wrzutka, przebijanka, uderzenie na bramkę... i piłka wybita. Z tego zamieszania mogło cos Koronie wyjść. Ale nie wpadło.

66. minuta

Merebaszwili

65. minuta

Kielczanie budują akcję atakiem pozycyjnym. Niemal cały kielecki zespół na połowie rywala. Ale prosta strata i Polacek od bramki.

64. minuta

Sędzia do tego meczu trochę doliczy, ale Forenc już na nogach. Podbeskidzie znów nurkuje w polu karnym Korony, ale tym razem sędzia nie reaguje.

63. minuta

Widzimy, że ten karny wywołał u Was sporo dyskusji.

63. minuta

62. minuta

62. minuta

Przy nim są ją kieleccy fizjo. Rozgrzewa się Marceli Zapytowski, niemniej wierzymy, że tak mocny gość jak Forenc szybko się podniesie.

62. minuta

Forenc leży. Oby nie było nic takiego.

62. minuta

61. minuta

Merebaszwili wrzuca, łapie Forenc, ale gdzieś tam było zderzenie, Polskowski wleciał w bramkarza Korony. Brudny faul. I jest żółta kartka.

60. minuta

No cóż. Korona długo nie cieszyła się ze zdobycia bramki. Szkoda tej sytuacji. Dominik Nowak powinien coś zmienić w kieleckim zespole?

59. minuta

Kamil Biliński zdobywa gola. Forenc wyczuł, ale nie miał szans. Piłka po słupku. 2:2.

57. minuta

Czekamy.

57. minuta

Biliński będzie uderzał. Stoi naprzeciw Forenca.

56. minuta

Ach... Czekamy. Piłka na 11. metrze.

56. minuta

Forenc żółta kartka za protesty.

56. minuta

Rzut karny dla Podbeskdzia. Podgórski faulował.

55. minuta

Asystował Frączczak. KLASYK!

54. minuta

Jak oceniacie występ byłego zawodnika Korony? To był chyba jego premierowy występ. Zgadza się?

53. minuta

Będzie zmiana. Polkowski za Janotę.

52. minuta

Polacek do Scaleta, ALE BARDZO NIEDOKŁADNIE. Przejęcie Koroniarzy, podanie do Łukowskiego i ten wie co zrobić. Rewelacyjne uderzenie z lewy bok. Polacek bez szans. Świetnie i niespodziewanie.

52. minuta

ŁUKOWSKI X2!!!!!!

51. minuta

Piłka w środku pola, Podbeskidzie daje na skrzydło, a stamtąd centra po ziemi i całe szczęscie, że nie uderzyl tego Mikołajewski, bo byłoby 2:1.

50. minuta

Znowu uwolniona Korona. Sierpina i Danek pognali do przodu, Danek przyjął, ale... stracił. Piłka poza linią końcową. Bramkarz miejscowych zacznie z linii 5. metra.

50. minuta

Frączczak uderza!!! Uderzenie z niewygodnej pozycji, zaskakujące, całkiem niedaleko bramki, ale jednak gola z tego nie ma.

49. minuta

Kolejny rożny, bez strzału, ale Korona przy piłce. Oliveira wrzuca, miejscowi na aut. Korona wciąż napiera.

48. minuta

Było uderzenie, Danek wali z główki na bramkę! Obrona i będzie kolejny rożny. Polacek miał sporo problemów.

48. minuta

Sierpina wrzuca.

47. minuta

Korona dalekim podaniem uaktywnia prawe skrzydło. Wycofanie, proba gry pozycyjnej, Danek wrzuca z lewej, blok i rozny.

47. minuta

Podbeskidzie strąca na 5. metr, tam Rodriguez próbuje dotknąć piłki, ale Korona interweniuje.

Rożny dla Podbeskidzia. Korona naciskana wybiła piłkę na rzut rożny.

Oba zespoły bez zmian. I trzeba liczyć na to, że ten mecz się rozrusza w drugiej połowie, ze wskazaniem na żółto-czerwonych :)

OK. Ruszamy po przerwie.

255. minuta

Jak oceniacie pierwszą połowę w wykonaniu żółto-czerwonych? Jak wrażenia? Czego się spodziewaliście?

255. minuta

255. minuta

A tymczasem podrzucamy Wam zdjęcie kieleckich kibiców, którzy są obecni zawsze tam, gdzie MKS gra ;)

255. minuta

Sporo strzałów na bramkę. Podbeskidzie 9, a Korona 6. Można było podciągnąć na 2:0. Korona miała swoje okazje. Ale nie udało się. Co o tym myślicie? Czekamy na komentarze.

To była tak zwana bramka do szatni. Bo od razu po golu sędzia zakończył tę połówkę. SZKODA. WIELKA SZKODA. Ale no nic. Reset w szatni i jest jeszcze kolejne 45. minut.

44. minuta

Podbeskidzie nękało i dostalo nagrodę. Podanie za kielecką obronę górą, na miejscu był Giorgi Merebaszwili, który nie był na spalonym. Uderzenie i mamy 1:1.

42. minuta

Korona rozgrywa piłkę na polu rywala. Teraz wycofanie do obrony. Mądrze próbują kielczanie. Ale Forenc wykopuje do przodu i strata.

41. minuta

Korona po raz kolejny próbuje skrzywdzić Podbeskidzie kontratakiem. Jednak Polacek czujnie dobiega pierwszy do piłki.

40. minuta

Biliński dostaje piłkę na głowę z rożnego, uderza na bramkę Forenca, jednak ten strzał nie był w stanie zaszkodzić Koronie.

39. minuta

Frączczak! Znowu próbuje, szuka podania do ostatniego zawodnika, który oddałby strzał. Ale za długo, zwolnił akcję, tym razem nie zagrał najlepiej do Podgórskiego, ten do futbolówki nie zdążył. A szkoda, to była kontra, która miała potencjał pod zrobienie kolejnej bramki w tym meczu. Teraz próbuje Podbeskidzie i zdobywa rzut rożny.

38. minuta

Frączczak znów aktywnie. Zaliczył przechwyt, podał do Oliveiry, ten posyła piłkę do Szpakowskiego, który zauważył wysuniętego Polacka. Próbuje lobem, ale niedokładnie. Piłka ponad poprzeczką. Ciekawy zamysł, ale na tak wysokiego bramkarza to mogłoby być niewystarczające.

37. minuta

Głupia strata Podbeskidzia pod własną bramką. Przejął Frączczak, podał do kolegi i teraz rozgrywa Korona na połowie rywala. Kielczanie grają pozycyjnie, co się w tym starciu zbyt często nie zdarza. Jest faul, zacznie Podbeskidzie. No coż. Brakuje takiej długiej gry z piłką przy nodze. Kielczanie, ale tez gospodarze, tracą tę piłkę namiętnie. Teraz akcja Podbeskdizia pod polem karnym Korony, ale kielczanin został powalony w ferworze walki o piłkę i to Korona zacznie od faulu.

36. minuta

Gutowski uderzył BARDZO MOCNO na bramkę Forenca z całkiem ostrego kąta i Forenc musiał interweniować. Jest z tego rożny.

35. minuta

34. minuta

O czym tam myśli trener Dominik Nowak?

33. minuta

Wrzutka z wolnego Sierpiny do wolnej strefy w polu karnym. Ale niestety nie było tak NIKOGO. Nawet ludzi z Kielc. Piłka wyjechała poza linię końcową. Polacek zacznie z bramki.

32. minuta

Krótko, potem po ziemi, podanie do Podgrskiego, który miał masę miejsca, ale uderzył to po prostu źle. Szkoda, dobre rozegranie, ale finał słaby.

31. minuta

Bramkarz Podbeskidzia bardzo skuteczny w wyłapywaniu tych wrzutek Korony Kielce. Teraz kielczanie będa mieli rożny.

30. minuta

Centra Danka wylapana przez Polacka.

29. minuta

To był Adam Frączczak. Miałby kolejną asystę na swoim koncie, gdyby tylko Sierpina zrobił z tą piłką to, co należy.

29. minuta

Ależ akcja Korony!!! Sierpina wypuszczony świetnym prostopadłym podaniem, ale Sierpina uderzył obok bramki. Jakby dołożył trochę precyzji, mogłoby być już 2:0.

29. minuta

Kontra zatrzymana na wysokości 20 metrów.

28. minuta

Wrzutka wybita na aut. Danek wyrzuca, rozgrywa piłkę z Sierpiną i kolejny aut. I znowu aut... a teraz strata skutkująca kontratakiem. Robi się niebezpiecznie!

27. minuta

Szpakowski faulowany. Rzut wolny dla Korony z okolicy linii środkowej. Daleka wrzutka.

26. minuta

Faul, Forenc będzie egzekwował na własnej połowie :)

25. minuta

24. minuta

Podbeskdzie nadal na froncie, ale odbijają się od kieleckiej obrony niczym rozpędzony wóz od ściany.

22. minuta

A tak znajomi dziennikarze spędzają dzień w pracy :)

21. minuta

Bielsko rozgrywa, kielczanie bronią.

20. minuta

Korona niemal całym zespołem w polu karnym. Są nękani przez rywali. Ale teraz to Podbeskidzie musi szukać swoich szans, Korona może wypatrywac kontrataku, jak to miało miejsce przed chwilą.

19. minuta

Ale Podbeskidzie oczywiście nie poddaje się kieleckiej kontroli, tylko kontynuuje swój bój o zdobycie wyrównania. Teraz wrzutka, ktorą wyłapuje Forenc. Przytula piłkę do siebie jak najukochańsze dziecko.

18. minuta

Brawo, brawo! Super asysta. Widać było, że to nie jest sytuacja przypadkowa. W pełni zdeterminowani byli kielczanie w tych poczynaniach. Bardzo konkretna akcja. Łukowski zachował zimną krew przy bezpośredniej konfrontacji z golkiperem drużyny przeciwnej. Oj, dobrze, że podpisał nową umowę. Piłkarz, który na pewno przyda się także w ekstraklasie ;) :)

17. minuta

ALEŻ AKCJA!!! Piłka z daleka przed Łukowskego. Typowa laga do przodu Frączczaka do Łukowskiego, a ten w akcji sam na sam ogrywa bramkarza lekkim lobikiem. VAR NIC TU NIE ZMIENIŁ. Jest GOOOOL!

16. minuta

Podbeskidzie z dużym posiadaniem piłki. Gorzej, że to posiadanie odzwierciedla się także dużą ilością wymienionych piłek w kieleckiej szesnastce. Gospodarze mają więcej inicjatywy, grają z większą werwą w ataku. Korona na razie w cieniu.

15. minuta

Janota z rożnego, ale piłka wybita. Teraz jeszcze centra w pole karne, ale Rodriguez bardzo niedokładnie przy strzale.

14. minuta

Forenc dziś ma dużo pracy. A dopiero kwadrans za nami.

13. minuta

Za dużo miejsca miał, ale Forenc broni. Korona ma kłopoty.

13. minuta

Biliński uderza!

12. minuta

Dobre podanie Łukowskiego (piętka), Szymusik zszedł na lewą, uderzył i trochę za słabo. Ale próba niezła.

11. minuta

Szymusik po podaniu Łukowskiego, uderza na bramkę rywali!

10. minuta

Wrzutka Korony, ale za blisko bramkarza, który łapie na raty.

9. minuta

I zaraz kolejna akcja! Defensor Korony wybija piłkę z okolicy 5 metrów, dobija Podbeskidzie, ale piłka leci wysoko nad bramką. Gorąco się robi pod kielecką bramką.

8. minuta

Gutowski z ostrego kąta w Forenca!!! Można sobie tylko wyobrazić, co by się stało, gdyby było z tego podanie do linii.

8. minuta

Wrzutka, strącenie piłki przez Sierpine i strzał z 16 metrów Bilińskiego, który zgarnął tę piłkę. Ale skończyło się na strachu.

7. minuta

Jest wolny dla Podbeskidzia. Trwa narada. Może uderzy Janota.

6. minuta

Miejscowi legitymizują się większym posiadaniem piłki. To nie tylko optyczne wrażenie - mówią nam to także statystyki. Dla Bielska-Białej to niemal 60% przewagi.

5. minuta

Kielczanie próbują się trochę dłużej utrzymać przy piłce, ale no niestety nie wychodzi. To generalnie spora bolączka kieleckiego klubu w tym sezonie. Chociaż... w sumie to jest bolączka całej polskiej piłki.

5. minuta

Jeszcze Danek próbował z dystansu, ale piłka WYSOKO ponad bramką.

4. minuta

Ale teraz strata! Korona przy piłce. Piłka zdobyta po prawej stronie. Centra do środka, ale radzą sobie z tym gospodarze. Futbolówka oddelegowana.

3. minuta

Korona z autu. Danek robi daleki rzut. Ale cały czas kielczanie są nękani przez gospodarzy. Podbeskidzie przy piłce niemal cały czas.

2. minuta

Podbeskidzie znów próbuje ugryźć Koronę. Piłka w środku pola karnego zabłądziła, wypatrzył to zawodnik miejscowych, próbował dobiec, ale uprzedził go Forenc, który złapał piłkę w ręce.

Gach wrzutka w pole karne Korony, ale na posterunku jeden z defensorów kieleckiego zespołu. Dobra wrzutka, ale zabrakło gospodarzom szczęścia.

0. minuta

Zaczęli!

12:42

Sierpina odebrał koszulkę za 154 spotkania w Podbeskidziu. A ile ma w Kielcach? Pamiętacie? :)

12:41

Kielczanie w swoich nominalnych trykotach. Na żółto-czerwono przyjdzie Koroniarzom mierzyć się na obcym terenie w Bielsku-Białej. Trochę trzeba było czekać na miejscowych, ale są. Pewnie długa przemowa, motywowanie zawodników itd. W pierwszym składzie jest Michał Janota. Ten również swoje w Kielcach pograł. Ale nie da się oprzeć wrażeniu, że w stolicy województwa świętokrzyskiego nie rozwinął swoich skrzydeł. Stać go było na więcej.

12:39

Koroniarze już na boisku. Czekamy na drużynę gospodarzy i zaczynamy!

12:29

Wielka szkoda. Ale w tym wszystkim mamy nadzieję, że to decyzja wyłącznie trenera Nowaka i po drodze nie stało się nic, co mogłoby nas jeszcze zaskoczyć.

12:25

A to kolejna postać, która wiąże Podbeskidzie z Koroną Kielce :)

12:19

O i bardzo ładnie. Sierpina to ość, którego ceni się nie tylko w Kielcach!

12:19

Podbeskidzie z dorobkiem dwunastu punktów zajmuje 4. miejsce w tabeli. W ostatniej kolejce odnieśli pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie pokonując 1:0 GKS Jastrzębie. Do drużyny z Bielska dołączył w środę argentyński wahadłowy, Ezequiel Bonifacio, który spotkanie z kielczanami rozpocznie z perspektywy ławki rezerwowych. Poza argentyńskim obywatelstwem zawodnik posiada również włoski paszport. W Argentynie na najwyższym szczeblu rozgrywek zaliczył 100 spotkań.