Debiut Błanika jeszcze nie dziś. Nowy nabytek Korony poza kadrą na mecz z Podbeskidziem

11-09-2021 11:26,
Michał Gajos

To był intensywny tydzień dla Dawida Błanika. Ostatecznie saga transferowa na linii Kielce – Nowy Sącz doczekała się szczęśliwego zakończenia. Teraz już oficjalnie świeżo upieczony zawodnik Korony będzie mógł rozpocząć nowy rozdział swojej kariery. Jednak na debiut w nowej koszulce jeszcze poczeka. Skrzydłowy nie znalazł się w kadrze żółto-czerwonych na mecz z Podbeskidziem.

Teoretycznie nic nie stało na przeszkodzie jego ewentualnego występu. Pomimo zawirowań transakcyjnych gracz nie przerwał treningów na pełnej intensywności i był do dyspozycji trenera Nowaka. – Czy zagra w sobotę? Wszystko zależy od sztabu szkoleniowego – informowała wczoraj Daria Wollenberg, rzecznik prasowy klubu.

Przypomnijmy:

24-latek podpisał kontrakt z Koroną ostatniego dnia letniego okienka transferowego. Kielecki klub wykupił go z Sandecji, aktywując klauzulę odstępnego, wynoszącą nieoficjalnie 60 tys. złotych, ale małopolski klub zakwestionował ten ruch, sugerując, że zostały złamane przepisy prawne. Przez ostatnie dni toczyły się mediacje, w które zaangażował się PZPN. 

Impas trwał aż do piątkowego popołudnia, kiedy nadeszły dobre informacje. - Dawid Błanik został wyrejestrowany z Małopolskiego Związku Piłki Nożnej. Następnym krokiem będzie zarejestrowanie go przez Koronę. Czy zagra w sobotę? Wszystko zależy od sztabu szkoleniowego - poinformowała Daria Wollenberg, dyrektor ds. komunikacji i rzecznik prasowy kieleckiego klubu.

Mimo że Błanik nie był oficjalnie uprawniony do gry w Koronie, miał już czas poznać kolegów i drużynę, z które regularnie trenował, ponadto wystąpił też w sparingu z Radomiakiem. 

Początek meczu Podbeskidzie - Korona o godz. 12:40. 

fot. Grzegorz Ksel

Projekt i wykonanie: CK Media Group