6:2 (3:0)

Filipe Oliveira (46')
Marcin Szpakowski (79')

20:57

Zabolało. 6:2 to końcowy rezultat tego spotkania. Korona zagrała fatalną pierwszą połowę i niezłą część drugiej połowy. Ale to zdecydowanie za mało, żeby cokolwiek tutaj ugrać pozytywnego. Z kolei Nieciecza zagrała bardzo udane zawody i zrobili wszystko, żeby zaznaczyć Koronie jej miejsce w szeregu. Osobińskiego nie ma co obwiniać za te straty, zwłaszcza, że na wynik pracuje cały zespół. Po kieleckiej strony było kilka pozytywnych akcentów, ale no cóż - wynik mówi sam za siebie. Wyrok może być tylko i wyłącznie bezlitosny. Tak samo jak i gra Korony dla oczu fanów i kibiców. Dziękujemy serdecznie za uwagę.

Odnotujmy:

Jakub Pek za Adama Radwanskiego i Kacper Janiak zmienia Romana Gergela.

No jest po meczu, chociaż jest do rozegrania jeszcze kilka minut. Korona wyraźnie odpuściła. Nieciecza się bawi.

Bardzo ciężki okres dla Korony Kielce. Sędzia doliczył 3 minuty.

Nieciecza pokazała Koronie miejsce w szeregu.

A był nadzieje, chociaż na lepszy występ w drugiej połowie i faktycznie tak było. Ale to zostało zatarte przez te bramki. No niesamowite, co tutaj się dzieje.

Fatalnie!

TO JEST NIEMOŻLIWE. Roman Gergel BRAMKA. Szybka i składka akcja gospodarzy. Podanie na środek przed polem karnym, Gergel oszukał defensywę jednym ruchem, oddał strzał i gol. A wszystko zaczęło się od straty. Osobiński bez szans.

No nieźle. Korona wyraźnie uśpiona. Teraz to już ciężko będzie nawet o 1 punkt. Dośrodkowanie, piłka spadła na czwarty metr i cóż. Tam Bezpalec bez problemu.

Michal Bezpalec gol! Mamy 5:2...

Thiakane ciągnie piłkę, podaje do Łysiaka, ale niedokładnie.

Naszym zdaniem nie ma co palić tej Korony na stosie niezadowolenia. Ten sezon jest spisany na straty i w zasadzie niepotrzebnie ten balonik został w pewnym momencie napompowany w połowie sezonu. Przed obecnym trenerem sporo pracy, kompletowanie nowego składu i trzeba liczyć na więcej.

Korona próbuje, ale jednak na tablicy wciąż dwie bramki mniej. Z drugiej strony dawno nie widzieliśmy tylu bramek w jednym meczu. Szkoda oczywiście, że tyle bramek wpuściła akurat Korona.

Aut dla gospodarzy.

Piłka za linią końcową. Niby Podgórski tam odpychał zawodnika miejscowych, ale zamiast faulu jest gra od bramki.

Nieciecza atakuje.

Łysiak za Rybusa.

Cały czas są tutaj wybijani z rytmu przez piłkarzy gospodarzy.

Korona w ofensywie.

Szpakowski chwalony za ten strzał. Pięknie wyszło. Oby takich więcej.

Podgórski będzie pewnie uderzał bezpośrednio... Jednak nie. Piłka w mur po uderzeniu bodaj Łukowskiego. Ta akcja mogła się jeszcze rozwinąć, ale tam chyba mieliśmy faul na jednym z zawodników Niecieczy.

Ale ten mecz nam skacze z bramki na bramkę. Korona nie poddała się. I bardzo dobrze. A teraz stały fragment gry dla Korony pod polem karnym Niecieczy.

GOOOOOL! NIEWIARYGODNY STRZAŁ TEGO MŁODEGO ZAWODNIKA. UDERZENIE Z DYSTANSU, JAKIEŚ 22 METRY. ŁADNIE!

Próbujemy powolną akcją pchać tę piłkę przed siebie. Strzał z dystansu Szpakowskiego...

Korona przy piłce.

No to teraz to jest naprawdę ciężko.

Piotr Wlazło po raz kolejny.

No i mamy karny... dla Niecieczy. Thiakane interweniował bardzo niefortunnie. No nie!!!

Jednak nic z tego nie wychodzi. Niemniej Bruk-Bet cały czas w natarciu. Korona biega, stara się i próbuje dojść na kontakt, ale to nie takie proste.

Atak za atak. Najpierw Korona męczyła Niecieczę, a teraz jest zmiana. Nieciecza na połowie Korony.

Sebastian Bonecki - Pawel Zyra i Michal Bezpalec - Samuel Stefanik.

Płaska wrzutka, zawodnik Niecieczy próbował ją przebić piętką w środek pola karnego, ale nie przeszła. Korona opanowała sytuację.

I jest rzut rożny. Szarek wybił za końcową.

Aut dla Niecieczy.

Nieciecza blisko zdobycia bramki!!! Na szczęście mylą się. Osobiński od bramki.

Szybkie przeniesienie akcji, ale Korona na spalonym. Bramkarz gospodarzy od własnej bramki.

Nie za długo utrzymali się przy piłce. Od rzutu wolnego Korona.

Nieciecza przez tył.

Wracamy do gry. Po tym faulu, gdzie musieli interweniować medyczni.

Zdecydowanie, ten pan ożywił grę Korony.

Filipe Oliveira żółta kartka.

Bruk-bet przed świetną szansą. Ale nikt nie zamknął tego.

Nieciecza przez tył. Ale tracą przy pierwszej próbie ataku piłkę.

Korona wyraźnie próbuje stanąć na nogi. Ambicje w tej połowie znacznie większe. Należy docenić.

Piłka jednak nie poleciała w bramkę.

Thiakane uderzył z rożnego!

Rybus dostał piłkę z głębi pola, uderzył!!! Szkoda, że poleciał rykoszet. Bramki nie ma, jest rzut rożny dla Korony.

Rożny: wrzutka na krótki słupek, uderzenie Włazło, ale wysoko ponad bramką. Jednak do uderzenia doszedł. Niebezpiecznie!

Podgórski wybija piłkę na rzut rożny.

Wrzutka z prawej flanki.

Rzut wolny dla Bruk-Betu i żółta kartka dla Podgórskiego.

Korona wyłącza akcję ofensywną Niecieczy dzięki dobrej grze w obronie.

Co tutaj się stało? :D

Jakby ten drugi gol wpadł, to mielibyśmy powrót z martwych. Czy tak się stanie?

Nieciecza szuka kontrataków, ale te są zduszane w zalążku. Więszkość gry toczy się na stronie gospodarzy. Teraz aut dla Korony na wysokości pola karnego.

Korona wciąż w natarciu. Nie dajemy pograć Niecieczy.

Zebić nie poradził sobie z naporem rywala, ale ten atakując na piłkę sfaulował Zebicia. I jest spod bramki Korony.

Thiakane ciągnie grę do przodu. Ale niedokładnie i strata.

Zmiana. Hubinek za Biedrzyckiego (strzelca gola).

Zawodnik Niecieczy opatrywany. Czekamy na wznowienie gry.

Na początku drugiej połowy mieliśmy dwie zmiany. Radykalne rotacje w zestawieniu Korony.

Thiakane za Szymusika i Szpakowski za Pervana.

Teraz aut Korony na wysokości pola karnego gospodarzy.

Wrzutka Korony z lewej, próba podania do Szpakowskiego, ale zablokowane.

Korona więcej biega, stara się, próbuje. W zasadzie ma niewiele do stracenia. Oby ta zdobyta bramka zmieniła dużo.

Obrazek z końca pierwszej połowy. Resztę już znacie.

OSOBIŃSKI BRONI. Piłka w jego rękach. Na szczęście nie ma kolejnego gola.

Korona w ataku. Próbuje się przebić, ale piłkę traci Gąsior i mamy kontrę.

No dobra. Gramy dalej. Oby to był dobry prognostyk.

Podgórski świetnie to rozegrał, zagrał piłkę w pole karne, gdzie Oliveira już czekał na swoją szansę. Ta wykorzystania.

FANTASTYCZNE ROZPOCZĘCIE!!! Filipe Oliveira zdobywa bramkę. Mocne wejście!!!

No to wracamy do gry.

Ale kara. Ale mecz... No cóż. Te 45 minut wyraźnie pokazały dlaczego Nieciecza gra o PKO Ekstraklasę, a Korona praktycznie się z tą szansą pożegnała. Przykro było to oglądać, niemniej czekamy na rozwój wydarzeń w drugiej połówce. Trener Dominik Nowak będzie miał w szatni sporo pracy, by pobudzić swoich zawodników do walki.

No i nie. 3:0 do szatni. Koniec pierwszej połowy. Piotr Wlazlo spokojnie w prawy róg Osobińskiego.

CO tu się dzieje. Będzie bramka do szatni? Czy ten pan sobie poradzi?

No to rzut karny dla Niecieczy...

Posiadanie w tym meczu mówi niemal wszystko. Nieciecza miażdży Kielce.

Tutaj już raczej nic się nie stanie, przynajmniej w tej połowie.

Sędzia doliczył 2 minuty.

Pogórski gonił piłkę w polu karnym, ale golkiper miejscowych szybszy.

Nieciecza gra na niskim ryzyku. Korona musi biegać, żeby ten mecz wybiegać. innego wyjścia nie ma.

Kielczanie próbują pozycyjnie, podanie poleciało do Podgórskiego, ale piłkarz był na spalonym. Korona traci piłkę.

Była próba strzału, ale nie udolna. Jednak Korona cały czas w natarciu.

Teraz akcja Korony.

Nieciecza zrobiła w tej połowie niemal dwa razy więcej niebezpiecznych ataków.

Osobiński daleko w pole.

Korona próbowała wykorzystać błąd gospodarzy. Było blisko, ale skończyło się na faulu Koroniarza przed polem karnym miejscowych.

Wybite w aut. Nieciecza wciąż przy piłce.

Dośrodkowanie Niecieczy.

Tutaj było przewinienie jednego z Koroniarzy. Sędzia mógł pokusić się na wskazanie wapna. Jednak do tego nie doszło.

Zagotowało się w kieleckiej bramce. Korona wybija bezpańską piłkę, ale było gorąco.

Nieciecza wznowiła.

Posiadanie piłki dla gospodarzy sięga 66% procent. Teraz mamy przerwę w grze. Koroniarze potrzebują interwencji medyków.

Termalica w natarciu.

Oj ten pan nie ma dziś łatwo.

Uderzenie obronione. Ale Korona jakby się przebudziła. Coś się zadziało.

Szymusik strzał!!!

Zebić do Pervana, Oliveira, dośrodkowanie w pole karne gdzie jest Gąsior. Ten oddał strzał, ale rywale to zablokowali i mamy rożny.

I znowu za wysoko, niedokładnie. No nie chce się wierzyć.

Rożny!

Pogórski!!!! Blisko, blisko, ale nie trafił w bramkę. Obronił bramkarz gospodarzy. Mamy rożny.

Teraz Korona przy piłce.

Nieciecza kontroluje piłkę.

Przewaga jest wyraźna.

:( Ciężko się czasami nie zgodzić.

Gospodarze mają 63% posiadania piłki. Nooo różnica poziomów widoczna gołym okiem.

Słabe dośrodkowanie z lewej strony Korony Kielce. Nie ma kontry, Nieciecza od bramki.

Korona znów przy piłce na połowie rywala.

Teraz Korona próbuje nieco podkręcić tempo. Ale niewiele z tego wynika, bo Nieciecza zaraz w kontrataku.

Dośrodkowanie na 13. metr, główka zawodnika z Niecieczy, broni Osobiński, dobitka w słupek i potem w zamieszaniu futbolówka została oddelegowana na dalsze metry. Uffff.

SŁUPEK! Było blisko i mielibyśmy 0:3.

Korona musi pokazać charakter, żeby odwrócić losy tego starcia. Ale na razie charakteru tutaj za dwie ekipy dostarcza Nieciecza.

Zawodnik gospodarzy faulowany pod swoim polem karnym. Weszła ekipa medyczna.

Od czasu do czasu zerkamy na to, co się dzieje na Twitterze.

Jest napięcie!

A teraz strzał Korony!!!

Ale nad bramką.

Śpiewak nie opanował piłki w polu karnym. Gdyby tak się stało, byłoby 1 na 1 z Osobińskim.

Nieciecza w polu karnym Korony.

Nieciecza 14 niebezpiecznych ataków do 6 Korony Kielce. To pokazuje, kto tutaj rządzi.

Nieciecza gra przez tył. Nigdzie się nie śpieszy. Ale też próbuje kolejny raz zagrać daleką piłkę na przód i w ten sposób szukać swoich szans na bramkę. Ustalmy, że w takiej sytuacji ryzyko szybkiego kontrataku jest znikome.

Korona ma problem z grą po ziemi, więc próbuje robić to górą. Kilka podań i strata. Teraz futbolówka po stronie Bruk-Betu.

Korona zepchnięta do defensywy. Nieciecza cały czas rozdaje karty. Teraz piłka na ich połowie, próbują wciągać kielczan, ale ci nie kwapią się do tego.

A teraz kolejna akcja Niecieczy! Panicznie futbolówkę wybija Osobiński. Co tutaj się dzieje! Gospodarze chcą skończyć ten mecz w pierwszych 20 minutach.

Rzut wolny, strącenie piłki w polu karnym przez Biedrzyckiego i mamy 2:0.

To będzie bardzo ciężki mecz Korony. Posiadanie kolosalnie na korzyść miejscowych. Na razie, poza strzałem w szóstej minucie, Korona nie stwarza większego zagrożenia.

Radość w pełni uzasadniona.

No to nie układam nam się ten mecz idealnie. Nieciecza jest bardzo zmotywowana, żeby nie stracić swojej pozycji na zapleczu ekstraklasy. Widać, że swoje ambicje stara się egzekwować bardzo konsekwentnie.

Adam Radwański oddał strzał z 17. metra! I mamy bramkę dla gospodarzy. Świetny strzał z lewej nogi. Osobiński praktycznie bez szans.

Nieciecza – wieś w Polsce położona w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim, w gminie Żabno. Wieś położona jest w dolinie Dunajca. Liczba ludności - 723 osoby. W 1984 roku powstały Zakłady Wyrobów Betonowych Krzysztof Witkowski – ręczna produkcja płyt chodnikowych, krawężników, pustaków, chodników, kręgów i rur betonowych. W 1992 roku firma zmieniła nazwę na Bruk–Bet.

Czyli tak w telegraficznym skrócie :)

Teraz przy piłce Nieciecza.

No to postraszyliśmy rywali intensywniejszym momentem. Nieźle. Ale wisienki na torcie brak.

Z kornera nic nie wyszło. Ale piłka w grze. Strzał z dystansu Podgórskiego, jednak piłka odbiła się od innego Koroniarza i Bruk-Bet zacznie z autu.

Kielczanie na wysokości pola karnego przerzucili piłkę z lewej na prawą flankę, tam dostał ją Podgórski i próbował wejść głęboko w pole karne, ale jego starania dały Koronie tylko rożny.

Kontra Korony!

Gospodarze przy akcji, wrzutka w pole karne, ale główkuje to szczupakiem Szymusik.

Z autu nic nie wyszło. Piłka poza linię końcową i gramy od bramki Niecieczy.

Korona aut na połowie Niecieczy. Powolutku odbudowujemy posiadanie, ale miejscowi cały czas mocni w tym elemencie gry.

Zejście Pervana, uderzenie prawą nogą i bramkarz łapie. Ale pierwszy strzał odnotowany.

Obecnie nr 1!

Bruk-Bet Termalica wyraźnie chce tu pokazać, kto jest gospodarzem.

Korona wybija. Próba kontry, ale gospodarze czujnie niszczą ją w zalązku.

Rożny dla Niecieczy.

Na razie lider w natarciu. Prowadzą grę i szukają swoich szans.

Wystartowaliśmy!

18:47

Jak widać na załączonym obrazku, my już na miejscu i szykujemy się do kolejnego spotkania z udziałem Korony Kielce!

18:47

10:46

Zapraszamy na naszą relację NA ŻYWO. Początek meczu o godz. 19:00.