Puszcza Niepołomice

19:02

Już teraz zapraszamy Was na CKsport.pl na pomeczowe materiały. Dziękujemy za uwagę i życzymy dobrego wieczoru! Do usłyszenia już za tydzień - wtedy Korona zagra z wiceliderem tabeli - Górnikiem Łęczna.

19:01

Bardzo ważne zwycięstwo Korony Kielce! I duża ulga. Żółto-czerwoni skromnie pokonują Puszczę Niepołomice, która w drugiej połowie mocno szukała bramki wyrównującej. To pierwsza wygrana Korony w 2021 roku.

95. minuta

KONIEC MECZU!

94. minuta

Wracamy do gry. Kozioł wyskakuje w powietrze i chwyta piłkę po dośrodkowaniu.

93. minuta

Wyglądało to bardzo groźnie. Senegalczyk uderzył plecami o murawę. Przybiegł nawet Marek Kozioł, który stara się dodać napastnikowi Korony otuchy w końcówce meczu. Pomagają mu masażyści.

92. minuta

Zderzył się Thiakane z Uwakwe. Chwila przerwy w grze. Jest potrzebna pomoc masażystów.

91. minuta

Trzy minuty doliczone do drugiej połowy meczu.

Odliczamy już minuty do końca.

89. minuta

Zmiana w końcówce. Paweł Łysiak zastępuje Marko Pervana.

88. minuta

Było groźnie! Marcin Stefanik uderzył piłkę tuż obok słupka bramki Marka Kozioła! Kapitan Korony stał jak wryty. Mógł być remis.

86. minuta

Puszcza już niemal całym zespołem na połowie Korony.

86. minuta

Podgórski założył "siatkę" rywalowi. Sprytnie.

85. minuta

Trener gości wykorzystał już wszystkie zmiany. Kamil Kuzera tylko jedną.

84. minuta

Kolejne zmiany w zespole gości. Na murawie pojawia się Michał Czarny i Michał Klec. Zmieniają Michała Rakoczego i Karola Knapa.

82. minuta

Szymusik dośrodkowuje do Thiakane, a Senegalczyk uderza głową obok bramki.

80. minuta

Mocno żyje tym meczem Tomasz Tułacz. Zachęca swoich podopiecznych do jeszcze mocniejszych ataków. Puszcza walczy o remis, Korona się broni.

79. minuta

W drugich połowach Puszcza strzela w tym sezonie znacznie więcej bramek, niż w pierwszych. Cztery z nich zdobyła właśnie w ostatnim kwadransie.

78. minuta

Puszcza stawia na atak. Warto odnotować, że Spławski, który zajął miejsce w ataku obok Radionova, gra w specjalnej masce ochronnej.

77. minuta

Podwójna zmiana w zespole trenera Tomasza Tułacza. Na boisku pojawiają się Łukasz Spławski i Nigeryjczyk Ifeanyi Uwakwe. Na ławce są już Sebastian Gorski i Jakub Serafin.

76. minuta

Na spalonym złapany Jacek Kiełb.

75. minuta

Pozostał kwadrans. Puszcza jest zdeterminowana, aby odrobić wynik meczu.

74. minuta

Thiakane zamykał dośrodkowanie strzałem głową, ale uderzył ponad poprzeczką.

73. minuta

72. minuta

Na boisku pojawia się Jacek Kiełb. Zmienia aktywnego dziś na boisku Jakuba Łukowskiego.

71. minuta

Żółtym kartonikiem ukarany Grzegorz Szymusik. To jego kartka nr 4 w tym sezonie, co oznacza, że za tydzień będzie pauzować.

70. minuta

Jakub Łukowski złapany na ofsajdzie.

69. minuta

Spieszy się gościom. Trener Tomasz Tułacz domaga się, aby arbiter reagował, kiedy kielczanie próbują grać na czas.

68. minuta

Dośrodkowanie, a piłkę wybija Filipe Oliveira. Bez zagrożenia.

67. minuta

Faulowany Szymon Kobusiński głośno krzyknął z bólu. Będzie rzut wolny z dogodnego miejsca. Dwuosobowy mur kielczan.

65. minuta

A jak Wam się ogląda mecze w takiej rzeczywistości?

64. minuta

Pierwsza zmiana w Puszczy. Na boisku pojawia się najlepszy strzelec gości - Jewhen Radionov. Zmienia Mateusza Wyjadlowskiego.

63. minuta

Pervan dośrodkowuje i bronią w powietrzu rywale.

62. minuta

Jest druga kartka dla rywali. Ukarany Mateusz Wyjadlowski.

61. minuta

Było groźnie! Dośrodkowanie na długi słupek, tam walka o piłkę Hladika z Thiakane i futoblówka wychodzi za linię boczną. Wcześniej minął się z nią Marek Kozioł. Rywale reklamowali jeszcze rzut karny, ale sędzia wszystko widział z bliskiej odległości i wydaje się, że podjął dobrą decyzję.

59. minuta

Puszcza mocno napiera. Ma kolejny rzut rożny, który rozgrywa krótko. Po faulu piłkarze Tomasza Tułacza wywalczyli rzut wolny na prawej stronie boiska.

58. minuta

A po nim z kontrą wychodzi Korona! Filipe Oliveira podał za plecy Łukowskiego i cała akcja straciła na tempie. A szkoda, bo to mogła być akcja bramkowa.

56. minuta

Puszcza ma kolejny rzut rożny.

55. minuta

Faulowany przez Thiakane był Knap i Senegalczyk dostaje słowną reprymendę od arbitra.

54. minuta

Bardzo nieudane dośrodkowanie aktywnego dzisiaj Sebastiana Górskiego z lewej flanki boiska.

53. minuta

Kozioł chciał uruchomić Łukowskiego szybką kontrą. Nowy zawodnik Korony jest szybki - to prawda - ale tym razem uprzedził go obrońca.

52. minuta

W drugiej połowie lepsze tempo. Szymusik przerywa akcję rywali. Puszcza wznawia od autu na wysokości pola karnego.

51. minuta

Podgórski przechwycił piłkę i pognał z kontrą. Udany wślizg Marcina Stefanika zatrzymał akcję.

49. minuta

Puszcza od początku drugiej połowy ustawiona wyżej w ataku. Uderzał przed chwilą Knap, jednak bardzo niecelnie.

48. minuta

Filipe Oliveira próbował strzelać, ale został zablokowany.

47. minuta

Kobryń przerwał atak Sebastiana Górskiego skrzydłem.

47. minuta

W składach obu zespołów bez zmian.

Ruszyli! Zaczęła się druga połowa.

0. minuta

A Wy jak tam? Nie śpijcie, jest dobrze!

0. minuta

0. minuta

255. minuta

Trzeba przyznać, że nie było to najbardziej emocjonujące 45 minut w historii Suzuki Areny. Gra szarpana, sporo niedokładności, mało strzałów. Ale Korona ma przewagę - i to nie tylko w posiadaniu piłki, ale także w wyniku. Dobrze, że żółto-czerwonym udało się strzelić tę bramkę, bo w drugiej połowie powinno im się grać znacznie łatwiej.

255. minuta

Koniec pierwszej połowy. Korona - Puszcza 1:0.

47. minuta

Kielczanie mieli jeszcze okazję. Najpierw Łukowski został zablokowany przez obrońcę, potem strzał Oliveiry był niecelny i po rykoszecie piłka wyleciała poza boisko.

Korona szła z kontrą. Złe podanie Łukowskiego zwolniło całą akcję.

Sędzia dorzuca minutę do pierwszej połowy.

43. minuta

Pervan ograł rywala i oddał strzał. Wprost do koszyczka bramkarza Puszczy.

41. minuta

Korona chce iśc za ciosem. Strzał Lisowskiego broni Mateusz Górski.

40. minuta

Kielczanie mogą teraz dyktować warunki. Mają korzystny wynik. Puszcza musi ruszyć do przodu.

39. minuta

Dośrodkowanie Łukowskiego w pole karne, tam piłkę zgrywa Łukowski, a całą akcję z najbliższej odległości zamyka Grzegorz Szymusik! Jest duża radośc i chyba też ulga! Kielczanie z przebiegu gry mieli przewagę, a teraz udokumentowali ją bramką.

38. minuta

GOOOOOOOL DLA KORONY! Jej autorem Grzegorz Szymusik!

37. minuta

Podgórski próbował dośrodkować i został zablokowany przez Ivana Hladika.

36. minuta

Kolejny rzut rożny bity przez Koronę pada łupem rywali.

35. minuta

Mocny strzał Pervana. Gdyby leciał w bramkę, mogłoby być 1:0.

32. minuta

Jakub Łukowski zaprezentował ruletę Zidane'a przy linii bocznej.

31. minuta

Widać, że obie drużyny nie chcą stracić dziś bramki. Nikt nie ryzykuje, piłka rozgrywana spokojnie między obrońcami. Wolno wyprowadzane ataki. Może w drugiej połowie będzie więcej emocji.

30. minuta

Pół godziny na zegarze, a na boisku niewiele się dzieje. Korona ma 58% posiadania piłki.

28. minuta

Erik Cikos zwija się z bólu i potrzebuje pomocy fizjoterapeutów.

27. minuta

Podgórski nabija rywala i od bramki wznowi Kozioł.

26. minuta

Sebastian Górski wpadł z piłką w pole karne i uderzył... w aut. Polska liga :)

25. minuta

Kielczanie zażegnali zagrożenie po wrzucie z autu.

24. minuta

Oliveira zabrał się z piłką, wszedł między dwóch rywali, ale zabrakło mu szybkości i zanotował stratę.

23. minuta

Z centrą Wyjadłowskiego poradzili sobie w zamieszaniu podbramkowym kielczanie.

22. minuta

fot: Grzegorz Ksel

21. minuta

Sporo Korona gości pod bramką Puszczy. Ale wszystko to odbywa się do 30. metra. Dalej szczelnie bronią rywale, kielczanie nie mogą się na razie przedrzeć.

20. minuta

Piłkę atakował w powietrzu Thiakane, ale zabrakło mu centymetrów, aby wykończyć tę akcję. Potem ucierpiał jeszcze jeden z rywali - mamy przerwę w grze.

19. minuta

Pervan dośrodkowuje na długi słupek, piłkę wybijają goście. Będzie rzut rożny dla Korony

18. minuta

Erik Čikoš faulował Pervana i ogląda żółtą kartkę. Będzie dobra okazja dla Korony blisko pola karnego.

17. minuta

Marcel Gąsior przerwał kontratak rywali.

16. minuta

Obrazek podobny do poprzedniego meczu. Korona utrzymuje się przy piłce, rywale schowani na własnej połowie.

15. minuta

Kontra Korony. Kończył ją strzałem Podgórski, ale pocelował niecelnie.

14. minuta

Zerkamy na ustawienie taktyczne Korony. To faktycznie ustawienie z czterema obrońcami. Wspomaga ich Marcel Gąsior, który się cofa. Najbardziej wysunięty jest Jakub Łukowski, pomaga mu Emile Thiakane.

13. minuta

Kielczanie chwilę dłużej pograli piłką. Puszcza wycofana, czeka na kontry. Na razie bez większych emocji pod bramkami.

11. minuta

Długa wymiana w powietrzu pomiędzy piłkarzami obu drużyn. Korona atakuje prawą stroną, a Puszcza wychodzi z kontrą. Tym razem Wyjadłowskiego zatrzymują obrońcy.

10. minuta

Rożny rożny Korony nie przynosi zagrożenia.

9. minuta

Pierwsza groźna akcja Puszczy Niepołomice! Kontra lewą flanką, dośrodkowanie, piłka spada do zamykającego akcję Mateusza Wyjadłowskiego, którego zatrzymuje Marek Kozioł!

7. minuta

Jakub Łukowski faulował Jakuba Serafina i to Puszcza ma teraz stały fragment. W pierwszych minutach dużo niedokładności.

6. minuta

Podgórski zatańczył z piłką w narożniku, Korona ma aut na wysokości pola karnego.

5. minuta

Piłka lekko dośrodkowana w pole karne, tam jeszcze przedłużył ją jeden z zawodników gości i złapał futoblówkę Marek Kozioł.

4. minuta

Pierwszy rzut rożny dla Puszczy Niepołomice.

3. minuta

Spotkanie sędziuje Mariusz Korpalski z Torunia, na liniach Piotr Szubelski i Katarzyna Wójs.

2. minuta

I tak jak zapowiadaliśmy - Korona gra czwórką obrońców.

Ruszyli! Zaczęła Korona.

17:00

Są już piłkarze i zachodzące słońce. Za chwilę początek meczu!

16:59

Czekamy na piłkarzy, a tymczasem... "Lewy" z kolejnym golem w Bundeslidze! 32. trafienie w sezonie. Oj przydałby się Koronie taki napastnik :)

16:54

A czekając na mecz zapraszamy Was do ostatnich tekstów. Kto za Macieja Bartoszka? O tym TUTAJ

Z kolei dzisiaj pisaliśmy m. in. o tym, jak ogólnopolskie media komentowały wydarzenia w Koronie. Raczej krytycznie. Zapraszamy W TO MIEJSCE.

16:50

Trwa rozgrzewka na Suzuki Arenie.

16:46

Oczywiście składy obu drużyn wylądowały już w specjalnej zakładce. W zespole Puszczy od początku Szymon Kobusiński - pozyskany latem 22-letni napastnik, który tydzień temu strzelił dwie bramki Arce Gdynia. Puszcza wygrała 4:0.

16:46

A jeśli chodzi o konkrety: od pierwszej minuty ponownie w "jedenastce" Marek Kozioł i powracający po pauzie Emile Thiakane. Do składu wskakuje też Dawid Lisowski, Marcel Gąsior i po raz pierwszy w tym sezonie od początku Jakub Łukowski.

16:45

Rzeczy, które trzeba odnotować: Kamil Kuzera decyduje się na zmiany w składzie. Pięć roszad, stary-nowy system gry. Kielczanie, przynajmniej na papierze, wygląda na to, że wracają do ustawienia 4-2-3-1. Jak to będzie wyglądać na boisku? Czekamy z ciekawością.

16:44

Dzień dobry Kielce! Dużo zmieniło się od ostatniego meczu w Koronie Kielce. Dziś na ławce trenerskiej nie ma już Macieja Bartoszka, zastępuje go tymczasowo Kamil Kuzera. Czy ta zmiana da impuls i kielczanie w końcu sięgną po zwycięstwo? Czekają na nie już od pięciu meczów. Zaprszamy na relację NA ŻYWO z Suzuki Areny.