Dawid Kocyła (41')
Dawid Kocyła (43')
3:1

Daniel Szelągowski (1')

Na pewno zapamiętamy ten mecz nie przez pryzmat wyniku i bramek, a licznych występów młodych zawodników i dwóch debiutów w Koronie Kielce. Zaczęło się świetnie, od szybkiej bramki Daniela Szelągowskiego. Ale potem strzelała już tylko Wisła. Dziękujemy za dzisiaj i już teraz zapraszamy na pomeczowej materiały oraz ostatni mecz sezonu, który już w sobotę. Korona pożegna się nim z piłkarską Ekstraklasą w starciu z ŁKS Łódź.

Dobrej nocy! Żegna się Mateusz Kaleta.

Koniec meczu! Korona Kielce przegrywa z Wisłą Płock 1:3 w przedostatnim meczu sezonu.

Sędzia doliczył trzy minuty extra. Trwa już ostatnia.

Nie oszczędził sędzia Merebashviliego. Gruzin sfaulował Grzegorza Szymusika i został za to upomniany.

Ostatnia minuta regulaminowego czasu gry.

Miał okazję do interwencji Jakub Osobiński. Przewortką uderzał Cillian Sheridan, ale to była łatwa piłka dla młodego bramkarza Korony.

Ostatnia zmiana w zespole Radosława Sobolewskiego. Na boisku melduje się Georgii Merebashvili, który zmienia grającego z nr 27 Norwega Gjertsena.

Wpadł w pole karne Szymusik, ale zatrzymali go obrońcy.

A teraz kartonik dla Szymusika. Zatrzymał kontrę Wisły Płock.

Szelągowski próbował z wolnego, ale nie trafił w bramkę. Tak czy siak dobra próba!

Indywidualna akcja Sowińskiego, po której zarobił kartkę dla Szwocha.

Ładne zachowanie płockich kibiców. Skandują nazwisko odchodzącego Stefańczyka oraz Dominika Furmana.

I kolejny debiut w Koronie Kielce! Mateusz Sowiński zastępuje Milana Radina.

Podwójna zmiana w Wiśle. Aleksander Pawlak za Cezarego Stefańczyka, który schodzi z boiska żegnany owacją na stojąco i głośnymi brawami. Boisko opuszcza też Dominik Furman, za którego pojawia się Maciej Ambrosiewicz.

Kapitan Wisły, Dominik Furman ukarany żółtą kartką.

Jest i sygnalizowana zmiana. Osobiński zastępuje Marka Kozioła.

O, szykuje się ciekawa zmiana. Do wejścia gotowy Jakub Osobiński, 19-letni bramkarz. To będzie jego debiut w PKO Ekstraklasie.

Chcielibyśmy napisać Wam coś ciekawego, ale za bardzo nie ma co. Niewiele dzieje się w Płocku na boisku.

Ajajaj! To powinien być gol! Dośrodkowanie Radina wprost na głowę Szelągowskiego, ale ten pudłuje! Uderzenie głową powinno znaleźć drogę do siatki.

Żółtym kartonikiem ukarany Themistoklis Tzimopoulos. A to oznacza, ze i on ma już wakacje.

Groźna kontra Wisły! Długie podanie do Kocyły i świetny powrót i interwencja Szymusika. Gdyby nie on, młodzieżowiec "Nafciarzy" miałby autostradę do bramki.

To nie był dziś wielki mecz Dawida Lisowskiego.

Jest pierwsza zmiana w Koronie - młodzieżowiec za młodzieżowca! Dawida Lisowskiego zastępuje Jakub Górski.

Wisła Płock długo rozgzrywa piłkę, Korona za nią biega. Przydałoby się więcej ruchu.

Trochę zeszło tempo tego spotkania po przerwie. Za nami dziesięć minut bez większych emocji.

Wisła szuka czwartego gola. Była centra, a teraz od bramki wznowi Marek Kozioł.

Podanie do Lisowskiego, ten rozpędził się z piłką, ale został zatrzymany przez Stefańczyka. Zabrakło trochę siły fizycznej i szybkości.

Duży błąd Radina, ale dobrze, że był za nim Tzimopoulos. Zaasekurował Serba i przerwał kontrę Wisły.

A teraz bardzo fajna akcja Korony! Wymiana podań, piłka wędruje do Papadopulosa, a ten oddaje niezły strzał zza szesnastego metra! Była moc, zabrakło troszeczkę precyzji, bo futbolówka przeleciała nad poprzeczką.

Była szansa dla Korony z rzutu rożnego, ale dośrodkowanie było bardzo złe.

W przerwie żadne szkleniowiec nie pokusił się o zmiany w składach swoich drużyn.

Zaczynamy drugie 45 minut!

Piszecie w komentarzach o błędach. Faktycznie - Szymusik, Szelągowski, Tzimopoulos - to oni nie popisali się przy straconych bramkach.

Piłkarze już na boisku. Lada moment początek drugiej połowy.

Dziś w Płocku rządzą 17-latkowie ;)

Przerwa. Sędzia nie doliczył ani minuty.

Świetnie się ten mecz otworzył dla Korony. Szybka bramka, prowadzenie 1:0. Ale potem trzy gole dla Wisły Płock. Czy to odwrócenie tego, co działo się w Płocku przed kilkoma tygodniami?

Ależ się dzieje! Dawid Kocyła po raz drugi! Błyskawiczna akcja Wisły Płock i młody skrzydłowy wykorzystuje błąd obrońców Korony! Jest 3:1 dla gospodarzy.

Żółta kartka dla Norwega, który przed chwilą asystował przy golu. To efekt faulu na Mateuszu Spychale.

Zmienia się wynik tego spotkania! Sheridan wyprowadził akcję Wisły, podanie do Gjertsena, ten patrzy, dogrywa w pole karne, a tam z najbliższej odległości piłkę do siatki pakuje Dawid Kocyła! Korona przegrywa 1:2.

Sheridan wychodził na czystą pozycję, ale nie dostał dobrego podania. A i tak był chyba na spalonym.

Świetna akcja Korony Kielce! Pięknie z piłka zabrał się Daniel Szelągowski, obslużył podaniem Grzegorza Szymusika, a jego uderzenie broni Kamiński! Brawo, brawo młodzież!

Druga żółta kartka dla piłkarza Korony Kielce. Ukarany nią Michal Papadopulos, a jest to jego czwarta kartka w tym sezonie. To oznacza, że Czech nie zagra już w tym sezonie.

Trochę zbagatelizował rywala w polu karnym Daniel Szelągowski. To on dał się ograć w "szesnastce".

30. minuta i jest 1:1! Przed chwilą Angel Garcia nia trafił, ale teraz strzela celnie! To premierowe trafienie lewego obrońcy Wisły Płock w tym sezonie. A trzeba przyznać, że zanosiło się na tego gola od kilku minut.

Kolejna niezła wrzutka i uderzenie Angela Garcii! Nad bramką.

Piękny obrazek! Równolegle zerkamy też na inne mecze Ekstraklasy.

Bardzo mocno pracuje Daniel Szelągowski. Teraz w roli głównej w obronie - wrócił, zabrał piłkę Sheridanowi.

Niebezpiecznie! Kocyła centruje w pole karne, strzela Szwoch, a piłka przelatuje niewiele nad poprzeczką!

Ukarany żółtą kartką Piotr Pierzchała.

Ale było blisko! Dobra centra Radina, błąd bramkarza, a całą akcję zamykał na 5. metrze Grzegorz Szymusik! 22-latek nie spodziewał się spadającej piłki i uderzył niecelnie.

Faulowany z boku boiska Szymusik. I okazja do dośrodkowania dla Korony.

Rzut wolny dla Wisły Płock, piłka wybita przed pole karne, a tam akcję bardzo niecelnym strzałem końcy Angel Garcia Cabezalli.

Po starcie gola to gospodarze częściej są przy piłce. Korona się broni.

Piłkarze Wisły organizowali atak pozycyjny, ale przeciągnęli dośrodkowanie poza pole karne. Z autu wznawia Grzegorz Szymusik.

Żyje od początku tym meczem Maciej Bartoszek. Pokrzykuje, podpowiada młodym zawodnikom.

Sheridan uderzał głową. Ale niecelnie.

Pracuje Korona w defensywie. Widać duże zaangażowanie.

Okazja Wisły! Dobre penetrujące podanie, ale Gjertsen wygonił się na ostry kąt i nie dał rady pokonać Marka Koziola.

Niesamowity początek, a apetyty rosną w miarę jedzenia. Ciekawi jesteśmy, jak Korona zareaguje na tak szybko strzeloną bramkę.

Dośrodkowanie w pole karne, przyjęcie Papadopulosa, pierwszy strzał broni bramkarz, ale wobec dobitki 17-latka jest bezradny! To drugi gol wychowanka Korony w drugim meczu z rzędu!

NIESAMOWITE!!! DANIEL SZELĄGOWSKI STRZELA BRAMKĘ W 1. MINUCIE!

Zaczęła Korona!

20:30

Wielki szacunek dla Grzeogrza Szymusika. Dziś w specjalnej siatce, osłonie na głowie. To efekt rozcięcia i szwów, jakie ma założone po starciu z Mateuszem Hołownią w meczu z Wisłą Kraków. Mimo bolesnego starcia 22-latek gra dziś od pierwszej minuty.

20:29

Marek Kozioł wyprowadził już drużynę z opaską kapitana na ramieniu na murawę. Zaraz zaczynamy!

20:28

Dziś będziemy szczególnie patrzeć też na Piotra Pierzchałę. To jego pierwszy mecz od października.

20:26

Tak Koroniarze cieszyli się z jednej z czterech bramek w Płocku przed kilkoma tygodniami. Dziś liczymy na powtórkę!

20:24

Dziś w składzie Wisły kilka postaci związanych z Koroną. Na ławce wychowankowie Karol Angielski i Mikołaj Kwietniewski. W składzie Mateusz Szwoch, który kiedyś był bliski transferu na Ściegiennego.

20:22

A kilka minut temu dotarła do nas dobra wiadomość - rezerwy Korony rozbiły 5:0 Neptuna Końskie i zagrają w finale Okręgowego Pucharu Polskiego z KSZO Ostrowiec Św. Oby w nim do takich obrazków okazji było równie dużo :)

20:20

Do meczu jeszcze dziesięć minut, więc jeśli macie chwilkę, zapraszamy na CKsport.pl. A dziś było o czym poczytać. Na przykład o arbitrze, który posędziuje dziś Koronie po... sześciu latach. Kiedyś Sebastian Jarzębak zakończył mecz przy Ściegiennego w... 80 minucie :) Kibice nie zapominają. Ten tekst W TYM MIEJSCU.

20:18

Patrząc w skład Korony nasuwa się jedno - czy są ci zawodnicy, którzy zostaną w Kielcach na następny sezon? Bardzo możliwe.

20:17

W wyjściowym składzie zabraknie dziś m. in. tego pana. Petteri Forsell dziś na ławce rezerwowych. Rozgrzewka powoli dobiega końca.

20:16

Dziś dużo powodów do radości. W składzie Korony aż sześciu młodzieżowców, a z opaską kapitana Marek Kozioł. Jesteśmy bardzo ciekawi, jak zaprezentują się na boisku.

20:15

Dzień dobry! Słońce dziś świeci jeszcze wysoko i jasno, ale już niedługo zajdzie za horyzont. Dla Korony Kielce stanie się to już w sobotę, kiedy kielczanie pożegnają się z Ekstraklasą. Dziś grają swój ostatni wyjazdowy mecz w tym sezonie. To tutaj, na stadionie im. Kazimierza Górskiego w Płocku, żółto-czerwoni odnieśli swoje ostatnie zwycięstwo - 31 maja wygrali z Wisłą 4:1. Czy dziś powtórzą to znakomite osiągnięcie? Na relację zaprasza Mateusz Kaleta.

19:37
19:25
14:31

Zapraszamy na naszą relację NA ŻYWO. Początek meczu o godz. 20:30.

Redakcja2020-07-14 21:23:40
Jest i czerwona rameczka :)
Wniosek2020-07-14 21:14:18
Dlaczego bramka Szelągowskiego bez czerwonej rameczki?! Zasłużył na takie wyróżnienie :D