ŁKS zdominował Koronę i zasłużenie pokonał ją wysoko. To tyle jeśli chodzi o relację, za uwagę dziękuje Marcin Długosz. Zapraszam wkrótce na pomeczowe opinie członków drużyny!

Mateusz Sowiński i Themistoklis Tzimopoulos na boisku. Zeszli Uros Djuranović i Ivan Marquez.

Jeszcze brzydki faul i żółta kartka dla Michaela Gardawskiego.

Jeszcze dwie zmiany w Koronie. Matej Pucko i Oskar Sewerzyński za Marcina Cebulę i Jakuba Żubrowskiego.

Gospodarze wciąż próbują, wciąż im mało...

NOKAUT.

Powtórka z rozrywki. Znowu dośrodkowanie z rzutu rożnego, znowu do strzału głową dochodzi zawodnik ŁKS-u, znowu posyła piłkę do siatki. Autorem gola Maksymilian Rozwandowicz.

Żółta kartka dla Ivana Marqueza za faul w środku pola.

Kolejny strzał ŁKS-u, tym razem niecelny.

Erika Pacindę zmienił natomiast Ivan Jukić.

Łukasz Kosakiewicz zmienia Daniela Dziwniela i zajmuje miejsce na prawej obronie. Na lewą flankę defensywy przechodzi Michael Gardawski.

Kapitalna akcja ŁKS-u i gol na 2:0.

O trafienie postarali się rezerwowi. Dragoljub Srnić wpadł w pole karne Korony prawą stroną i gdy wydawało się, że odda mocny strzał, to sprytnie zagrał wzdłuż pola bramkowego do Rafała Kujawy, a ten z bliska podwyższył prowadzenie gospodarzy.

Paweł Sokół dziś z kilkoma naprawdę dobrymi interwencjami. Młody golkiper zacznie sezon zapewne w wyjściowym składzie. Oby podołał!

Strzał Sekulskiego mija bramkę Korony o krok.

W końcu odrobina polotu w grze ofensywnej kielczan. Marcin Cebula wpadł w pole karne gospodarzy i popisał się skutecznym dryblingiem, a następnie wysunął piłkę na szesnasty metr Rodrigo Zalazarowi. Urugwajczyk przymierzył, ale niecelnie.

Paweł Sokół!

Zaimponował nam teraz bramkarz Korony. Fantastycznie pofrunął i wybił piłkę na rzut rożny po atomowym strzale z dystansu autorstwa Bartłomieja Kalinkowskiego.

Statystyk zajmujący się tym spotkaniem powiedział nam w przerwie, że ŁKS uzyskał w pierwszej połowie posiadanie piłki na poziomie 61%. Przewaga jest zatem dość wyraźna.

Trwa intensywna rozgrzewka pozostałych rezerwowych. Wkrótce pewnie będzie więcej zmian.

Kombinacyjną akcję ŁKS-u w ostatniej chwili wyjaśnia Marquez.

Rzut wolny z 20 metrów na wprost bramki Kołby, doskonała okazja Korony. Do piłki podchodzi Pacinda, ale strzela niecelnie.

Ruszyli!

Za chwilę druga połowa. W Koronie dojdzie do dwóch zmian - Michal Papadopulos zluzuje Wato Arweladze, zaś Rodrigo Zalazar - Ognjena Gnjaticia.

PRZERWA.

ŁKS prowadzi z Koroną 1:0 i kielczanie mogą się z tego... cieszyć. To najniższy wymiar kary. Pierwsza połowa zdecydowanie na korzyść i pod dyktando gospodarzy. Czekamy na znaczną poprawę żółto-czerwonych, być może postarają się o to rezerwowi. Dziś na ławce pełna druga jedenastka.

Sekulski przegrał pojedynek szybkościowy z Kovaceviciem.

Było blisko drugiego gola dla ŁKS-u. Paweł Sokół w ostatniej chwili sparował strzał z "szesnastki", który po drodze doznał chyba jeszcze rykoszetu.

ŁKS może być w tym sezonie ligową niespodzianką in plus. Gospodarze znakomicie operują piłką, próbują ciekawych i szybkich rozwiązań w ofensywie. Ich gra jest bardzo ładna dla oka.

Koroniarze w końcu pokusili się o strzał. Co prawda z daleka i bardzo niecelny, ale impas przełamany.

Dość absurdalna sytuacja. Piłka dośrodkowana na piąty metr przed bramką Korony spadła na głowę Ognjena Gnjaticia, a ten... pokonał Pawła Sokoła. Sędzia jednak nie uznał trafienia dla gospodarzy dopatrując się przewinienia w polu karnym, chyba właśnie na Bośniaku.

W tym okresie Korona więcej utrzymuje się przy piłce, ale niewiele z tego wynika. Wciąż zero konkretów pod bramką rywali.

Fatalne podanie Arweladze. W niegroźnej sytuacji piłka ląduje na aucie.

Żółta kartka dla Wato Arweladze. Gruzin stracił piłkę w środku pola i ratował się ostrym wślizgiem.

Znakomita próba podania w wykonaniu Pacindy, "zewnętrzniak" z prawego na lewe skrzydło, ale Kołba uprzedził Cebulę.

Po rzucie rożnym dla łodzian piłka przeleciała przez całą szerokość pola karnego, ale nikt nie zdołał wepchnąć jej do siatki.

Kovacević w ostatniej chwili przeciął podanie do Sekulskiego. Obraz meczu nie ulega zmianie, gospodarze dominują.

ŁKS wpadł w pole karne Korony, ale strzał poszybował wysooooko ponad poprzeczką.

Spokojniejszy fragment meczu. Bramkarz ŁKS-u wciąż jednak nie musiał interweniować ani razu.

Gino Lettieri wyraźnie niezadowolony, inaczej być nie może. Przywołał do siebie Adnana Kovacevicia i na kartce przekazał mu wskazówki taktyczne.

A w tle stadionu... bucha dym z parowozu :) I wydaje charakterystyczne dźwięki.

Główkował Pacinda, ale dobrze interweniował jeden z łódzkich defensorów.

Nieśmiała próba ofensywna Korony. Dośrodkowanie Dziwniela zablokowane, będzie rzut rożny.

Z perspektywy boiska.

Jeden z zawodników ŁKS-u potrzebuje pomocy medycznej, ale może kontynuować grę.

Za nami pierwszy kwadrans i nie mamy dobrych informacji. Inicjatywa zdecydowanie po stronie gospodarzy, ich prowadzenie jest w pełni zasłużone. Mogło być nawet wyższe.

Łukasz Piątek zatrzymany w ostatniej chwili na linii pola karnego.

Inicjatywa zdecydowanie po stronie gospodarzy. Daniel Ramirez zatańczył przed chwilą z kielecką defensywą, a teraz Paweł Sokół zmuszony do kolejnej interwencji, tym razem po strzale z dystansu.

GOL DLA ŁKS.

Dośrodkowanie z rzutu rożnego, w polu karnym Jan Sobociński korzysta z faktu, że nikt go nie kryje i strzałem głową pokonuje bramkarza Korony. 1:0.

Paweł Sokół! Bramkarz Korony znakomicie interweniuje na linii po strzale głową jednego z rywali.

Żółta kartka dla pomocnika ŁKS-u, Bartłomieja Kalinkowskiego, za faul w środku pola.

Na stadionie ŁKS-u póki co jest tylko jedna trybuna.

Z małym opóźnieniem, ale meldujemy się z Łodzi! Sparing właśnie się rozpoczął, na relację zaprasza Marcin Długosz.

12:14

Zapraszamy na naszą relację NA ŻYWO. Początek meczu o godz. 20:30.

Glowa mała2019-07-13 22:16:49
Das ist konzert!
walkower2019-07-13 22:14:48
Cha, cha, cha: bramka na początku ustawiła mecz...