Nabil Aankour (84')
1:0 (0:0)

Ruch Chorzów

19:54

Ufff! Duża radość i ulga. Ogromna radość na ławce rezerwowych Korony, ale mają się z czego cieszyć kielczanie. Brawo! A za tydzień wyjazd do Warszawy i mecz z Legią!

KONIEC MECZU!!!

Jest jeszcze szansa dla Korony, próbuje Kiełb, ale... Tylko rzut rożny.

I doigrał się bramkarz Korony. Żółta kartka dla Borjana.

Gra delikatnie na czas Borjan. Spryciarz :)

Sporo, bo cztery minuty doliczone do końca spotkania.

Palanca z rożnego, głową uderza Diaw, ale tuż obok prawego słupka.

89. minuta

Pięknie teraz Palanca do Kiełba, ten uderza, ale jest blokowany. Ładna akcja!

86. minuta

Pazio! Uderzenie z dystansu, ale obok bramki.

85. minuta

Za Surmę wchodzi Jakub Arak.

84. minuta

GOOOOL!!! Fatalny błąd Konczkowskiego, którego zablokował na połowie Ruchu Kallaste, piłka trafiła do Aankoura, który oddał strzał z lewej nogi, futbolówka odbiła się jeszcze rykoszetem od Grodzickiego i wpadła do siatki obok zdezorientowanego Hrdlicki!

83. minuta

Palanca z rzutu rożnego, uderza głową Dejmek, ale prosto w ręce golkipera Ruchu.

81. minuta

Szybka kontra Korony, wpada z piłką w pole karne Kiełb, ale za długo zwleka z podjęciem decyzji i blokują go chorzowianie. "Ryba" zdołał wywalczyć tylko rzut rożny.

79. minuta

I znowu zmiana. Za Przybeckiego wchodzi Trojak.

78. minuta

Ostatnia zmiana w Koronie. Micanskiego zastępuje Abalo.

78. minuta

Oblężenie bramki Ruchu. Atakuje Korona, ale brakuje nieco precyzji, nie mogą oddać strzału kielczanie.

75. minuta

Żubrowski ląduje na ławce rezerwowych, na boisku Marković.

74. minuta

GOOO.... nie ma, nie ma! Niesamowite. Aankour wchodzi w pole karne, oddaje strzał między nogami obrońców, ale w sobie tylko znany sposób broni to uderzenie Hrdlicka. To jest mecz tego bramkarza!

73. minuta

Potwierdzenie.

73. minuta

Palanca! Z woleja, z dystansu, ale znacznie wyżej niż Surma.

72. minuta

Rymaniak faulowany, a ten, który przewinił, ogląda żółtą kartkę. Czyli ukarany Pazio.

71. minuta

Suuurmaaa! Potężnie z 30 metrów, ale nad poprzeczką bramki Borjana.

70. minuta

Przydałoby się, żeby w końcu obudził się ten pan...

69. minuta

Kiełb uderzał z linii końcowej, bardzo ostry kąt, pewnie broni Hrdlicka.

68. minuta

"Jacek Kiełb, Jacek Kiełb!" - na trybunach. Czy "Ryba" znów zostanie bohaterem spotkania?

67. minuta

Zmiana w Koronie. Za Pylypczuka wchodzi Jacek Kiełb.

A na trybunach dziś blisko 7,5 tys. widzów.

65. minuta

I znowu Pylypczuk! Po raz kolejny zza pola karnego, tym razem po ziemi, lecz piłka po rykoszecie wychodzi na róg.

64. minuta

Pierwsza zmiana w tym meczu. Za Monetę wchodzi Adam Pazio.

63. minuta

Pięknie teraz Pylypczuk! Znów uderzenie z dystansu, ale znacznie ciekawsze, bliższe celu. Naprawdę niewiele zabrakło.

62. minuta

To co nas nieco niepokoi, to dosyć przeciętna dyspozycja Diawa. Tego faceta stać na więcej, choć na szczęście teraz ma mało okazji do wykazania się. Gra głównie toczy się na połowie "Niebieskich".

60. minuta

Teraz więcej walki w środku pola, chyba najmniej ciekawe minuty tego spotkania.

57. minuta

Korona atakuje, ale nieco brakuje jej precyzji przy tym "ostatnim podaniu". Więcej spokoju i dokładności.

54. minuta

Aaajjjj! Ufff! Przybecki odebrał piłkę Aankorowi, ograł go, uderzył z dystansu z lewej, słabszej nogi, ale zdołał wybić tę piłkę Borjan. Bardzo ładna interwencja.

52. minuta

Dośrodkowanie "Rymana", pada w polu karnym Aankoura, ale kiwa ręką arbiter, jedenastki nie chce podyktować.

51. minuta
50. minuta

Ależ pięknie teraz Aankour, w ostatniej chwili jego zagranie zablokował Grodzicki. Szkoda, bo akcja była naprawdę cudna.

49. minuta

Dynamiczna akcja Przybeckiego, zagranie do Monety, ale blokuje go Rymaniak.

48. minuta

:)

47. minuta

Oba zespoły bez zmian. Przybecki dalej na boisku, choć prawdę mówiąc spodziewaliśmy się, że Waldemar Fornalik zastąpi go w przerwie.

Wracamy do gry! Początek II połowy.

Zapraszamy! Kliknijcie, prosimy:

Przerwa. Na razie 0:0.

Jest remis, ale końcówka pierwszej połowy pokazuje, że możemy z optymizmem spoglądać na drugą odsłonę spotkania.

44. minuta

Co za cudowna interwencja (kolejna!) bramkarza Ruchu. Z dystansu Palanca, piłka leci w okienko, ale zdołał ją wybronić golkiper chorzowskiej drużyny. Czapki z głów.

43. minuta

TO POWINNA BYĆ BRAMKA DLA KORONY!

Co za sytuacja. Świetny atak, Możdżeń z prawej strony do Micanskiego, uderza Bułgar, ale broni to w znakomity sposób nogami Hrdlicka.

42. minuta

Żółta kartka dla Diawa.

41. minuta

Znowu groźnie Korona! Aankour do Palanki, ten do środka pola karnego do Micanskiego, ale wybijają chorzowianie niestety.

40. minuta

Przed dobrą okazją stanął Niezgoda, ale w ostatniej chwili dobrym wślizgiem sytuację uratował Dejmek. Brawo dla kapitana!

39. minuta

Kolejne ataki Korony - najpierw wybili piłkę chorzowianie po dośrodkowaniu Rymaniaka, potem na spalonym był Micanski.

37. minuta

36. minuta

:)

35. minuta

A teraz bardzo ładnie Kallaste. Najpierw pod swoją bramką, gdy odebrał piłkę, potem powalczył też w ataku.

34. minuta

Jak na razie duży + za ten mecz dla Palanki. Jest aktywny, charakterny.

33. minuta

Taktyka Korony na ten mecz jest prosta - dużo dalekich, wysokich podań i próba zaskoczenia przeciwnika. Mało to oryginalne, ale oby było skuteczne.

32. minuta

Kolejny stały fragment gry "Niebieskich", ale piłka ląduje w rękach Borjana.

31. minuta

Ależ piękny, dynamiczny mecz dzisiaj w Kielcach. Akcja za akcją, dużo walki i ciekawych rozwiązań. Nie mamy prawa narzekać na nudę, absolutnie!

30. minuta

Daleka piłka Ruchu, a na linii środkowej boiska (no, prawie) jest... Borjan! Na szczęście bramkarz wybija futbolówkę głową.

Jest wariat z tego naszego bramkarza :)

29. minuta

Bardzo ładny strzał Palanki z rzutu wolnego, ale pewny jest Hrdlicka. Piłka wybita na rzut rożny.

28. minuta

Zamieszanie pod bramką Korony po stałym fragmencie gry, ale bronią się kielczanie. Szybka kontra ekipy Macieja Bartoszka, Urbańczyk fauluje Micanskiego i żółta kartka dla zawodnika Ruchu.

26. minuta

Pamiętajcie o jutrzejszej konferencji prasowej Dietera Burdenskiego i Wojciecha Lubawskiego, która rozpocznie się o godz. 11. Zapraszamy na www.cksport.pl na relację na żywo z tego spotkania.

25. minuta

Ależ podanie Żubrowskiego - lewą nogą, do przodu, idealnie pod nogi Micanskiego. Bułgar jednak niepotrzebnie przytrzymał piłkę, wdał się w drybling i stracił futbolówkę.

22. minuta

Walka teraz w środku pola, częściej przy piłce utrzymują się żółto-czerwoni. "Niebiescy" się nieco cofnęli.

21. minuta

I znów próbują kielczanie, tym razem na strzał z dystansu zdecydował się Żubrowski. Niecelnie. Wcześniej o piłkę świetnie powalczył Palanca, dobrze się prezentuje dzisiaj ten zawodnik.

20. minuta
20. minuta

Może to wyglądać na to, że będziemy się pastwić nad Przybeckim, ale cały czas, w każdej akcji, widać, jak ta niewykorzystana sytuacja siedzi mu w głowie. Nie wiemy, czy chłopak zdoła się podnieść psychicznie do końca spotkania.

19. minuta

:)

18. minuta

A jednak nie możecie zobaczyć, trzeba zalogować się na Twittera. Ale spokojnie - to nagranie zaraz będzie hitem całego internetu.

A na boisku - Palanca! Ładne uderzenie Hiszpana z 30 metrów, ale nad bramką Ruchu.

17. minuta

Zobaczcie.

16. minuta
16. minuta

Z bardzo dalekiej podróży wrócili kielczanie, chyba ktoś nad nimi czuwa z niebios. Oby to przebudziło Koronę, bo za dużo swobody chwilami w ataku mają chorzowianie.

14. minuta

Ten facet chyba znienawidzi Kolporter Arenę po tej akcji. Ale pudło... Dawno już nie widzieliśmy takiej sytuacji na kieleckim stadionie.

13. minuta

NIESAMOWITE!!!!!!

Nie wierzymy w to, co widzimy. Powinno być 1:0 dla Ruchu, ale... Przybecki wybiegł sam na sam z Borjanem, ograł go, miał już pustą bramkę przed sobą, przebiegł kilka metrów i... trafił w słupek.

12. minuta

CO ZA SYTUACJA! Świetna akcja Korony, Aankour znakomicie wypatrzył z prawego skrzydła Palancę. Hiszpan uderza, piekielnie mocno, ale broni to Hrdlicka. Ajjj! Szkoda! Bardzo to efektowne wszystko było. Szkoda, że strzał w sam środek bramki.

10. minuta

I właśnie miał okazję Pylypczuk! Po kapitalnym podaniu Żubrowskiego na czystą pozycję wybiegł skrzydłowy, ale nie zdołał opanować piłki. "Żuber" - co za cross!

9. minuta

Jesteśmy bardzo ciekawi występu dzisiaj tego pana. Zawsze dawał sporo jakości, ale jak będzie prezentował się po kontuzji?

8. minuta

Ależ dziwna teraz sytuacja pod bramką Korony. Skiksował Dejmek, piłka leciała w kierunku Borjana, ale świetnie wykopał ją nogami kielecki bramkarz.

7. minuta

Aankour z rzutu wolnego, uderza głową Rymaniak, próbował jeszcze zrobić wślizg Dejmek, ale nie trafił w piłkę. Było groźnie pod bramką Ruchu!

6. minuta

Piękna pogoda do gry w piłkę dzisiaj w Kielcach, aż chciałoby się włożyć korki i samemu pobiegać. Piłkarze naprawdę nie mają na co narzekać.

5. minuta

Pozdrawiamy!

4. minuta

Już pierwsze minuty pokazują, że to będzie zacięty, waleczny, wyrównany mecz. Zobaczymy tylko, ile będzie w tym jakości piłkarskiej.

2. minuta

Ambitny początek gości z Chorzowa, Korona zmuszona do obrony własnej bramki.

0. minuta

Ruszyli!

17:59

To co... Dzisiaj przerywamy? :)

17:58

Piłkarze już na boisku, trwa przedmeczowa prezentacja obu drużyn.

17:56

I zdjęcie od autorów profilu "Scyzoryk się otwiera".

17:56

Swoją drogą, jeśli jeszcze nie czytaliście... Idealna lektura przed meczem :)

17:52

Oby jednak ta arena dzisiaj pozostała niezwyciężona!

17:52

Jeżeli gracie u bukmacherów, to... Naprawdę nie wiemy, jaki wynik wytypowaliście. Przyznamy: dla nas ten mecz to jedna, wielka zagadka. Tak naprawdę każde rozstrzygnięcie jest możliwe.

Wiemy, wiemy... to polska liga, ale mimo wszystko - to spotkanie jest wyjątkowe pod tym względem.

17:49
17:49

Ciekawa roszada także w przednich formacjach. Jacek Kiełb zaczyna dzisiejszy mecz na ławce rezerwowych. W jego miejsce od pierwszych minut, po długiej przerwie, Serhii Pylypczuk.

17:47

Dzisiaj Korona oczywiście bez wykartkowanego Rafała Grzelaka. W jego miejsce Ken Kallaste, do linii defensywy wraca również Djibril Diaw.

17:45
17:43

Dzień dobry Kielce. Niby tylko Ruch Chorzów, niby niewiele znaczący mecz, a... jednak jest to bardzo ważne spotkanie. Do końca sezonu zasadniczego Koronie pozostały trzy spotkania. Jeżeli dzisiaj wygra, będzie miała wielkie szanse znaleźć się w górnej "8". Jeżeli przegra - może być różnie... Dlatego 3 pkt właśnie w tym starciu mogą znaczyć tak wiele.