Bartsch wygrywa na mokrym torze

15-06-2014 23:19,

Mateusz Bartsch z Krakowa został zwycięzcą V rundy Kieleckiej Ligi Kartingowej, rozgrywanej na polanej wodą nawierzchni toru F1GOKART w Kielcach. Kierowcy po raz pierwszy mieli możliwość rywalizacji na oponach deszczowych.

Kielecka Liga Kartnigowa, jedna z najpopularniejszych lig w Polsce, ciągle szuka nowych rozwiązań dla swoich zawodników. Tym razem była nim mokra runda na deszczowych oponach. Przygotowanie gokartów i opon było dla organizującego zawody toru F1GOKART sporym wyzwaniem, ale wszystko przebiegło pomyślnie i dzięki pomocy partnera tej rundy, zespołu kartingowego UNIQ Racing, zawodnicy KLK mogli poczuć różnicę jazdy na innych oponach i śliskiej nawierzchni.

- Niedawno amatorzy kartingu z Kielc mogli brać udział w testach jazdy profesjonalnymi gokartami, teraz przygotowaliśmy dla nich mokrą rundę KLK, coś innego niż wszystkie dotychczasowe rundy. Wszyscy dobrze się bawili, nawet mimo tego, że z gokartów wychodzili mokrzy - powiedział Mateusz Tutaj, zarządzający torem F1GOKART.

Zwycięzcą okazał się Mateusz Bartsch, były profesjonalista z Krakowa. Na drugim miejscu uplasowali się Kajetan Koczotowski i Mateusz Jakubas. W klasyfikacji senior triumfował Radosław Ozioro, który był również największym "fighterem" a najlepszym zespołem okazała się ekipa Black Stars. W klasyfikacji kobiet pierwsze zwycięstwo w sezonie odniosła Paulina Wojcieszak.

Następna runda KLK zostanie rozegrana dopiero pod koniec wakacji - 29 sierpnia. Wcześniej, bo już 4 lipca odbędą się kolejne Długodystansowe Zawody Drużynowe.

fot. Staszek Gajda

Dodaj komentarz

Copyright © 2021 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group