Przed UNIQ Racing kolejna runda polskiego ROTAXa

05-06-2014 15:17,

Pięciu kierowców kieleckiego zespołu kartingowego UNIQ Racing zaprezentuje się w V i VI rundzie ROTAX MAX Challenge Polska w najbliższy weekend w Poznaniu. Zdobywca dwóch miejsc na podium w poprzednich rundach, Bartek Piekutowski, liczy na kolejny dobry wynik, choć wie, że nie będzie lekko. Po raz drugi w Polsce wystartuje tegoroczny debiutant, kielczanin Eligiusz Ziewiec.

UNIQ Racing będzie miało przedstawicieli w czterech kategoriach zawodów – w MICRO MAX pojadą Bartek Piekutowski i Jerzyk Spinkiewicz, w MINI MAX wystąpi Eligiusz Ziewiec, w kategorii JUNIOR pojedzie Michał Stępiński, a jednym z faworytów kategorii SENIOR MAX będzie lider klasyfikacji generalnej cyklu, Antoni Ptak. W zawodach pokazowych zaprezentuje się nowy kierowca UNIQ Junior Team, Max Mazurkiewicz.

W poprzednich dwóch rundach, rozgrywanych w Bydgoszczy, znakomicie pojechał Bartek Piekutowski, który dwukrotnie był trzeci – Bardzo cieszę się ze swoich wyników, ale są one nie tylko moją zasługą, ale też całego zespołu. Tor w Poznaniu nie jest moim ulubionym torem, ale mam nadzieję, że pójdzie mi równie dobrze, jak w Bydgoszczy. Zdaję sobie sprawę, że muszę dużo pracować, jeżeli chcę osiągać dobre rezultaty – mówi młody kierowca.

Zawody na torze w Poznaniu są bardzo ważne, gdyż na tym samym obiekcie odbędzie się również runda CEE ROTAX MAX Challenge, w której również wystąpią zawodnicy UNIQ Racing. Pogoda powinna sprzyjać kierowcom, choć temperatury dochodzące do 30 stopni Celsjusza dla niektórych mogą być sporym wyzwaniem.

Dodaj komentarz

Copyright © 2021 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group