6 kierowców UNIQ Racing w Toruniu

24-04-2014 14:47,

W najbliższy weekend, 26 i 27 kwietnia w Toruniu rozegrane zostaną I i II runda ROTAX MAX Challenge Polska, w których wystartują kierowcy kieleckiego zespołu kartingowego UNIQ Racing. Do zespołu podczas tych zawodów dołączy Antoni Ptak junior, który będzie rywalizował w Polsce w barwach tej ekipy.

W krajowych zawodach ROTAXa zaprezentują się Bartek Piekutowski (Micro MAX), Jerzyk Spinkiewicz (Micro MAX), Michał Stępiński (Senior MAX) i Eligiusz Ziewiec (Mini MAX). Po raz pierwszy w UNIQ Racing pojedzie znany z zawodów ROTAX USA, Antoni Ptak junior. Zawodnik ten w ubiegłym roku wygrał jeden z wyścigów ROTAX MAX Challenge USA, był również Mistrzem Florydy Juniorów.

- Znałem Karola Dąbskiego i UNIQ Racing z ROTAX MAX Eurochallenge. UNIQ Racing wygląda na najbardziej profesjonalny team w Polsce i mam nadzieję, że dzięki startom w kraju uda mi się wywalczyć przepustkę na mistrzostwa świata. Póki co znam tylko tor w Toruniu, ale wraz z kolejnymi testami będę poznawał kolejne obiekty - powiedział Antoni Ptak junior, który będzie reprezentował zespół mający siedzibę w podkieleckim Samsonowie w kategorii Senior MAX.

Dla kielczanina Eligiusza Ziewca będzie to pierwszy start w karierze w Polsce - kierowca, który zaliczył świetny debiut podczas CEE Rotax Max Challenge w Jesolo, jest zadowolony z testów przed startem w Toruniu - Czuję się dobrze przed tymi zawodami, w poprzednich miałem trochę problemów z jazdą po mokrym torze, ale teraz podczas testów padało i mogłem poćwiczyć jazdę na deszczu - powiedział młody zawodnik.

W Toruniu zaprezentuje się również Patryk Bojek - kierowca UNIQ Junior Team, który będzie startował w nowo utworzonej kategorii pokazowej Baby Challenge.

Dodaj komentarz

Copyright © 2021 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group