3 godziny jazdy non stop

10-04-2014 18:55,

W najbliższy piątek na torze F1GOKART po raz kolejny odbędą się Długodystansowe Zawody Drużynowe, w których kierowcy będą rywalizowali w wyścigu, w którym liczy się wytrzymałość, taktyka i siła drużyny.

Długodystansowe Zawody Drużynowe to bardzo popularne wyścigi odbywające się cyklicznie w Kielcach. Zespoły składające się z 3 do 6 osób rywalizują przez trzy godziny jazdy, dokonując ekscytujących zmian w boksach.

- Kluczem do sukcesu w tych zawodach jest unikanie błędów i kar, jakiekolwiek przekroczenie zasad może spowodować stratę kilku pozycji. Doświadczenie pokazuje nam bowiem, że mimo aż 3 godzin jazdy, zespoły uzyskują bardzo równe czasy - mówi Mateusz Cieślicki, organizator zawodów.

Bardzo ciekawy jest już sam start do zawodów, który odbywa się z dobiegnięciem do gokartów - tak jak niegdyś w wyścigach na torze Le Mans - To kolejny element sprawiający, że te zawody są wyjątkowe. Temu startowi zawsze towarzyszą wielkie emocje nie tylko wśród zawodników, ale też wśród kibiców - dodaje Cieślicki.

Zawodnicy mogą podczas zawodów przebywać jednorazowo od 20 do 40 minut na torze, po czym muszą wykonać ściśle określoną zmianę z kolegą z drużyny. Wygrywa ten zespół, który uzyska najniższy czas łączny po 3 godzinach jazdy.

Nadal trwa przyjmowanie zgłoszeń do zawodów, można ich dokonywać w biurze toru F1GOKART. Początek zmagań w piątek, 11 kwietnia o godz. 19:00.

Dodaj komentarz

Copyright © 2021 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group