Czterech kierowców UNIQ Racing na CEE, kielczanin debiutuje

09-04-2014 22:20,

Już w najbliższy weekend czterech kierowców UNIQ Racing wystartuje w zawodach CEE Rotax Max Challenge na torze Jesolo we Włoszech. Dla kielczanina Eligiusza Ziewca będzie to pierwszy poważny sprawdzian w karierze.

Runda na Jesolo będzie jedną z pierwszych okazji do zaprezentowania swoich umiejętności dla Bartka Piekutowskiego, Jerzyka Spinkiewicza i Eligiusza Ziewca w tym sezonie. Dwaj pierwsi pojadą w kategorii Micromax, ten ostatni będzie rywalizował w kategorii Minimax. W juniorach pojedzie Michał Stępiński, który swój pierwszy start zaliczył w ubiegłym tygodniu.

Pod koniec marca zespół odbył testy na torze Jesolo i jak przyznaje Jerzyk Stępiński, były one bardzo przydatne - Nigdy nie jeździłem na Jesolo w zawodach, ale niedawno przez trzy dni testowaliśmy na tym torze i dobrze go poznałem. Mogę powiedzieć, że to mój ulubiony tor. Pod okiem Karola Dąbskiego mieliśmy okazję jeździć na suchej i mokrej nawierzchni. Bardzo liczę na jak najwyższe miejsce, ale wiem, że nie będzie łatwo - mówi przed zawodami Spinkiewicz.

Jeszcze większe emocje powinny towarzyszyć Eligiuszowi Ziewcowi, który dołączył do UNIQ Racing w tym roku i dla którego będzie to pierwszy start w życiu - Wcześniej się denerwowałem, teraz stres jest już mniejszy. Jeździło mi się dobrze na tym torze, uzyskiwałem dobre czasy w porównaniu z innymi i będę walczył o dobry wynik w debiucie - powiedział Eligiusz.

Ziewiec swoją przygodę z kartingiem rozpoczynał w szkółce kartingowej prowadzonej przy torze F1GOKART w Kielcach, teraz rozpoczyna swoją profesjonalną przygodę z wyścigami.

Rywalizacja na liczącym 1045 metrów torze rozpocznie się w piątek, 11 kwietnia.

Dodaj komentarz

Copyright © 2021 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group