Weekend pełen doświadczeń

06-04-2014 22:12,

To nie był taki weekend wyścigowy, na jaki kielecki zespół kartingowy UNIQ Racing liczył. W Rotax Max Euro Challenge w Genk Michał Stępiński z powodu kolizji nie ukończył repasaży, a Marino Sato, w wyniku wcześniej awarii, nie zdołał awansować do niedzielnych wyścigów.

Jadący w kategorii Senior Marino Sato w wolnych treningach plasował się na początku drugiej dziesiątki. Niestety na początku kwalifikacji w jego gokarcie pękła piasta i Japończyk zakończył je bez czasu. W tej sytuacji startował do wyścigów kwalifikacyjnych z końca stawki i mimo, że w każdym z nich zyskiwał kilka lub kilkanaście miejsc, nie zdołał - przy bardzo licznej stawce - awansować nawet do repasaży.

Michał Stępiński (Junior) jechał na torze w Genk po raz pierwszy w swojej karierze. Wraz z każdym biegiem pokazywał coraz szybsze tempo. W treningach kwalifikacyjnych Michał zajął miejsce pod koniec stawki, ale znacznie lepiej poszło mu w wyścigach kwalifikacyjnych, po których awansował do repasaży z 47. miejsca.

- Wraz z każdym okrążeniem coraz pewniej czułem się na zupełnie nowym dla mnie torze, a trzeba pamiętać, że wyścigi były na wysokim poziomie. Bieg drugiej szansy szedł mi bardzo dobrze, ale niestety restart po czerwonej fladze mi nie poszedł, a do tego w połowie wyścigu zawodnik przede mną został obrócony, a ja nie miałem gdzie uciec i na niego wjechałem. Jazdy nie mogłem kontynuować, gdyż skrzywiłem kolumnę i zwrotnicę. Jestem jednak pewien, że wyniosłem z tej rundy bardzo dużo doświadczenia - powiedział Michał po zawodach.

Kolejnym wyścigiem dla Michała będzie CEE Rotax Max Challenge, które już w najbliższy weekend zostanie rozegrane na torze Jesolo we Włoszech. Oprócz Stępińskiego w barwach UNIQ Racing pojadą tam Bartek Piekutowski, Jerzyk Spinkiewicz i Eligiusz Ziewiec.

fot. Mirosław Stępiński

Dodaj komentarz

Copyright © 2021 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group