7. miejsce kielczanina w prestiżowych zawodach

25-03-2014 14:02,

Kielczanin Karol Dąbski, fabryczny kierowca Pragi, który poza swoim oficjalnym kalendarzem startuje również w kieleckim zespole UNIQ Racing, zajął 7. miejsce w prestiżowych zawodach WSK Super Master Series na torze Sarno we Włoszech. Dąbski w wyścigu awansował aż o 10 pozycji.

Była to pierwsza runda tegorocznej rywalizacji w WSK Super Master Series. Pogoda na torze Sarno niedaleko Napoli była bardzo kapryśna i część wyścigów odbywała się w deszczu lub po mokrej nawierzchni. W kategorii KF wystartował Karol Dąbski z Samsonowa pod Kielcami.

Dąbski był 10. w treningu kwalifikacyjnym, ale jak przyznaje zawodnik, ta pozycja mogła być wyższa gdyby nie został przyblokowany przez jednego z rywali. W pierwszym wyścigu kwalifikacyjnym kierowca startował z 4. miejsca, ale niestety na starcie zgasł mu gokart i ruszył z dużą stratą do rywali. W kolejnych biegach było już lepiej – kielczanin zajmował dwukrotnie 5. miejsca i do przedfinału startował z 8. miejsca. W wyścigu Dąbski spadł o 1 lokatę co dało 17. pole startowe w finale. W nim pojechał bardzo pewnie i unikał błędów na mokrej nawierzchni, zaliczając imponujący awans aż o 10 miejsc. Ostatecznie zawodnik Praga Kart Racing zajął 7. miejsce.

- Przed nami jeszcze trochę pracy, aby stanąć na podium, ale jest coraz lepiej, mam nadzieję, że postęp będzie widoczny w następnym wyścigu – powiedział po rundzie Karol Dąbski.

Kolejna runda WSK Super Master Series odbędzie się na torze Castelletto za 3 tygodnie.

Dodaj komentarz

Copyright © 2021 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group