Debiutant wygrywa w KLK

24-03-2014 16:29,

Jakub Kłęk - halowy kartingowy mistrz Polski i 9. zawodnik halowych mistrzostw świata został zwycięzcą 3. rundy sezonu 2014 Kieleckiej Ligi Kartingowej. Był to jego pierwszy start w tych zawodach. Podium uzupełnili Mateusz Bartsch i Paweł Wojcieszak.

Kielecka Liga Kartingowa przyciąga coraz więcej znanych postaci polskiego kartingu halowego. W rozegranej w miniony weekend rundzie najlepszy okazał się Jakub Kłęk, który po wygraniu kwalifikacji utrzymał prowadzenie w wyścigu finałowym. Był to jego pierwszy start w KLK.

- Koledzy z Tarnowa, którzy już startowali, namówili mnie do startu. Najpierw mieliśmy dobry trening, udany był również wyścig choć Mateusz Bartsch miał dobre tempo i długo czaił się za moimi plecami - powiedział Jakub Kłęk.

W zawodach wzięło udział 45 zawodników - To nieco mniej osób niż poprzednio, ale frekwencja nadal jest bardzo wysoka, szczególnie biorąc pod uwagę to, że jechaliśmy tym razem w odwróconą stronę, na której trenuje mniej osób - mówił Mateusz Cieślicki, organizator KLK.

Wśród kobiet najlepsza okazała się Katarzyna Zdyb, w klasyfikacji junior triumfował Kłęk, a w "seniorach" najszybszy był Wojcieszak. Najwięcej wyprzedzeń w wyścigu miał Mateusz Cieślicki, który otrzymał tytuł "Fightera". Zespołowo najwięcej punktów - po raz pierwszy w historii swoich startów w KLK - miała drużyna FPD Makar Team.

Kolejna runda KLK zostanie rozegrana dopiero w maju. W kwietniu kierowcy wezmą udział w zawodach drużynowych i kartingowym SuperOS-ie organizowanych na torze F1GOKART.

Dodaj komentarz

Copyright © 2021 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group