Rekordowa inauguracja KLK

03-02-2014 00:06,

Aż 54 zawodników wzięło udział w rundzie inaugurującej sezon 2014 Kieleckiej Ligi Kartingowej. Stawia to ją jako jedną z najpopularniejszych amatorskich serii kartingowych w Polsce. Najlepszym z nich okazał się Patryk Zając, który wyprzedził Miłosza Września i Jakuba Ziobro.

Dotychczasowym rekordem frekwencji KLK było 39 osób. Tym razem, dzięki obecności wielu kierowców z Krakowa czy Rzeszowa, liczba ta osiągnęła aż 54 kierowców.

- W pewnym momencie zaczęliśmy się obawiać, czy nie zostanie przekroczona maksymalna liczba uczestników zapisana w regulaminie, czyli 56. Wolelibyśmy nikogo nie odsyłać do domu. Widać, że KLK cieszy się coraz większą popularnością nie tylko wśród mieszkańców regionu, ale również kierowców, którzy mają do Kielc ponad 100 kilometrów - powiedział Mateusz Cieślicki, organizator zawodów, który jednocześnie był najlepszym z kielczan startujących w zawodach dzięki zajęciu 6. miejsca.

W rundzie wziął udział m.in. Adrian Puc - zwycięzca krajowego finału Red Bull Kart Fight. Zajął on 4. miejsce i wygrał klasyfikację senior. Podium należało do najmłodszych zawodników, którzy wystartowali. Wygrał Patryk Zając z Rzeszowa (triumf również w kategorii junior), drugi był Miłosz Wrzesień z Kolbuszowej, a trzeci Jakub Ziobro również z Rzeszowa.

Wśród kobiet najlepsza była Katarzyna Zdyb, najlepszym fighterem został Hubert Zieliński dzięki czterem wyprzedzeniom, a najlepszym zespołem był Reskart Junior Team.

Kolejna runda KLK odbędzie się 28 lutego. Wszystkie informacje o zawodach można uzyskać na stronie internetowej www.kieleckaligakartingowa.eu

Dodaj komentarz

Copyright © 2021 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group