Dąbski 18. w Bahrajnie

26-11-2013 23:17,

Zawodnik fabrycznego zespołu Pragi oraz zespołu UNIQ Racing z Zagnańska, kielczanin Karol Dąbski, zajął 18. miejsce w ostatniej rundzie Kartingowych Mistrzostw Świata.

Występ w Bahrajnie był ostatnim występem kierowcy z Kielc w tym sezonie. Rozpoczął się on bardzo pechowo bowiem do Bahrajnu, na tor, na którym ścigają się kierowcy Formuły 1, na czas nie dotarły silniki dla Dąbskiego, przez co Polak stracił pierwszy dzień treningów i sporo czasu na ustawienia. Kiedy silniki wreszcie dotarły, spadł deszcz, co znacznie utrudniło ustawienie gokarta.

Dało to efekt w dopiero 26. miejscu w kwalifikacjach, znacznie odbiegającym od możliwości Dąbskiego. W wyścigu finałowym nasz kierowca zdołał awansować aż o 8 lokat, zajmując ostatecznie 18. miejsce.

"Nie jestem zadowolony z tego występu i wolę już o nim zapomnieć i skupić się na przyszłym sezonie" - powiedział Dąbski po zawodach. Brał w nich udział jeszcze jeden Polak, Karol Basz, który zajął wyśmienite 2. miejsce, a sezon zakończył na 4. lokacie.

Karol Dąbski w "generalce" uplasował się na 27. miejscu. Oto najciekawsze momenty wyścigu z fragmentami znakomitego ścigania:

fot. UNIQ RACING

Dodaj komentarz

Copyright © 2021 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group