Ambitna postawa kielczanek. Zagłębie pokonało KSS

19-12-2012 18:07,

Niestety nie udało się szczypiornistkom KSS Kielce powetować sobie porażki ze Startem Elbląg. Nie sprawiły one niespodzianki i uległy w hali przy ulicy Krakowskiej zawodniczkom Zagłębia Lubin. Rywalki podopiecznych Pawła Tetelewskiego zwyciężyły 32:29 (14:13).

Kielczanki dobrze zaczęły to spotkanie i kilka razy prowadziły jedną bramką. Jednak już od 10. minuty przewagę miały przyjezdne, które wygrywały 4:3. „Tygrysice” walczyły ambitnie, bardzo dobrze grały w obronie. Niestety brak Pauliny Piechnik w ofensywie był aż nadto widoczny. Aleksandra Grzesiek nie rozgrywała piłki zbyt dobrze. Gdy w 18. minucie Zagłębie prowadziło 12:8 o czas poprosił trener Tetelewski. Ta decyzja okazała się dobra, bo nasze zawodniczki zniwelowały straty do jednej bramki i tuż przez przerwą mogły doprowadzić do remisu, jednak rzut Marzeny Paszowskiej obroniła Monika Maliczkiewicz. Po pierwszej połowie Zagłębie prowadziło 14:13.

Po wznowieniu gry nasze zawodniczki nadal grały świetnie w obronie, z dobrej strony pokazała się także bramkarka – Marta Wawrzynkowska. Za postawę w tym pojedynku pochwalić trzeba także Karolinę Młynarczyk. Choć nominalnie jest skrzydłową to na boisku pojawiła się jako środkowo rozgrywająca. Kielczanka pomimo niskiego wzrostu walczyła z przeciwniczkami z całych sił i trzeba przyznać, że momentami jej gra wyglądała naprawdę dobrze.

W 45. minucie Zagłębie wygrywało już 23:18 i wydawała się, że to może być początek „odjazdu” zawodniczek z Lubina. Nic takiego się jednak nie zdarzyło i KSS zmniejszył przewagę. Ostatecznie podopieczne Pawła Tetelewskiego przegrały 32:29. „Tygrysice” pomimo porażki mogły być zadowolone ze swojej postawy, szczególnie w obronie.

KSS Kielce – KGHM Metraco Zagłębie Lubin 29:32 (13:14)

KSS Kielce: Wawrzynkowska, Staś – Grabarczyk 1, Syncerz 2, Grzesik, Lalewicz 3, Młynarczyk, Kot, Paszowska 7, Drabik 3, Skrzyniarz 11, Woźniak 2.

KGHM Metraco Zagłębie Lubin: Maliczkiewicz 1, Tsvirko – Załęczna 4, Pałgan 1, Semeniuk-Olchawa 5, Paluch 1, Jelić 1, Bader 5, Jochymek 3, Byzdra 10, Kobzar 1.

fot. Michał Janyst

Wasze komentarze

kibic2012-12-19 22:21:12
Sędziowie żenada, ale mimo porażki w pierwszej połowie jedna bramka, to ona była najwazniejsza z przebiegu meczu. Zbyt dużo strat. Charakter zawodniczki pokazały i widac potencjał. "tylko leśnie dziadki zatruwaja atmosfere na meczach"
OypPfRxSDFITXxhifhK2013-01-04 17:20:19
Hello Fellow Writer, What you ˙came up with here surely have me wikced up to the last word, and I must say to you I am not the guy who read the full length post of blogs 'cause I generally got sick and tired of the gibberish that is presented searching google on a daily basis and just end up checking out the pics and maybe a headline, a paragraph etc. But your headline and the first paragraphs were exceptional and it immediately grabbed my attention. So, I just wanna say: nice and rare job! Thanks, really.

Dodaj komentarz

Projekt i wykonanie: CK Media Group