KSS zdecydowanym faworytem

26-10-2012 21:39,

Z ostatnią drużyną tabeli Aussie Sambor Tczew zagrają w sobotę piłkarki ręczne KSS-u Kielce. „Tygrysice” do tego meczu przystąpią w roli faworytek. Podopieczne trenera Pawła Tetelewskiego po pięciu kolejkach PGNiG Superligi zajmują trzecie miejsce.

W poprzedniej ligowej kolejce KSS wygrał w Jeleniej Górze z KPR-em 35:28. Kielczanki w tym meczu pokazały się z bardzo dobrej strony, szczególnie w drugiej połowie. Z tego powodu „Tygrysice”, które obecnie zajmują trzecie miejsce będą zdecydowanymi faworytkami pojedynku z Aussie Sambor Tczew.

Zawodniczki z Tczewa w obecnym sezonie wygrały zaledwie raz (w pierwszej kolejce w Szczecinie z Pogoń Balticą 24:22), a przegrały cztery razy. Przed tygodniem Sambor przegrał z jedną z najsłabszych ligowych drużyn Piotrcovią Piotrków Trybunalski. Obecnie najskuteczniejszą zawodniczką tego zespołu jest Justyna Domnik, która z trzydziestoma siedmioma bramkami jest drugą najlepiej rzucająca szczypiornistką naszej ligi. Wyróżniającą się zawodniczką jest także Urszula Lipska, która przed rokiem wspólnie z Vistalem Łączpol Gdynia zdobyła mistrzostwo Polski.

Niestety przed tym spotkaniem duże zmartwienia ma trener Paweł Tetelewski. Pod znakiem zapytania stoją występy aż trzech zawodniczek, czyli Kamili Skrzyniarz, Katarzyny Grabarczyk oraz Kingi Lalewicz. Piłkarki te narzekają na urazy i nie wiadomo, czy w sobotę pojawią się na parkiecie.

Jednak pomimo tych problemów KSS, który powoli, ale skrupulatnie pracuje na opinię rewelacji sezonu wydaje się być faworytem tego pojedynku. Czy „Tygrysicom” już teraz uda się wygrać czwarty mecz w sezonie? Przekonamy się już w najbliższą sobotę. Początek meczu o godzinie 17. Przypominamy, że KSS swoje pojedynki rozgrywa w Hali „Iskry” przy ulicy Krakowskiej 72.

fot. Michał Janyst

Dodaj komentarz

Projekt i wykonanie: CK Media Group