Wygrana na zakończenie MKK MDK

30-01-2012 11:39,

W sobotę MKK MDK Kielce pokonał w spotkaniu o miano wicelidera rozgrywek juniorów Koronę Kraków 62:52. Dla podopiecznych Roberta Ziemskiego było to ostatnie spotkanie na własnym boisku w obecnym sezonie. Dzięki temu zwycięstwu, kielczanie zrewanżowali się za jednopunktową porażkę w Krakowie oraz awansowali na drugą pozycję.

Początek spotkania zdecydowanie należał do gospodarzy, którzy narzucając wysokie tempo po czterech minutach gry prowadzili 14:3. Z czasem kielczanie zaczęli grać nerwowo, co przełożyło się na wynik. Tylko czterech minut potrzebowali juniorzy z Krakowa, aby doprowadzić do remisu. Co prawda MKK MDK wygrało pierwszą kwartę, 19:17 ale rezultat nie odzwierciedlał sytuacji z boiska.

Początki podopiecznym Roberta Ziemskiego w tym spotkaniu naprawdę wychodziły rewelacyjnie. Szybkie kontrataki pozwoliły na chwilę odpoczynku i czas ze strony krakowskiego szkoleniowca. Jak widać było to skuteczne, techniczne zagranie, ponieważ w minutę kielczanie stracili cztery punkty, nie rzucając żadnego. W tym momencie zainterweniował trener gospodarzy, który prosząc o czas uspokoił swoich zawodników. Dzięki płynnej grze do końca drugiej kwarty, podopieczni Roberta Ziemskiego powiększyli przewagę i do szatni schodzili z pięciopunktową zaliczką.

Trzecia kwarta była najbardziej wyrównaną oraz najbardziej brutalną. Bardzo widoczne był w niej również… trener gości, który głośnymi okrzykami oraz dynamiczną gestykulacją całego ciała manifestował swój sprzeciw. Była to najlepsza część meczu w wykonaniu Korony, która po niespełna dwóch minutach gry prowadziła 37:35. Dopiero pod koniec do głosu doszli gospodarze, którzy wykorzystując proste, niewymuszone błędy zmniejszyli przewagę gości.

W ostatniej części spotkania kibice mogli zaobserwować ładne akcje oraz efektywny „wsad” Filipa Drogosza. Największą przewagę nad Koroną, kielczanie uzyskali w szóstej minucie czwartej kwarty, prowadząc 56:42. Rezultat ten zmusił trenera gości do poproszenie o przerwę na życzenie. Nie zdała się ona na wiele, ponieważ juniorzy MKK MDK ostatnią kwartę wygrali siedmioma punktami, a całe spotkanie 62:52.

Za tydzień kieleccy zawodnicy zmierzą się na wyjeździe z liderem rozgrywek, krakowską Wisłą. Będzie to ostatnie spotkanie przed turniejem finałowym, który rozegrany zostanie między 10-12 lutego. Udział w nim wezmą cztery najlepsze drużyny, a organizatorem zostanie zespół zajmujący po drugiej rundzie rozgrywek, pierwsze miejsce w tabeli. Awans do rozgrywek na szczeblu centralnym uzyskają trzy pierwsze zespoły po zakończonym turnieju.

MKK MDK:

Rogowski 15, M. Pawlak 10, Ł. Pawlak 8, Ziemski 8, Pękalski 6, Drogosz 6, Dudzic 2, Majchrzak 2, Skabiński 2, D. Kopyś 2, Poturalski 1, K. Kopyś.

Faule:

Rogowski 4, M. Pawlak 4, D. Kopyś 4, Drogosz 3, Majchrzak 1, Poturalski 1, L. Pawlak 1, Ziemski 1

------------

Dziękujemy, że jesteś z nami i wspierasz twórczość dostępną na CKsport.pl. Kliknij w link poniżej i postaw naszej redakcji symboliczną kawę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wasze komentarze

GxZrKsmEe2012-08-10 19:33:49
Egy ge9p megjelene9se9nek megedte9le9se szubkejtedv persze, de e9n is osztom sokak ve9leme9nye9t, miszerint a Flanker ge9pcsale1d tagjai, igencsak eszte9tikus megjelene9sűek :) Ke1r, hogy elektronika e9s BVR harc tekintete9ben me1r nincsenek ennyire a toppon.Egyete9rtek Peresin-nek meg Montezume1val. Pe9ldul az F-15, vagy ha lesze1llunk a ff6ldre, akkor az Abrams vagy a Leopard 2 ke9pesse9geit me9g ve9letlenfcl sem kicsinyedtve, aze9rt nem szabad elsiklani azon te9ny felett, hogy le9tsze1mban e9s/vagy ke9pesse9gekben, de ake1r hume1n vonatkoze1sban (ke9pzettse9g) gyenge9bb ellenfeleken hozte1k f6ssze ezen ragyogf3 mutatf3kat. Ahol re1ade1sul nemhogy a ge9p-ge9p meccsben nem voltak egyenlő a verseny, de az egyme1snak eső haderők kf6zf6tt sem. Persze a he1borfa nem a fair play-ről szf3l, de ezt akkor is sze1medte1sba kell venni Aze9rt igencsak jf3, hogy edgy volt, mert ha az amerikai haderő sfalycsoportje1ba eső ellenfe9lnek esett volna neki, most nem diskure1lne1nk itt erről a ke9rde9sről :DKf6zben a SzU f6sszeomlott, az amcsik menetkf6zben meg fennakade1s ne9lkfcl nf6velhette9k a kore1bban is megle9vő, be1r aze9rt kisebb technikai ff6le9nyfcket elektronika tere9n. c9pedteni kell olyan ge9pet amiből csak 10 db kell, de lelő 100db F-15 f6st. d3, hogyne :) Face to face sceanario, le9gve9delem meg minden ne9lkfcl + sze9thullf3 rake9te1jfa ellenfelek :D e9s alkudjuk le 80-ra. c9s tegyfck fel, hogy a Raptorok mindegyik rokette1ja tale1latot e9rt el :P Montezuma meg jf3l szf3lt a Jak-141 -> F-35 esetben. A Jak-38 cikkfcnk ve9ge9n van is ennek egy kis re9sz dedike1lva:Tetszik / Egyete9rtek: 0 Az e9rte9kele9shez be kell

Ostatnie wiadomości

Żółto-Czerwoni poszukają dziś odpowiednich drzwi do wejścia na drogę regularnego punktowania. Podopieczni Kamila Kuzery zmierzą się z Widzewem Łódź – informujemy, gdzie obejrzeć ten mecz w telewizji.
W piątek rusza Olimpiada Świętokrzyska, w więc święto wszystkich aktywnych sportowo młodych ludzi, którzy stawiają pierwsze kroki w szeroko pojętym sporcie. Olimpiada Świętokrzyska jest dla nich oknem na sportowy świat.
Industria Kielce czwartkowego wieczoru wygrała wyjeździe z Kolstad Handball 32:30. Do zwycięstwa przyczynił się między innymi Miłosz Wałach, który pod nieobecność Andreasa Wolffa przejął stery pierwszego golkipera mistrzów Polski.
Mistrzowie Polski wrócili na dobre tory. Industria Kielce w 2. serii Ligi Mistrzów wygrała na wyjeździe z Kolstad Handball 32:30. – Wytrzymaliśmy ciśnienie – przyznaje drugi trener klubu z Kielc, Krzysztof Lijewski.
Po Aalborgu nie było śladu. Industria Kielce wróciła na zwycięskie tory w Lidze Mistrzów, wszak zaliczyła bardzo udany wyjazd do norweskiego Trondheim, gdzie pewnie pokonała miejscowy Kolstad. To pierwsze punkty w nowej edycji dla żółto-biało-niebieskich.
Już w piątek 22 września rozpocznie się II edycja turnieju młodych piłkarzy ręcznych pt. "7 w Kielcach". W zmaganiach wezmą udział dwie drużyny żółto-biało-niebieskich. KS Vive Kielce jest współorganizatorem turnieju.
Po nieudanej inauguracji Ligi Mistrzów, przychodzi czas na drugą serię będącą jednocześnie szansą na zrehabilitowanie się za niekorzystny wynik meczu z Aalborgiem. Industria Kielce dziś zmierzy się na wyjeździe z Kolstad Handball. Zapraszamy na relację NA ŻYWO! z tego wydarzenia, którą będziemy realizować na portalu CKsport.pl.
W drugiej kolejce zmagań w ramach EHF Champions League, ORLEN Wisła Płock przegrała na własnym terenie z mistrzem Danii, drużyną GOG Handbold, 26:30.
W ostatni weekend Stowarzyszenie Fun Sport Kielce zorganizowało dwa Ogólnopolskie Turnieje w Piłkę Siatkową Dziewcząt. W sumie w turniejach udział wzięło prawie 230 dziewcząt w wieku 14-19 lat.
Industria Kielce zagra o pierwsze punkty w tym sezonie Ligi Mistrzów. Kielczanie zmierzą się z nieprzewidywalnym Kolstad – informujemy, gdzie obejrzeć to spotkanie w telewizji.
Industria Kielce jedzie do norweskiego Trondheim. W mieście kojarzonym przez polskiego kibica głównie ze skokami narciarskimi powstała silna ekipa męskiego szczypiorniaka. Czy kielczanie zbędą pierwsze punkty w Lidze Mistrzów i zmażą plamę po porażce na inaugurację?
Reprezentacja Polski ma nowego selekcjonera. Prezes PZPN, Cezary Kulesza, postawił na Michała Probierza. O komentarz do tej decyzji został poproszony trener Korony Kielce, Kamil Kuzera.
Akademia Muay Thai Kielce zaprasza na kurs samoobrony dla kobiet, realizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego Kielc. Zajęcia są całkowicie bezpłatne.
Korona Kielce w ostatniej kolejce ponownie zainkasowała porażkę na swoje konto. Tym razem katem żółto-czerwonych okazała się szczecińska Pogoń. Publikujemy wyniki pomeczowej sondy, w której głosowaliście na najlepszego zawodnika Korony.
– Marginesu błędu już nie mamy. Jesteśmy w bardzo trudnej sytuacji – uważa kapitan Korony Kielce, Miłosz Trojak. Przed jego zespołem jeden z meczów z nożem na gardle, a więc potyczka z Widzewem Łódź.
Jak wygląda sytuacja kadrowa Korona Kielce przed meczem z Widzewem Łódź? Można spodziewać się jednego powrotu.
Korona Kielce już w piątek zmierzy się na własnym stadionie z Widzewem Łodź. Do stolicy województwa świętokrzyskiego przyjedzie ekipa z odświeżoną atmosferą w szatni po roszadzie na stanowisku pierwszego szkoleniowca. – Widać, że zespół Widzewa chwycił myśli trenera Myśliwca – stwierdził Kamil Kuzera.
Wyjątkowe przedsięwzięcie w Kielcach. Powstanie tutaj Muzeum Polskiego Boksu. Inwestycja zostanie zrealizowana w stolicy województwa świętokrzyskiego nieprzypadkowo, w końcu tutaj w drugiej połowie XX wieku znajdowało się jedno z najważniejszych ośrodków tej dyscypliny sportowej w kraju.
Norweski Kolstad będzie najbliższym rywalem Industrii Kielce w drugim grupowym spotkaniu Ligi Mistrzów w tym sezonie. Kielczanie zagrają w Skandynawii o pierwsze punkty, chcąc zmazać plamę po domowej porażce z Aalborgiem. Trener mistrzów Polski przestrzega jednak przed silnym i niedocenianym zespołem oponentów.
Właśnie dobiegła końca 8. seria gier na zapleczu Ekstraklasy. Kolejka ta przyniosła kilka ciekawych rozstrzygnięć i wyłoniła nowego lidera, którym został zespół Górnika Łęczna.
W poniedziałek 18 września ukazał się zapowiadany film o piłkarzu 50-lecia Korony Kielce, Jacku Kiełbie. Na każdego fana Złocisto-Krwistych i sympatyka "Ryby" czeka ponad półgodzinny seans.
Kibice piłkarscy w stolicy województwa świętokrzyskiego będą mieli swojego faworyta wśród projektów zgłoszonych do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Bez wątpienia jest nim "Żółto-Czerwona Arena" zakładająca wymianę wszystkich pozostałych szarych krzesełek na te w barwach Korony Kielce.
Jak podaje Wieczysta Kraków w swoich social mediach, Maciej Musiał przestał pełnić obowiązki pierwszego trenera. Wybór tymczasowego szkoleniowca mógł wielu zaskoczyć.
Pod koniec września w kieleckiej Hali Legionów dojdzie do hitowego spotkania Ligi Mistrzów między miejscową Industrią, a Paris Saint-Germain. Klub ogłosił datę startu sprzedaży wejściówek na ten mecz.
Kibice znów dopisali na trybunach stadionów PKO Ekstraklasy. W 8. serii spotkań sezonu 23/24 piłkarską rywalizację śledziło ponad 110 tysięcy osób.
Klub ze stolicy województwa świętokrzyskiego już w czwartek przystąpi do kolejnej serii spotkań w ramach Ligi Mistrzów. Industria Kielce z starciu z Kolstad będzie chciała zrehabilitować się po porażce na własnym terenie z Aalborgiem. Gospodarze najbliższego meczu nie będą mogli skorzystać z kluczowego gracza.
Po raz kolejny MMTS-owi zwycięstwo wymyka się z rąk. Tym razem z Kwidzynem wygrał najbliższy ligowy rywal Industrii Kielce, Piotrkowianin Piotrków Trybunalski.
W miniony weekend po tygodniu przerwy do gry wrócili zawodnicy na boiskach PKO Ekstraklasy. Część drużyn nie straciła rytmu i zapunktowała podobnie jak w poprzednich kolejkach, z kolei dla niektórych była to okazja do nowego otwarcia.
W środę 20 września wraca do gry Świętokrzyska Amatorska Bilardowa Liga Biznesu. Za nami cała runda zasadnicza, natomiast w środku tygodnia w Kieleckim Centrum Bilardowym rozegrany zostanie pierwszy ćwierćfinał. Jednocześnie organizatorzy ogłaszają start zapisów na kolejny sezon.
W niedzielę w Leszczynach odbył się Narodowy Dzień Sportu z Go4it, czyli ogólnopolska odsłona promocji aktywności fizycznej. Na to wydarzenie przybyły tłumy dzieci oraz ich opiekunów.

Copyright © 2023 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group