Święta wojna dla Kielc! Juniorzy Vive w półfinale

26-05-2011 21:20,

Zespół juniorów młodszych Vive Targi Kielce odniósł trzy pewne zwycięstwa i z pierwszego miejsca w grupie awansował do półfinału turnieju mistrzostw Polski juniorów rozgrywanych w Płocku. Już w piątek i sobotę „żółto-biało-niebieskich” czeka decydująca walka o medale.

W pierwszym meczu podopieczni Pawła Tetelewskiego odprawili z kwitkiem drużynę Samboru Tczew, gromiąc ją 43:24. Od 1. do 60. minuty kielczanie dominowali na parkiecie, w 19. minucie było już zresztą po meczu, bowiem wynik na tablicy świetlnej wskazywał 15:3 dla „żółto-biało-niebieskich”.

W drugim grupowym spotkaniu kielczanie odnieśli kolejne przekonujące zwycięstwo, tym razem nad UKS-em Viktorią Tomaszów Mazowiecki (29:20). Rywale od początku pierwszej połowy nie mogli dać sobie rady z dobrze dysponowaną drużyną Vive. Nasi szczypiorniści od początku „grali swoje”, dobrą grą w obronie nie pozwolili rozwinąć skrzydeł zawodnikom z Tomaszowa Mazowieckiego, a w pierwszej połowie kielczanie stracili zresztą tylko 8 bramek. Za sprawą wysokiego prowadzenia w drugiej odsłonie tego spotkania zameldowali się zmiennicy .

Ostatni mecz również należał do młodych kielczan. Zawodnicy Tetelewskiego zmierzyli się w nim z nie byle kim, bo gospodarzem turnieju – drużyną SKF Wisły Płock. Mocno zmobilizowani „nafciarze” nie dali rady naszym piłkarzom ręcznym i przegrali tę prestiżową rywalizację.

Bezsilni wobec dobrej gry juniorów Vive byli nie tylko szczypiorniści rywali, ale i… ich kibice. Z trybun raz po raz dało się słyszeć „bluzgi” i gwizdy skierowane w stronę zawodników z Kielc. Trudno się jednak temu dziwić. Takie emocje są nieodłącznym elementem kielecko-płockiej – także juniorskiej – „świętej wojny”.

Kielczanie w meczu z Wisłą byli lepsi w każdym elemencie gry, zaczynając od dobrej postawy bramkarza i gry defensywnej, kończąc na skutecznym wykańczaniu akcji ofensywnych. Efektem tego było nawet 8-9 bramkowe prowadzenie.

Warto zauważyć, że w tym spotkaniu nie mógł zagrać wyrzucony z boiska we wcześniejszym meczu kołowy Filip Zimoch, którego jednak godnie zastąpił „Cycu” czyli Kacper Szpilski.

Dziś uczestnicy turnieju mają dzień wolny, ale już w piątek juniorzy Vive zmierzą się z drużyną MOS Wrocław w pierwszym półfinale turnieju. Druga półfinałowa para to SKF Wisła Płock i KSSPR Końskie. Kto wie, może w sobotę juniorzy Wisły będą mieli okazję do rewanżu nad drużyną Vive w spotkaniu finałowym? Jedno jest pewne – nasi piłkarze nie odpuszczą i obojętnie z kim zagrają – dadzą z siebie 100 procent możliwości.

Wyniki zespołu Vive Targi Kielce :

Vive Targi Kielce – Sambor Tczew 43:24(23:11)


VTK: Bysiak, Gruszczyński Fugiel 7, Stefaniec 7, Chełmiński 5, Malinowski 4, Hader 4, Pięta 4, Rączka 3, Piotrowski 3, Zimoch 2, Szpilski 2, Zielonko 1, Romański 1, Chodur, Pluciński

Vive Targi Kielce – UKS Viktoria Tomaszów Mazowiecki 29:20(20:8)

VTK:
Gruszczyński, Bysiak Rączka 7, Malinowski 5, Pięta 5, Stefaniec 4, Chełmiński 3, Jamioł 2, Fugiel 1, Piotrowski 1, Zimoch 1, Hader, Romański, Chęcina, Opoka, Szpilski

Vive Targi Kielce – SKF Wisła Płock 33:28 (17:12)

VTK: Gruszczyński, Bysiak  Fugiel 8, Malinowski 8, Stefaniec 8, Pięta 5, Szpilski 2, Rączka 1, Chodur 1, Chełmiński, Zielonko, Romański, Piotrowski, Hader, Pluciński

Półfinały:

Vive Targi Kielce – MOS Wrocław
SKF Wisła Płock – KSSPR Końskie

Finał w sobotę o godzinie 15.00

Maciej Lewandowski

------------

Dziękujemy, że jesteś z nami i wspierasz twórczość dostępną na CKsport.pl. Kliknij w link poniżej i postaw naszej redakcji symboliczną kawę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wasze komentarze

CKCK2011-05-26 21:54:34
Brawo chłopaki ! Czekamy na mistrza !!!
ziemowit2011-05-27 08:16:44
nooooo super!!:), duze gratulacje !!:), tylko złoto się liczy :)

Ostatnie wiadomości

Korona Kielce sonduje możliwość pozyskania dwóch czołowych zawodników Lechii Gdańsk. Jak poinformował na portalu X dziennikarz Sebastian Staszewski, kielecki klub chciałby wykupić ze spadkowicza z PKO BP Ekstraklasy słowackiego napastnika Tomáša Bobčeka oraz ukraińskiego pomocnika Ivana Żelizkę. Problemem pozostają jednak oczekiwania finansowe Lechii.
Mateusz Głowiński najbliższy sezon spędzi w Zniczu Pruszków. 20-letni napastnik odchodzi z Korony Kielce na zasadzie wypożyczenia, do klubu w którym będzie miał szansę na regularne występy w Betclic 2 Lidze.
Korona Kielce konsekwentnie realizuje strategię opartą na rozwoju młodych piłkarzy. Pierwszy profesjonalny kontrakt z klubem podpisał 17-letni bramkarz Franciszek Panek, który został także włączony do kadry pierwszego zespołu. To jednak tylko jedna z kilku ważnych decyzji personalnych ogłoszonych w ostatnich dniach przez Akademię Korony.
Industria Kielce poznała szczegółowy terminarz fazy grupowej EHF Ligi Mistrzów 2026/2027. Europejska Federacja Piłki Ręcznej opublikowała dokładne daty i godziny wszystkich spotkań. „Żółto-biało-niebiescy” rozpoczną rywalizację przed własną publicznością o 18.45, a wszystkie swoje mecze w fazie grupowej rozegrają w środy.
W pierwszej w sezonie 2026/2027 CKsportowej sondzie na MVP meczu Korony Kielce z Jagiellonią Białystok oddano 468 głosów.
Współczesny tryb życia sprawia, że coraz więcej osób skarży się na dolegliwości ze strony oczu. Pieczenie, uczucie „piasku pod powiekami”, nadmierne łzawienie czy chwilowe pogorszenie ostrości widzenia to objawy, które wielu pacjentów bagatelizuje, tłumacząc je zmęczeniem lub długą pracą przy komputerze. Specjaliści ostrzegają jednak, że mogą one wskazywać na zespół suchego oka – schorzenie, które w ostatnich latach diagnozowane jest coraz częściej.
Wybór okularów to dziś znacznie więcej niż kwestia korekcji wzroku. Oprawki stały się ważnym elementem stylizacji, który potrafi podkreślić osobowość, dodać elegancji lub całkowicie odmienić proporcje twarzy. Dlatego coraz częściej zamiast kierować się wyłącznie modą, warto zwrócić uwagę na to, jak dany kształt współgra z rysami twarzy.
Fabryczne wkładki w butach narciarskich nie zawsze zapewniają podparcie dopasowane do kształtu stopy. Dobrze dobrany model może poprawić stabilność, rozłożenie nacisku i komfort podczas jazdy. Sprawdź, kiedy warto wymienić wkładki, jakie rozwiązania są dostępne i na co zwrócić uwagę przy wyborze.
Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej rozlosował pary I rundy Chemar Rurociągi Pucharu Polski na sezon 2026/2027. Spotkania zaplanowano na 15 i 16 sierpnia, a do rywalizacji przystąpią zespoły z niższych klas rozgrywkowych z całego województwa.
Faruk Yusuf powraca do Kielc po okresie gry na wypożyczeniach. Nigeryjski prawy rozgrywający, będący zawodnikiem Industrii Kielce, zakończył okres wypożyczenia do francuskiego Limoges Handball i ponownie założy „żółto-biało-niebieskie” barwy, aby stanowić o sile mistrzów Polski.
Były napastnik Korony Kielce, Adrián Dalmau, został nowym zawodnikiem indonezyjskiego ekstraklasowicza PSIM Yogyakarta. 32-letni Hiszpan po roku spędzonym w Piaście Gliwice przenosi się do zespołu Super League, gdzie spotka dobrze znanego z polskich boisk Adriana Purzyckiego.
W 1. kolejce PKO BP Ekstraklasy kibice byli świadkami 18 bramek i tylko dwóch remisów w dziewięciu starciach. Zaledwie dwa kluby wywiozły komplet punktów z obcego terenu, podczas gdy sześć meczów wygrali gospodarze.
Łączna frekwencja podczas 1. kolejki sezonu 2026/2027 PKO BP Ekstraklasy wyniosła 168 025 widzów.
Przed rozpoczęciem nadchodzącego sezonu w kieleckim zespole doszło do sporej przebudowy na prawej stronie rozegrania. Podczas pierwszej oficjalnej konferencji prasowej kibicom i dziennikarzom zaprezentowali się Luka Klarica oraz Julian Bos.
Mistrzowie Polski szczypiorniści Industrii Kielce rozpoczęli przygotowania do sezonu 2026/2027. Po raz pierwszy z mediami spotkał się Dejan Milosavljev, który opowiedział o powodach przenosin do stolicy województwa świętokrzyskiego, pierwszych wrażeniach po przyjeździe do Polski oraz celach, jakie stawia sobie wraz z zespołem.
Mistrzowie Polski szczypiorniści Industrii Kielce rozpoczęli przygotowania do sezonu 2026/2027. Swoją przedsezonową opinią podzielił się Krzysztof Lijewski, trener „żółto-biało-niebieskich”.
Mistrzowie Polski szczypiorniści Industrii Kielce rozpoczęli przygotowania do sezonu 2026/2027.
Michał Jurecki zabrał głos po piątkowym komunikacie Klubu Sportowego Iskra Kielce, w którym poinformowano o zakończeniu współpracy z dotychczasowym dyrektorem sportowym. Były reprezentant Polski opublikował obszerne oświadczenie, w którym nie zgadza się z uzasadnieniem przedstawionym przez klub.
Karol Skowerski z Fortis Bilard Kielce zanotował bardzo udany występ w prestiżowym turnieju Champion of Champions, zaliczanym do cyklu Pucharu Świata w bilard heyball. Polski zawodnik zakończył rywalizację na dziewiątym miejscu, przegrywając dopiero w dramatycznych okolicznościach walkę o awans do ćwierćfinału.
Korona Kielce wygrała z cypryjskim Arisem Limassol w sparingu na boisku treningowym przy ul. Kusocińskiego 1:0. Po meczu swoimi opiniami podzielili się Konrad Matuszewski i Rafał Mamla zawodnicy „żółto-czerwonych”.

Korona Kielce wygrała z cypryjskim Arisem Limassol w sparingu na boisku treningowym przy ul. Kusocińskiego 1:0. Rozstrzygającą bramkę zdobył w pierwszej połowie Daniel Bąk.
W inauguracyjnej kolejce sezonu 2026/2027 PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce przegrała na wyjeździe z Jagiellonią Białystok 0:1. Po meczu swoją opinią podzielili się Dawid Błanik oraz Ariel Mosór, piłkarze „żółto-czerwonych z Kielc”.
W 1. kolejce sezonu 2026/2027 PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce przegrała w Białymstoku z Jagiellonią 0:1. Po meczu swoją opinią podzielił się Adrian Siemieniec, szkoleniowiec „żółto-czerwonych z Podlasia”.
W 1. kolejce sezonu 2026/2027 PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce przegrała w Białymstoku z Jagiellonią 0:1. Po meczu swoją opinią podzielił się Jacek Zieliński, szkoleniowiec „żółto-czerwonych z Kielc”.
W inauguracyjnej kolejce sezonu 2026/2027 PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce przegrała z Jagiellonią Białystok 0:1. Który z podopiecznych Jacka Zielińskiego był najlepszy w potyczce z ekipą Adriana Siemieńca?

Copyright © 2026 CKsport.pl Redakcja

Projekt i wykonanie: CK Media Group