KSS gorszy od Piotrcovii. Zadecydowała pierwsza połowa

22-01-2011 18:40,

Miała być niespodzianka, skończyło się jednak zgodnie z planem. Mimo chęci, szczypiornistki KSS-u nie dały rady faworyzowanej Piotrcovii. Już po 30 minutach „Tygrysice” przegrywały i to różnicą aż 9 bramek. Szalona pogoń kielczanek w drugiej połowie nie odmieniła losów spotkania.

Początek meczu był całkiem niezły. Kibice obejrzeli wymianę ciosów, raz jedna drużyna rzucała bramkę, raz druga. Wszystko zacięło się w 10. minucie, gdy tablica wyników wskazywała remis 6:6. Ku zaskoczeniu miejscowej publiczności, przez kolejnych dziesięć minut trafiały tylko rywalki. Kielczanki bardzo słabo spisywały się w ataku, w obronie też nie potrafiły wiele zdziałać. W końcu zdobyły bramkę, ale wówczas Piotrcovia prowadziła już 15:7.

W ostatnich minutach pierwszej połowy „Tygrysice” nieco się poprawiły, ale piotrkowianki także grały całkiem dobrze. A właściwie to nawet odrobinę lepiej od gospodyń, bo jeszcze powiększyły przewagę o jednego gola. – Oba zespoły postawiły na atak, stąd tak dużo bramek. Obawialiśmy się tego meczu, bo KSS u siebie gra naprawdę dobrze, ale na szczęście ta pierwsza połowa wyszła nam całkiem dobrze – mówiła rozgrywająca Piotrcovii, Agata Wypych (w całym meczu zdobyła aż 14 bramek!).

W drugiej połowie to się zmieniło. – Przestrzegałem moje zawodniczki, żeby nie zwalniały tempa. Niestety, nie posłuchały. Kielczanki zaczęły lepiej grać w obronie, my w defensywie odpuszczaliśmy, a w ataku graliśmy na 3/4 możliwości - narzekał trener gości, Robert Nowakowski, który wiele lat spędził jako zawodnik w Vive Kielce.

I rzeczywiście kielczanki ruszyły do ataku. Chwilami na grę „Tygrysic” można było patrzeć z prawdziwą przyjemnością. Znakomite momenty miała Marta Rosińska, która odważnie wchodziła w obronę rywalek. Świetnie przy kontratakach, ale też atakach pozycyjnych spisywała się prawoskrzydłowa, Katarzyna Grabarczyk. A przede wszystkim, kielczanki zagrały nieustępliwie w obronie. To przynosiło efekty.

Dzięki konsekwentnej grze i uporowi, gospodynie zaczęły niwelować stratę. W pewnym momencie różnica goli wynosiła już tylko trzy bramki. W obozie KSS-u pojawiła się wyraźna nadzieja na doprowadzenie do remisu. Niestety, wtedy Rosińska ze stuprocentowej sytuacji trafiła tylko w poprzeczkę. Szkoda, bo mógł to być impuls nawet do zwycięstwa.

Po tej akcji Piotrcovia przebudziła się i choć może nie poprawiła gry w obronie, to na pewno lepiej radziła sobie w ataku. W efekcie wygrała ten mecz pięcioma golami. – Nie chcę się usprawiedliwiać, ale kielczanki miały ostatnio więcej wolnego, a dla nas był to właściwie trzeci mecz w ciągu tygodnia. Zaszwankował nasz powrót do obrony, ale cieszę się, że jednak udało się wygrać – stwierdziła Wypych.

W następnej kolejce KSS zagra na wyjeździe ze Startem Elbląg (sobota, godz. 17).

Zdzisław Wąs (trener KSS-u): Do tej 10 minuty było całkiem dobrze. Potem jednak mieliśmy kłopoty - w obronie i w ataku. Słabo zagrały nasze bramkarki. Gdyby udało im się odbić te 2-3 piłki, nie wiadomo jakby ten mecz się dalej potoczył. Żałuję bardzo, bo te dwa punkty mogą się okazać kluczowe, jeśli chodzi o play-offy. Łatwiej grać u siebie i musimy tu wygrywać. Na wyjeździe jest dużo ciężej, a teraz czeka nas bardzo trudny mecz w Elblągu. Długo rozmawiałem z dziewczynami po meczu. Próbowałem dociec, dlaczego znowu w pierwszej połowie zagraliśmy beznadziejnie, a w drugiej goniliśmy rywalki. Pytałem, czy mają problemy z szybkością, lub wytrzymałością. Zaprzeczyły. Chyba to wszystko leży jednak w głowach...

KSS Kielce – Piotrcovia Piotrków Trybunalski 37:42 (12:21)

KSS: Muszioł, Kozieł - Grabarczyk 10, Pokrzywka, Stradomska, Młynarczyk 1, Kot 3, Abramauskaite 4, Drabik, Rosińska 10, Gedroit 5, Paszowska 4.

Piotrcovia: Skura - Rol 1, Mijas 6, Wypych 14, Szafnicka 2, Szczecina 8, Dąbrowska 1, Gleń 2, Krzysztoszek 8.

Autor: Tomasz Porębski

------------

marcin2011-01-23 05:23:03
panie zdzislawie was a co pan zrobil zeby naszym dziewczynom pomoc w meczu? bramkarka zostala zmieniona jak juz bylo pozamiatane.i dlaczego gdy graly z przewaga dwoch zawodniczek w drugiej polowie nie nakazal pan bronic "kazdy swego"??? tak plaska obrona nie graja juz nawet w podstawowkach.
z drugiej strony nasze dziewczyny w obronie graja jakby sie baly zrobic krzywde przeciwniczkom jak i sobie.jedyna zawodniczka walczaca i agresywnie broniaca to z 15tka(przepraszam ze nie wymienie z nazwiska).
EHHH2011-01-24 00:50:35
Wąs to generalnie sprawia wrażenie, jakby go wyrwali od bawienia wnucząt i kazali trenować ten zespół, bez werwy kompletnie...
NysPsmjNcwai2011-02-09 23:38:51
exqsxu2011-12-22 11:53:55

Dominick Zator przedłużył umowę z Koroną Kielce. Defensor będzie występował w „żółto-czerwonych” barwach jeszcze przez co najmniej jeden sezon.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe GOG Håndbold 33:25. – To tylko pierwsza połowa, a w drugiej może zdarzyć się jeszcze wszystko – powiedział po spotkaniu Tomasz Gębala, lider defensywy „żółto-biało-niebieskich”.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe GOG Håndbold 33:25. – Mam nadzieję, że zdobędziemy ten upragniony awans, ale była to dopiero połowa meczu – powiedział po spotkaniu Krzysztof Lijewski, drugi trener „żółto-biało-niebieskich”.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe z GOG Håndbold 33:25. Najwięcej bramek dla kielczan, dziewięć, zdobył Alex Dujszebajew.
Koszykarze UJK Kielce rozpoczynają rywalizację w fazie play-off o awans do pierwszej ligi. Już w pierwszej rundzie drużyna z Kielc zmierzy się z faworytem do awansu, OPTeam Resovią Rzeszów.
Już w wielkanocny poniedziałek Korona Kielce zmierzy się na wyjeździe z łódzkim Widzewem. Wraz z Koroniarzami na wyjazd szykują się także kibice żółto-czerwonych, którzy już w grupie około 700 osób zapisali się na wizytę w „Sercu Łodzi”.
Korona Kielce poznała termin wyjazdowego starcia z Puszczą Niepołomice. „Żółto-czerwoni” zagrają wówczas mecz, który może zdecydować o losach utrzymania.
Po zakończeniu zimowej przerwy Korona Kielce rozegrała 7 ligowych rywalizacji i wywalczyła w nich zaledwie 6 punktów. Kielczanie mają przed sobą teraz wyjazdową potyczkę z Widzewem. Czy Korona wywiezie 3 punkty z trudnego terenu?
Historia napisała się na naszych oczach. Reprezentacja Polski po raz piąty z rzędu zagra na Mistrzostwach Europy. Bohaterem Wojciech Szczęsny!
Poszukujesz sposobów na podniesienie swoich umiejętności piłkarskich do nowego poziomu? Odpowiednio dobrane znaczniki piłkarskie mogą okazać się kluczowym elementem w osiągnięciu tego celu.
Czy zastanawiasz się, jak w pełni wykorzystać potencjał Instagram Stories w strategii marketingowej? Poszukujesz sposobów na tworzenie angażujących reklam w formie stories? Jeśli tak, to artykuł ten jest dla Ciebie!
Trzeci tydzień Małej Ligi Piłki Ręcznej dostarczył kibicom mnóstwo emocji, zarówno na boiskach Bilczy, Kielc, jak i Chęcin. Rozgrywki odbyły się w dniach 19, 20 i 21 marca, prezentując szereg talentów w różnych kategoriach wiekowych.
Świetny turniej juniorek młodszych Korony Handball Kielce w 1/16 finału mistrzostw Polski. Podopieczne Moniki Ciszek zakończyły go z kompletem trzech zwycięstw.
Przed Industrią Kielce rywalizacja w 1/8 finału Ligi Mistrzów. „Żółto-biało-niebiescy” w najbliższą środę (27 marca) zmierzą się z duńskim GOG Håndbold.
Dokładnie za tydzień (1 kwietnia) piłkarze Korony Kielce powrócą do gry po reprezentacyjnej przerwie. Wszystko wskazuje na to, że sytuacja kadrowa w kieleckiej ekipie poprawiała się w porównaniu do ostatnich konfrontacji.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Brakuje mi minut rozegranych na parkiecie przez te dwa i pół miesiąca bez gry – powiedział przed spotkaniem Artsem Karalek obrotowy mistrzów Polski.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Będzie trzeba taktycznie ich rozpracować. Jest to niewygodny zespół z groźnymi zawodnikami na każdej pozycji – powiedział przed spotkaniem Arkadiusz Moryto, skrzydłowy mistrzów Polski.
Sabina Jarząbek, reprezentantka Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego została wicemistrzynią Polski w półmaratonie. Jednocześnie pobiła swój rekord życiowy i uzyskała kwalifikację na Mistrzostwa Europy w Rzymie.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Mam wielki szacunek dla tego klubu, który bardzo mocno walczy w duńskiej lidze oraz Lidze Mistrzów – powiedział przed spotkaniem Tałant Dujszebajew, trener mistrzów Polski.
W niedzielne popołudnie doszło do starcia dwóch zespołów z dolnych rejonów tabeli CLJ U-18 kobiet. Drużyna KSP Kielce pokonała na obiekcie przy ul. Jeziorańskiego 53 ekipę Legionistek Warszawa 0:1.
Na odbywających się w miniony weekend Mistrzostwach Polski Muay Thai w Szaflarach do walki stanęło 4 zawodników kieleckiego klubu.
Trwa marcowa przerwa reprezentacyjna. Na boiskach drugiej ligi (poza dwoma wyjątkami) nie ma jednak odpoczynku.
W ostatnich dwóch tygodniach drużyny szczypiornistów z regionu świętokrzyskiego rozegrały 5 ligowych spotkań.
Mieszane uczucia towarzyszą świętokrzyskim zespołom po rozegraniu 22. serii gier trzeciej ligi. Czarni Połaniec przegrali 0:1 z Karpatami Krosno, KSZO zremisował z Orlętami Radzyń Podlaski 2:2, a Star Starachowice pokonał Sokoła Sieniawa 1:0.
W meczu 18. kolejki Ligi Centralnej Kobiet szczypiornistki Suzuki Korony Handball Kielce przegrały na wyjeździe z MTS-em Żory 36:15. Najskuteczniejszymi zawodniczkami kielczanek były Magdalena Berlińska oraz Nikola Leśniak, zdobywczynie pięciu bramek.
W meczu 25. kolejki Orlen Superligi, Industria Kielce wygrała wyjazdowy mecz z Zepter KPR Legionowo 31:23. Po spotkaniu sowimi opiniami podzielili się Krzysztof Lijewski oraz Cezary Surgiel.
W meczu 25. kolejki Orlen Superligi, Industria Kielce wygrała wyjazdowy mecz z Zepter KPR Legionowo 31:23. Najwięcej bramek dla kielczan, osiem, zdobył Alex Dujszebajew.
W sobotnie przedpołudnie w ramach 20. kolejki RS Active IV ligi rozegrano spotkanie pomiędzy dwoma kieleckimi ekipami. Korona II Kielce przy ul. Szczepaniaka pokonała 2:1 Orlęta Kielce.
Korona Kielce przedłużyła umowę z Jakubem Konstantynem. Skrzydłowy będzie występował w „żółto-czerwonych” barwach jeszcze przez co najmniej jeden sezon.
W 25. kolejce Orlen Superligi zawodnicy Industrii Kielce zagrają na wyjeździe z Zepter-em KPR Legionowo. W ostatnich tygodniach beniaminek pozytywnie zaskakuje.