6 lat KKL-u. I sześć medali MP w 2010 roku

18-01-2011 15:06,

W poniedziałek Kielecki Klub Lekkoatletyczny podsumował 2010 rok. Na szóste urodziny nasi lekkoatleci mogli cieszyć się z sześciu medali Mistrzostw Polski. I choć ten wynik mógł być lepszy, to w KKL-u w przyszłość patrzą z optymizmem. – Mamy świetnych sportowców – mówi Mirosława Sarna. – Ale problemów nie brakuje.

To co uderzało w oczy na poniedziałkowym spotkaniu w sali konferencyjnej Hali Legionów, to prawdziwie rodzinna atmosfera. Młodzi lekkoatleci, pełni ambicji i hartu ducha, oraz ich trenerzy potrafią stworzyć jedność, w której aż chce się przebywać.

Goście podsumowania obejrzeli prezentację sukcesów KKL-u w ubiegłym roku. Kielczanie zdobyli 6 medali w zawodach mistrzostw Polski. Agnieszka Wrona w skoku o tyczce zdobyła srebro na MP w Bielsku-Białej, ulegając jedynie olimpijce, Monice Pyrek. Katarzyna Kozak, trenująca w Radomsku, w biegu na 600 m. sięgnęła po brązowy medal w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Spale. Podobny sukces osiągnął Paweł Tietiern w biegu na 300 m. W Spale znakomicie wypadł również Michał Zarychta, który zdobył złoto w siedmioboju.

W Małym Memioriale im. Janusza Kusocińskiego swoje medale zdobyli Patryk Gradzik (złoto w 110 m. ppł) oraz Katarzyna Furmanek (srebro w rzucie młotem). Duży sukces osiągnął także Filip Przemyski, który znalazł się w składzie reprezentacji Polski na mistrzostwa świata juniorów w kanadyjskim Moncton – sztafeta 4x400m. To tez członek kadry narodowej juniorów.

Sportowo mogło być dużo lepiej, ale to młodzi zawodnicy, którzy cały czas idą do przodu. Życzyłbym sobie, żeby za rok, może za dwa lata, pojawił się lekkoatleta, który będzie w czołówce świętokrzyskich plebiscytów sportowych. To możliwe – przekonywał prezes klubu, Jan Mochocki. – Bardzo dobrze wypadliśmy za to organizacyjnie.

KKL w ubiegłym roku zorganizował dwie duże imprezy – III Memoriał Edmunda Sarny i V Mityng Świętokrzyski. Zwłaszcza ta druga może być powodem do dumy. – Gościliśmy aż 6 zawodników, którzy wcześniej wystartowali w Mistrzostwach Europy. Między innymi pojawiła się Weronika Wedler, brązowa medalistka z Barcelony. Nasz mityng zajął 11 miejsce na 25 imprez, przy czym wiele z nich dysponowało dużo większymi środkami finansowymi – mówił sekretarz klubu, Tomasz Wieczorek.

Nie zabrakło jednak słów nieco przykrych. Trenerzy klubu żałowali, że coraz mniej młodych ludzi interesuję się sportem. – Z każdym rokiem zmniejsza się liczba szkół, która bierze udział w zawodach „Czwartki lekkoatletyczne”. Do tego nasi zawodnicy mają problem z dostępem do lekarza, bo zamknięta została przychodnia sportowa – mówił Adam Jóźwik. Zgodziła się z nim Mirosława Sarna, mistrzyni Europy z 1969 roku, która rok wcześniej w Igrzyskach Olimpijskich w Meksyku zajęła 5. miejsce. – Mamy bardzo zdolnych lekkoatletów, moim zdaniem oni trenują więcej niż ja, gdy byłam czynną zawodniczką. Co jednak z tego, skoro konkurencja nam odjeżdża, bo ma pełen dostęp do fizykoterapii. My na to nie mamy szans. Robimy co możemy, ale uderzamy głową w mur – stwierdziła.

Najlepsi zawodnicy otrzymali od klubu nagrody finansowe i pamiątkowe statuetki. Podziękowano również sponsorom KKL-u. Na koniec nie mogło zabraknąć tradycyjnego, bardzo smacznego i efektownego tortu. Tym razem jego myślą przewodnią było: „KKL 2011. Skoki, biegi, rzuty”.

Zobacz galerię zdjeć z podsumowania KKL-u!

Wasze komentarze

vdChhdGdOGMA2011-02-10 05:54:48
UvDDot <a href="http://niynndcjkdrs.com/">niynndcjkdrs</a>, [url=http://jhhaygehbewi.com/]jhhaygehbewi[/url], [link=http://zqwvvmowfnka.com/]zqwvvmowfnka[/link], http://fhkjsrmvnavv.com/

Dodaj komentarz

Copyright © 2021 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group