Mecze Polaków również na otwartej antenie! Znamy nadawców Mistrzostw Świata
Mecze reprezentacji Polski szczypiornistów na mistrzostwach świata 2025 będą transmitowane w zamkniętej jak i otwartej telewizji!
Przypomnijmy, że impreza zagości w trzech krajach: Chorwacji, Danii oraz Norwegii. Od 14 stycznia do 2 lutego 2025 roku 32 drużyny rywalizować będą o tytuł mistrza świata.
Dziś (w środę 18 grudnia) poinformowano, że ogólnodostępne transmisje z meczów „biało-czerwonych” przeprowadzi Telewizja Polska. Publiczny nadawca pozyskał prawa do pokazywania spotkań kadry prowadzonej przez Marcina Lijewskiego, a także potyczek półfinałowych oraz o medale.
W grupie A Polacy będą rywalizować z Niemcami (środa 15 stycznia o godzinie 20.30), Czechami (piątek 17 stycznia o godzinie 18.00) i Szwajcarią (niedziela 19 stycznia o godzinie 15.30). Swoje mecze podopieczni Marcina Lijewskiego rozegrają w duńskim Herning. W szerokim składzie reprezentacji znajduje się aż pięciu graczy Industrii Kielce (o czym więcej pisaliśmy TUTAJ).
Ruch telewizji Viaplay spowodowany jest również tym iż zgodnie z rozporządzeniem z listopada 2014 roku o radiofonii i telewizji na liście bezpośrednich transmisji z ważnych wydarzeń, które mają być pokazywane w ogólnodostępnych antenach, znajduje się zapis „półfinały i finały mistrzostw świata i Europy w piłce ręcznej mężczyzn, a także wszelkie inne mecze w ramach tych imprez z udziałem reprezentacji Polski, w tym mecze eliminacyjne”.
Wszystkie mecze turnieju będą natomiast do obejrzenia na platformie Viaplay.
Gdzie oglądać handball w TV?
Transmisje z meczów ORLEN Superligi i ORLEN Superligi Kobiet przez siedem sezonów, aż do 2030 roku pozostaną na antenie grupy Polsat. Do 2026 roku telewizja Eurosport ma wyłączne prawa do transmitowania w Polsce europejskich pucharów w piłce ręcznej kobiet i mężczyzn: Ligi Mistrzów, Ligi Europejskiej i Pucharu EHF, a także mistrzostw Europy kobiet i mężczyzn. Od kolejnej kampanii (2027) te prawa przejmie telewizja Polsat.
Jedynym znakiem zapytania pozostanie przyszłość pakietu należącego do Światowej Federacji Piłki Ręcznej (IHF), której umowa z platformą Viaplay trwa aż do 2031 roku. Już teraz wiadomo, że nie zostanie wypełniona, ponieważ z końcem tegorocznego lata skandynawska platforma wycofa się znad Wisły. Handballowi kibice będą musieli uzbroić się w cierpliwość, aby dowiedzieć się gdzie obejrzą kolejne Mistrzostwa Świata, czy juniorskie mistrzostwa globu, które w czerwcu rozegrane zostaną w Polsce.
Fot. Mateusz Kaleta





