Scyzorykiem wyryte! Vive wygrało, ale stylem nie zachwyciło

12-11-2010 17:19,

Vive Targi Kielce - Nielba Wągrowiec 33:26 (14:13)

KONIEC.
Za uwagę dziękuję Tomasz Porębski, któremu pomagał (dzięki za kawę!) Krystian Stępień. Jutro zapraszamy na Scyzorykiem wyryte! z Farta, a w niedzielę z Korony.

KONIEC. Nie jesteśmy zachwyceni poziomem gry mistrzów Polski, bo nie możemy. Ale najważniejsza jest wygrana. Teraz przed naszymi zawodnikami dwa ciężkie pojedynki - z Wisłą Płock na wyjeździe i z FC Barcelona u siebie. Trzymamy kciuki!

60. min - Koniec spotkania, Vive wygrywa dziesiąte ligowe spotkanie z rzędu w tym sezonie, a czterdzieste pierwsze w ogóle! 33:26 dla gospodarzy.

59. min - Excellent, wybornie, podanie do Dzomby na prawego skrzydło, świetny, techniczny rzut Chorwata i Kubiszewski nie ma nic do powiedzenia. A jeśli nawet to chyba tylko "ojeju".

58. min - Stoi Wenta, gestykuluje. Stoi także Gliński za jego plecami i krzyczy do kolegów. Nowy asystent drużyny nam rośnie.

57. min - Vive zdobywa 30. i 31. gola. A ogólnie jest 31:26.

55. min - To był cios, znaczy Ciok w serca gospodarzy. Nielba po raz 25, to znaczy Ciok, Kamil Ciok.

54. min - Powoli zbliżamy się do granicy trzydziestu bramek. Póki co, mamy dwudziestego dziewiątego gola autorstwa Jurasika.

51. min - Świetna bramka Krajewskiego, zakręcił piłeczką Przemuś obok Marcusa. Techniczny, precyzyjny rzut z dużą rotacją. Chcielibyśmy dodać, że w naszym stylu, ale my, niestety, tak byśmy nie potrafili. Słabe z nas ręczniki.

49. min - Kontra Vive, Jachlewski do Rosińskiego, ale Tomek trafia tylko w słupek. Lekko rozregulowany celownik ma "Rosa", może to przez tę kontuzję, z którą ostatnio się borykał.

47. min - Nielba się nie poddaje, ale już walczy tylko o honor. Gracze z Wągrowca raczej szans nie mają. Choć... to się jeszcze okaże.

45. min - Kubiszewski w Vive nie zdążył poznać się z Dzomba i już nie wie jak bronić jego rzuty. Mirza trafia i już sześć goli przewagi gospodarzy.

43. min - Można powiedzieć, ze sytuacja opanowana. Po bramce Dzomby kielczanie prowadzą 24:19.

41. min - Rozkręcili się mistrzowie, Rosiński rzuca ładnego gola i Vive prowadzi czteroma golami. 21:17.

40. min - Trzeba było czekać tyle czasu, żeby zobaczyć bramkę Jureckiego. To do Michała niepodobne. 19:17.

39. min - Gierek.. to znaczy Gierak. Gol przewagi Vive.

38. min -  Ładna, kombinacyjna akcja Vive i gol Stojkovicia. 18:16.

36. min - Michał Jurecki mocno pracuje na czerwoną kartkę. A Nielba na wyrównanie. Dwie bramki i znów jest wesoło. 16:15.

35. min  - Ładna akcja Podsiadły, ale świetnie jego rzut obronił Kubiszewski. Inna sprawa, że Paweł w ogóle nie patrzył w stronę bramki, rzucił byle jak.

34. min - Swietne przejęcie piłki, Yellow do Liska i kolejny gol prawoskrzydłowego.

33. min - Szybka kontra, rzuca Kuchczyński, piłka odbija się nietypowo, od barku Kubiszewskiego i trafia do siatki. 15:13.

31. min - Rozpoczęli, mistrzowie pokażcie mistrzowską klasę!

Przerwa. Wojtek Staniec z zaprzyjaźnionego portalu na literkę n, kończącego się na literki pl, mówi, że nie podoba mu się kot na Farcie. Wojtek woli dziki. Cóż, każdy ma różne upodobania :)

Przerwa. Donos z poziomu parkietu - ponoć największy ochrzan od Wenty otrzymał Rosiński. Tomek po rozmowie tylko spuścił głowę w dół.

Przerwa. "Dziku, czy chciałbyś coś powiedzieć kibicom do mikrofonu?"... "Ooo, kocham Was!" :)

Przerwa. A my teraz zacytujemy Jurasika za "Przeglądem Sportowym". Mówi o obecnym trenerze Nielby: "Powiedziałbym, że przez pewien okres Kamielin był dla mnie drugim ojcem. Zostawaliśmy wielokrotnie po zajęciach i obijaliśmy ściankę w hali przy ul. Krakowskiej. Trener Kamielin pokazywał, jak mam układać ciało przy rzucie, jak poprowadzić rękę, jak balansować w powietrzu, by oszukiwać przeciwników".

Przerwa. Vive prowadzi 14:13 po pierwszej połowie, ale równie dobrze kielczanie mogli przegrywać. Niezbyt fajnie to wygląda.

30. min - Jachlewski zdobywa wyrównującego gola. Nielba atakuje, rozgrywa spokojnie i wywalcza karnego. Nic z tego, broni go Cleverly. Vive robi szybką kontrę i Jurasik wyprowadza Vive na ponowne prowadzenie... Uff, sporo jak na jedną minutę.

29. min - Nie uwierzycie... Witkowski, znów kontra i trzynasta bramka. Pechowa, bo to Nielba obejmuje prowadzenie. To znaczy dla nich szczęśliwa.

28. min - Potężna bomba Jurasika i poprzeczka... Kontra Vive, Witkowski niepilnowany, Marcus bezradny, kibice podłamani... Remis 12:12.

27. min - Nielba w natarciu i trzybramkowa przewaga stopniała znów do tylko jednego gola...

26. min - Józek, Józek nasz... hm... zawodnik! Świetny rzut Jurasika z drugiej linii. 12:9 dla Vive.

25. min - Dzik Kiełek rzuca piłkeczki, kto złapie, ten weźmie udział w konkursie. Uroczy jest widok dzieciaków, które biegną z jednego końca trybun na drugi, żeby tylko spróbować ją dorwać. Ale któż nie chce spróbować swoich sił z piłką do szczypiorniaka przy obecności 3 tysięcy widzów?

24. min - Rosiński trafił i jest 10:8. Ale i tak "żółto-biało-niebiescy" popełniają dzisiaj masę prostych błędów, zwłaszcza w ataku.

23. min - Straszna luka w obronie gości, piłkę dostaje Grabarczyk, ale trafia w słupek. Zaraz kontra Nielby i gol. Znów tylko bramka przewagi. Z taką grą kielczanie nie mają czego szukać w starciu z FC Barceloną, a i z Wisłą Płock będzie słabo...

22. min - To pewnie nie wpływ przemówienia Wenty, ale gola z karnego rzuca Stojković. 9:7.

22. min - Wenta wziął czas, bo nie może być zadowolony z gry swojego zespołu. Kielczanie muszą pogadać, pewnie znów gorąco będzie w szatni, ale póki co pierwsza połowa wciąż trwa.

21. min - Trafia Świerad znów gol, zaraz kolejna akcja i gdyby nie znakomita postawa (choć dość szcżęśliwa) Marcusa, byłby remis. Niedobrze... Wenta oczywiście wścieka się przy linii bocznej.

20. min - Na szczęście Podsiadło trafia i już dwie bramki przewagi. 8:6.

19. min - My tu gadu gadu, a naprawdę robi się niebezpiecznie. Po bramce Przybylskiego już tylko gol różnicy. 7:6.

18. min - Świetny rzut Jachlewskiego nad Kubiszewskim, piłka nabrała dużej rotacji, ale niestety trafił w słupek. Szkoda, bo bylaby świetna bramka.

17. min - Co się dziwić - Kubiszewski jeden sezon z Serbem w Kielcach spędził i wie jak Stojković rzuca karne. Wie też jak Jachlewski trafia z lewego skrzydła, a jeśli nie to na pewno teraz sobie to przypomniał. 7:4.

16. min -  Kontra Vive, ale brzydko faulowany przez Białaszka był Kuchczyński. Vive ma karnego, podchodzi Rastko i... niestety, powtórka z Rhein-Neckar.

14. min - Przekombinowali teraz w ataku kielczanie, Daniel Żółtak za bardzo nie wiedział co zrobić z piłką.

13. min - Sporo żółtych kartek pokazują dzisiaj arbitrzy. Spokojnie Panowie, żółto i czerwono to będzie w Kielcach w niedzielę. Na meczu Korona - Jagiellonia.

11. min - "Rastko, Rastko nasz scyzoryk!" - krzyczą kibice. Pamiętacie, że kiedyś kibice podobnie krzyczeli na Bonina z Korony? :)

10. min - Świetny teraz przechwyt Jurasika, szybka kontra, dalekie podanie i... kto biegnie? Rastko Stojković! Świetne przyjęcie piłki, zmylenia bramkarza i gol. Jest 6:3 dla Vive.

8. min - Jurasik do Stojkovicia na koło i go... A pstro, bo w środku był Kuchczyński i to on pokonał golkipera gości. Ale akcja zupełnie jak ta duetu Józek - Rastko.

7. min - Mocne teraz starcie Stojkovicia z rywalem, aż usłyszeliśmy ten trzask ręki Serba. To znaczy klepnięcie, dotyk, "przyjacielski uścisk"... No dobra, przesadziliśmy.

5. min - Ładny, choć dużo było w tym szczęścia, gol Podsiadły. W odpowiedzi bramka Nielby i to bardzo ładna - Witkowski załadował loba Marcusovi.

4. min - Jesteśmy zachwyceni podaniem Cleverly'ego, po którym do bramki gości piłkę wpakował Kuchczyński. I Vive prowadzi 3:0.

3. min - Knudsen, Kuchczyński i 2:0. A Vive rozpoczęło w składzie: Cleverly - Kuchczyński, Podsiadło, Żółtak, Grabarczyk, Knudsen, Jachlewski.

2. min - Ostra walka póki co, czyli dobrze w defensywie grają mistrzowie Polski.

1. min - Ruszyli, z 10-minutowym opóźnieniem, ale wszyscy rozumiemy dlaczego. I jest jakby jaśniej, ale to może tylko nasze złudzenie.

18.39 - Coś świeciło nam za naszymi plecami - już wiemy co. Pamiętajcie - jak zobaczycie na następnym spotkaniu taki niebieski napis "Vive", to my tam właśnie jesteśmy. Można przyjść, pogadać, pokrzyczeć na nas, pochwalić - co tylko chcecie.

18.38 - Poznaliśmy zawodników Vive Targi Kielce. Słabo ich widzieliśmy, ale o to chodzi. Teraz się na nich napatrzymy.

18.35 - Na stojąco witają zawodników Vive Targi kibice z Kielc. "Przed Wami Mistrzowie Polski - Vive Targi Kielce" na bandach i na boisku pojawiają się zawodnicy Bogdana Wenty. I sam Bogdan Wenta też.

18.34 - Duże brawa przy prezentacji otrzymał Kubiszewski.

18.33 - Witamy zespół gości - oczywiście wciąż w hali ciemno, super! Autorowi tej relacji przypomina się jeden mecz z wrocławskiej Hali Stulecia (wówczas Hala Ludowa) - finał play-off w koszykówce. Wtedy też było fajnie.

18.32 - Dzik Kiełek wciąż szaleje. Czujemy się zupełnie jak w UV - w tym miejscu pozdrowienia dla działu Marketingu klubu Vive Targi Kielce :)

18.30 - Warto było przyjść na mecz! Światła zgasły, świetna atmosfera. Na parkiecie dzik Kiełek w utworze "Billy Jean", Czujemy się jak na znakomitym koncercie. Brawo dla organizatorów spotkania!

18.29 - Miłe głosy dochodzą do naszej redakcji na trybunach Hali Legionów. Kilka osób pochwaliło nas za pomysł przepytania kandydatów na Prezydenta Kielc. Przypomnijmy, że można u nas już przeczytać to co powiedział Jacek Kowalczyk. Rozmawialiśmy już także z Grzegorzem Banasiem (rozmowa w poniedziałek) i czekamy na odpowiedź od Grzegorza Świercza.

18.28 - I wystartowały! Bandy ruszyły! Ale nam się kolorow zrobiło, trudno będzie skupić się na grze, bo bandy przyciągają wzrok.

18.27 - W składzie gości jest także Marek Kubiszewski, który jeszcze w poprzednim sezonie bronił dostępu do kieleckiej bramki. Fakt, że sporadycznie, ale Marek i tak dołożył swoją cegiełkę do mistrzostwa Polski. I Pucharu Polski też.

18.26 - Oczy wielu kibiców będą dziś skierowane na trenera gości, Giennadija Kamielina. Kamielin bowiem w 1995 roku został opiekunem Iskry Kielce, z którą zdobył trzy złote i dwa brązowe medale Mistrzostw Polski oraz dwukrotnie wywalczył Puchar Polski. Powrót sentymentalny.

18.23 - Pewnie interesuje Was co słychać w Hali legionów. Nie ma tłumów, są wolne miejsca, atmosfera póki co raczej piknikowa. Ale muzyka leci fajna, przynajmniej podoba się autorowi tej relacji.

18.19 - Jeden z zawodników Vive rzucił mocno piłkę w bandy i ta... zaczęła świecić, migać. Jak na dyskotece.

18.18 - "O Jezu, jakie światło... Niedobrze będzie się robiło fotki" - marudzą nasi fotoreporterzy. Teraz zaatakowali mnie kurtką... Tu się nie da pracować!

18.17 - Cały czas czujemy się nieswojo, może to przez to, że jest ciemniej? Jakoś mało światałek dzisiaj świeci.

18.15 - "Nie rób z nas matołów" - mówi Marek. OK, spróbuję (chichot)

18.12 - Fotoreporterzy - Marek i Paula Duda - rozmawiają na temat zmian w Hali Legionów. Faktycznie, coś jest nie tak, ale szczerze mówiąc nie wiemy co.

18.10 - Marek Kita był w środę w Puławach. Wtedy Vive wygrało. Dzisiaj Marek też jest. Vive więc też dzisiaj wygra.

18.00 - Witamy z Hali Legionów. Redakcja CKsport już niemal w komplecie. Mamy dla Was świetną informację - z dzisiejszego spotkania zaprezentujemy aż trzy galerie zdjęć.

17.30 - To jest bardzo pracowity tydzień szczypiornistów Vive Targów Kielce. Zaledwie w środę Mistrzowie Polski grali w Pucharze Polski z Azotami Puławy, a już w piątek czeka ich kolejna rywalizacja w Superlidze. Do Kielc przyjeżdża jedna z najsłabszych drużyn w tym sezonie, czyli Nielba Wągrowiec. Przeczytaj zapowiedź!

kibic2010-11-12 21:17:54
Nawet bramek nie potraficie policzyć, Józek rzucił 5 goli.
edekbezkredek2010-11-12 21:22:46
Naczelny Ty to masz łeb!
danielw2010-11-13 12:50:26
Tomku dziękujemy za pozdrowienia :) Mam nadzieję do zobaczenia :)

W czwartkowy (2 maja) poranek na autostradzie A2 doszło do zderzenia tira z busem, którym podróżowało ośmioro fanów Industrii Kielce. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.
W 31. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce podejmie na Suzuki Arenie Piasta Gliwice. – Będziemy robić wszystko, aby utrzymać się nawet przed tą ostatnią kolejką – powiedział przed spotkaniem Jakub Łukowski, pomocnik „żółto-czerwonych”.
W 31. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce podejmie na Suzuki Arenie Piasta Gliwice. Kamil Kuzera przedstawił sytuację kadrową „żółto-czerwonych” przed tym starciem.