Zdecydowanie zwycięstwo Suzuki Korona Handball!

12-01-2022 21:12,
Maciej Urban

Kieleckie szczypiornistki awansowały do kolejnej rundy Pucharu Polski. Stało się tak za sprawą środowego zwycięstwa nad ekipą Drwęca Novar Lubicz. Podopieczne Pawła Tetelewskiego zdominowały swoje rywalki. 

Starcie w ramach 1/16 finału Pucharu Polski odbyło się na wyjeździe. Kielczanki zagrały w skromnym, bo tylko dziesięcioosobowym składzie. Pozostałe wciąż dochodzą do zdrowia. Mimo to zawodniczki ze stolicy województwa świętokrzyskiego wygrały aż 37:17, z czego znaczna przewaga wypracowana została już w pierwszej połowie. 

– Mecz do samego końca był pod naszą kontrolą. To starcie z gatunku tych, które musiały się odbyć. Najważniejsze z tego wszystkiego jest fakt, że wracamy wszyscy w zdrowiu. Było wyraźnie widać różnicę poziomów. Z naszej strony dobra gra w obronie, plus kontry i spokojna oraz rozważna gra w ataku pozycyjnym. Systematycznie powiększaliśmy przewagę. Od czwartku przygotowujemy się do niedzielnego meczu PGNiG Superligi – powiedział tuż po ostatniej syrenie trener Tetelewski. 

W ostatnim dniu tygodnia dojdzie do potyczki kieleckich szczypiornistek ze Startem Elbląg. Starcie 13. kolejki będzie miało miejsce w hali przy ulicy Krakowskiej w Kielcach. 

Drwęca Novar Lubicz – Suzuki Korona Handball 17:37 (8:17)

Suzuki Korona Handball: Hibner, Chodakowska – Gliwińska 1, Staszewska 3, Więckowska 11, Rosińska 3, Pękala 5, Zimnicka 2, Grabarczyk 7, Jasińska 5

Fot. Patryk Ptak

Projekt i wykonanie: CK Media Group