Giemza zaczyna Dakar

29-12-2021 13:36,
Mateusz Cieślicki

2 stycznia wystartuje 44. edycja Rajdu Dakar. Wśród Polaków, którzy zmierzą się z liczącą 8 tys. kilometrów piaszczystą trasą będzie kierowca Orlen Team, Maciej Giemza z podkieleckiego Piekoszowa.

"Przygotowania do tegorocznego Dakaru rozpocząłem już we wrześniu. Trenowałem w Polsce, głównie na torach motocrossowych i piaskowych, żeby przyzwyczajać się do miękkiego podłoża. W listopadzie spędziłem na treningach dwa tygodnie w Dubaju. Teraz ponownie jestem w Emiratach. Jeżdżę wyłącznie po pustyni – zarówno na motocyklu crossowym, jak i tym dakarowym. Jestem przekonany, że czas spędzony tutaj przyniesie wymierne efekty. Po tym, jak rajd ułożył się dla mnie w poprzednim roku, kiedy musiałem wycofać się po upadku na jednym z etapów, tym razem liczę na rewanż – mówi przed swoim startem Giemza.

W kategorii motocykli pojedzie blisko 250 kierowców co czyni zadanie naszego kierowcy jeszcze trudniejszym.

Zawodników czeka wielkie wyzwanie – do pokonania będzie 12 etapów i ponad 8 tysięcy kilometrów po najbardziej piaszczystej trasie historii rajdu, a w rywalizacji weźmie udział aż 578 załóg.

Jazda w Arabii Saudyjskiej rozpocznie się 1 i zakończy 14 stycznia. Maciejowi Giemzie i innym Polakom życzymy powodzenia!

Projekt i wykonanie: CK Media Group