Maciej Giemza weźmie udział w kolejnej odsłonie słynnego rajdu!

10-11-2021 09:39,
Maciej Urban

W kolejnej odsłonie Rajdu Dakar po raz kolejny weźmie udział kielczanin. Chodzi o Macieja Giemzę, który już 2 styczna zamelduje się na starcie tej prestiżowej imprezy mającej tym razem miejsce wśród bezkresnych piasków pustyni w południowej części Półwyspu Arabskiego.

44. edycja wydarzenia zapowiadana jest jako najbardziej piaszczysty rajd w historii. Podczas Rajdu Dakar 2022 zawodnicy przemierzą 8000 kilometrów nową trasą.

29-letni Giemza w poprzedniej edycji uległ wypadkowi, przez co musiał wycofać się na początku dziewiątego etapu. Na szczęście, motocyklista ORLEN Team na początku przyszłego roku wraca na trasę, gdzie z pewnością będzie chciał powalczyć o najwyższe cele. 

– Dodatkowo zostałem przez organizatorów dodany do kategorii „ELITE BIKERS” dlatego widzicie mój numer na żółtym tle! W dużym skrócie jest to wyselekcjonowana grupa zawodników z czołówki stawki, która gdzieś tam czasem potrafi dać trochę gazu. Tym bardziej bardzo się z tego cieszę! – wyjawia sportowiec w mediach społecznościowych.

Co ciekawe, W tym roku kierowcy, a w sumie raczej piloci w klasach samochodów, ciężarówek i SSV korzystać będą z elektronicznego roadbook'a, natomiast quadowcy i motocykliści będą mogli wystartować jeszcze z klasyczną książką drogową.

Fot. Orlen Team

Projekt i wykonanie: CK Media Group